4 دلیلی که مردم درباره پارکت لمینت آرتا شما می‌خندند

پارکت آرتا و لمینت آرتا با حضور فعال در بازار خاورمیانه (تحت عنوان گروه صنعتی آرتا) و با استفاده از فناوری های پیشرفته، همچنین نیروهای کارآمد و مهندسین خبره، توانسته است به عنوان یک برند معتبر در بین مردم تبدیل گردد و همواره در این تلاش است تا کیفیت و استانداردمحصولات خود را با تکنولوژی روز دنیا همگام نماید. صنایع مختلفی در ایران همگام یا در ادامه تولیدات سایر کشورها پا به عرصه گذاشته اند؛ این صنایع اغلب با هدف بی نیازی بازار داخلی، اشتغال زایی و افزایش درآمد ملی پدید آمده اند. در ادامه ی این مقاله مزایا و معایب هر یک را به صورت موردی بیان می کنیم . این را هم بدانید که لمینت ها در گروه کفپوشهای مدرن جای میگیرند و قدمتشان به نیم قرن هم نمیرسد. تمیز کردن قسمت های مختلف در صورت وجود درزها و گوشه ها بسیار سخت است زیرا آشغال ها و مواد بسیار ریز اگر به داخل آن ها وارد شوند، دیگر نمی توان آنها را خارج کرد. پارکت ها در مقابل فاکتورها و عوامل محیطی مقاومت زیادی دارند و در برابر استفاده طولانی مدت، امتحان خودشان را پس دادهاند. لمينت ها از نظر مواد تشکيل دهنده تا حدودي ممکن است متفاوت باشند، يکي از تفاوت لمينت ها با يکديگر نوع شيار (کليک) آنهاست که نقش اصلي را در چفت و بست کردن لمينت ها به عهده دارند، اگر لمينتي از نظر کليک استانداردهاي لازم را دارا نباشد ممکن است پس از مدتي که از نصب آن بگذرد تايلها از يکديگر جدا شوند، نکته مهم در کيفيت لمينت ها اين است که هر چه کيفيت لمينتبالاتر باشد پس از نصب کار يکدست تر و يکنواختر خواهد بود تا حدي که در برخي از لمينت ها پس از نصب حتي مرز بين دو تايل با ناخن نيز احساس نمي شود، لمينتها را با استاندارد AC طبقه بندي مي کنند مانند AC2 – AC3 – AC4 هر چه AC لمينت بالاتر باشد قيمت لمينت نيز به نسبت بالاتر خواهد بود ، البته به شرطي که AC واقعي باشد نه اين که فقط روي بسته بندي درج شده باشد، يعني هويت کالا براي خريدار روشن باشد.

 • معایب پارکت را در خود ندارد
 • کاربرد پارکت لمینت در گالری های هنری
 • دوام زیاد؛
 • لایه ابتدایی
 • عدم لغزندگی

6. در خرید و انتخاب مبل باید به این نکته توجه نمود که کیفیت مبل به وزن آن بستگی ندارد، برخلاف تصور بعضی ها که فکر می کنند مبل هر چه سنگین تر باشد با کیفیت تر و اصل است باید گفت مبل استاندارد و ایده آل از وزن کمتری برخوردار می باشد تا به سادگی قابل حمل و جابجایی باشد. در کنار این عبارت یک عدد تک رقمی قرار می گیرد که هر چه این عدد بزرگتر باشد نشان دهنده مقاومت سایشی بیشتر این محصول در برابر خط و خش است. همچنین نوع کلیک های این محصول به گونه ای است که از هم جدا نمی شوند و به صورت دائم بر روی یک دیگر پرس می شوند و تا سال ها فضایی دلنشین و زیبا برای کف فضای مورد نظر شما به وجود می آورند. اگر بخواهیم ویژگی های پارکت و سرامیک را به صورت موردی اشاره کنیم هر یک از آنها ویژگی ها و مزایا و معایب زیادی دارند اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه اشاره کنیم پارکت بهتر است یا سرامیک ، مطلب زیر میتواند کاربردی و مفید باشد .

هشت پارکت لمینت آرتا بسیار مفید برای مشاغل کوچک

• سرامیک به دلیل سردی فیزیکی که دارد دارای مضرات بسیار زیادی ،راه رفتن بر روی آن میتواند تاثیر بد بر روی مفاصل بگذارد . از طرفی دیگر جلا دادن چوب بسای ساده تر است و به همین دلیل طول عمر بیشتری دارد ، چرا که میتوان آن را با سمباده و روغن مانند روز اول کرد . به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینتها را جمع کنیم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود، میتوانیم این کار را انجام دهیم. از دیگر مزایای پارکت لمینت آرتا نصب آسان آن است. تولید پارکت لمینت آرتا را می توان یک تولید انقلابی در نظر بگیریم؛ به طوری که ورود آن به بازار، تغییر و تحولات بسیاری را ایجاد کرد؛ چرا که شما می توانید این محصول را در مدل های گوناگون تهیه و به راحتی در محیط مورد نظر خود نصب کنید، از طرفی پارکت آرتا نسبت به دیگر انواع لمینت ها که در بازار موجود است تفاوت هایی دارد و درواقع به همین دلیل است که خرید آن به بسیاری از افرادیکه به دنبال تغییر کفپوش منزل خود هستند پیشنهاد می شود.

لمینت ضد آب نیست: کفپوش لمینت محصولی مقاوم در برابر آب است نه ضد آب، لمینت را نباید در مکانهایی که در معرض رطوبت قرار دارند نصب نمود زیرا باعث میشود که کفپوش لمینت متورم شود. این نوع از پارکتها نه تنها در برابر ضربه بلکه در برابر خط وخش نیز مقاوم هستند و در اثر سایش وسایل سنگین نیز دچارآسیب نمیشوند. پارکت طرح برجسته امباس در برابر انبساط و انقباض تحت تأثیر قرار نمی گیرد و درزها باز نمیشوند. نوسانات دمایی ایجاد شده به مرور زمان باعث انقباض و انبساط می شود و عمر آن را کاهش می دهد. در هنگام نصب پارکت های لمینیت از یک چسب خاص نیز استفاده می شود که به دوام نصب و کنده نشدن این پارکت کمک شایانی می کند.همیشه در هنگام نصب پارکت لمینیت توجه داشته باشید که حداقل 3 الی 4 ساعت پارکت ها را در فضای اتاق قرار دهید تا با دمای داخل اتاق کاملا سازگاری پیدا کنند سپس می توانید آرام آرام آن ها را نصب نمایید.مراقب باشید هیچگونه نم یا به اصطلاح رطوبت در زیر پارکت ها وجود نداشته باشد چرا که به مرور زمان منجر به شل شدن پارکت ها و همچنین کنده شدن آن ها می شود.معمولا برای رفع نم از یک پارچه ی پنبه ای کاملا خشک استفاده کنید.

بطوری که این کار را در برخی از کشورهای غربی جزء امور فنی خانه که خود صاحبخانه هم با کمی تلاش و البته دقت می تواند انجام دهد (به اصطلاح DIY یا Do It Yourself ) . لمینت نسبت به پارکت دوام و ماندگاری بیشتری دارد، پارکت چوبی نسبت به آب فوقالعاده حساس بوده و در صورت تماس با آب، سریعا دچار تورم میشود یا به اصطلاح باد میکند. پارکت لمینت آلمانی ،چینی، ایرانی و ترک آماده همکاری با پیمانکاران و سایر هموطنان گرامی در سراسر کشور می باشد. خوشبختانه در ایران برند های باکیفیت ایرانی همانند یونیک و هوگر در حال فعالیت میباشند که دست کمی از برندها خارجی ندارند. در این راستا، شرکت مشهور ایرانی آرتا اقدام به تولید کفپوشهای چوبی با دوام تحت عنوان پارکت آرتا در رنگ و طرحهای مختلف و گسترده کرده است. پارکت آرتا فعالیت خود را از 4 دهه پیش آغاز کرده و سبد فروش کارخانجات آرتا بسیار وسیع است، این مارک معتبر به تازگی کد جدیدی از پارکت را وارد بازار نموده که از هر نظر دارای کیفیت ویژهای می باشد و با نام پارکت امباس آرتا معرفی می شود. شما میتوانید انواع طرحهای پارکت را مطابق با سلیقه خود از این برند مشهور در ایران تهیه کنید.

1. ارتفاع تکیه گاه انواع مبل خصوصا” مبل راحتی باید به اندازه ای باشد که از گردن بخوبی محافظت نماید. ارتفاع لازم را برای نصب قرنیز ندارند؛ پس باید از ابزارهای دیگر همچون اسکوتی و میت استفاده نمایید. 2. تکیه گاه مبل استاندارد باید بگونه ای باشد که بتواند به طور کامل گودی کمر شما را پوشش دهد. این کفپوشها، تمامی زیبائی که شما از یک پوشش چوبی انتظار دارید، را به شما عرضه خواهد کرد. با توجه به اینکه مرکز خرید مبل در ارومیه / دکوراسیون داخلی آقای معمار علاوه بر فروش تکی محصول به فروش عمده مبلمان هم می پردازد به همین دلیل نسبت به دیگر مراکز فروش، قیمت کاملا” مناسب تری دارد و مبلمانی به شما عزیزان ارائه خواهد داد که بالاترین کیفیت را در سطح کشور دارا می باشد. مبلمان دلخواهتان را می توانید با قیمتی مناسب و ارزان و کیفیتی فوق العاده از بازار مبل ارومیه | دکوراسیون داخلی آقای معمار خریداری فرمایید. جای هیچ نگرانی نیست، شما برای داشتن یک سرویس مبلمان خوب و با کیفیت و استاندارد می توانید از مرکز خرید مبل در ارومیه | دکوراسیون داخلی آقای معمار دیدن کنید و انواع مبل درجه یک و برند مد نظر خود را با ارزان ترین قیمت خریداری نمایید.

برای آگاهی از شرایط دریافت نمایندگی میتوانید از طریق شماره تلفنهای ثبت شده در وبسایت، با متخصصین ما در ارتباط باشید. در نتیجه آب نمیتواند از طریق درزهای پارکت وارد قسمتهای داخلی تر آن شود. نصب بسیار سریع و آسانی دارد و نیاز به چسب ندارد بلکه از طریق نر و مادگی به هم کلیک میشود. از آنجایی که پارکت آرتا عایق گرما است بنابراین برای قسمت هایی که نیاز به عبور و انتقال گرما است مناسب نمی باشد. برای سفارش جنس، این موارد را نیز محاسبه و بر اساس تعداد شاخه مورد نیاز سفارش خود را ثبت نمایید. درواقع اگرچه محصول باکیفیت به خودی خود محبوبیت یک کالا را افزایش می دهد اما معرفی محصول بخشی ست که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد. این گروه فعالیت های صنعتی مختلفی را تجربه نموده است و پارکت آرتا تنها بخشی از تولیدات این شرکت عظیم محسوب می شود.

 • نصب آسان
 • هزینه نصب پارکت
 • استفاده مجدد از لمینت به دلیل عدم نیاز به چسب
 • ورق تزئینی ضد آب و مقاوم در برابر سایش است
 • کشور سازنده: ایران

پارکت لمینت یونیورسال 14 مدل دارد که 8 طیف رنگی را شامل میشوند که دسته بندی آن میشود سفید، بژ، خاکستری، قهوهای روشن، قهوهای تیره، NATURAL و قرمز. طرح و نقشهای پارکت چوبی قابل تکرار نمیباشد و بسیار یونیک است، اما این نقشها در کفپوشهای لمینت بطور میانگین بعد از هر 5 تخته تکرار خواهد شد. نگهداری و تمیز نگهداشتن پارکت بسیار راحتر از چیزی است که تصورش را میکنید. با توجه به شکل زیر خیلی ساده قطعات پارکت لمینت را با زاویه ۳۵ الی ۴۵ درجه کلیک کرده و به هم نصب کنید. لمینت ها کاملا بی عیب و نقص نیستند و به هر حال اشکالاتی هم دارند که باید آنها را هم بدانید. شاید یکی از عیب های لمینت ها از دید یک مصرف کننده قشر متوسط جامعه، قیمت بالای این محصولات باشد. در این صورت هنگام نصب لمینتها میتوانید اول یک لایه فوم روی زمین نصب کنید و بعد قطعات لمینت را روی آن قرار دهید، تا هم عایق صدا باشد و هم در استفاده طولانی مدت از هجوم احتمالی موریانه ها در امان بماند. پارکت آرتا از جمله پارکت و کفپوش هایی به حساب می آید که در انواع گوناگون به تولید رسیده است، آشنایی شما با مدل ها پارکت لمینت و رنگ بندی آن ها به شما این اجازه را می دهد که انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشید؛ چرا که پارکت آرتا از تنوع و رنگ بندی بالایی برخوردار است.

پارکت یا سرامیک !

در انتخاب مناسبترین کفپوش ، کارایی ، زیبایی، دوام ، قیمت ، اندازه اتاق ، تعداد دفعات استفاده از آب در منطقه مورد نظر ، بودجه و معیارهای زیباشناسی عوامل اصلی هستند . استفاده از سرامیک های براق و رنگ های روشن همواره جذاب است . پارکت یا سرامیک ! اگه نذاریم وقتی با کفش یا دمپایی راه میریم صدای قرج قرج میده ؟ از طرف دیگر، در صورتی که کثیفی و آلودگی به داخل پارکتها راه پیدا کند برای تمیز کردن آنها و رفع آلودگی باید وقت و انرژی زیادی صرف کنید. از دیگر معایب پارکت آرتا و البته دیگر پارکتها این است که برای مکانهایی که احتمال نفوذ آب وجود دارد، کفپوش مناسبی نخواهد بود. این پارکتها معایبی هم دارند که درادامه مطلب به بررسی آن ها میپردازیم با ماهمراه باشید. اما با توجه به اینکه سرما عوارض بسیاری دارد و عوارضی چون کمردرد و پا درد ایجاد می کند و به علاوه زمانی که سرامیک ها خیس می شوند احتمال سر خوردن وجود دارد . اما اینکه پارکت بهتر است یا سرامیک ، سوالی است که هنگام تصمیم گیری به خرید کف پوش به ذهن ها خطور می کند . دلیل این استقبال نیز ویژگی هایی است که این کف پوش ها دارند که نصب آسان و سریع، دوام و ماندگاری بالا، تنوع در طرح و رنگ و قیمت مناسب از ویژگی های این کف پوش ها می باشد.

 1. قیمت پارکت
 2. روش نگهداری پارکت یا کفپوش های چوبی مات
 3. هزینهی ارزانتر نسبت به چوب
 4. بافت طبیعی و زیبا؛
 5. ضمانت پروژه
 6. از مقاومت و دوام بالاتری برخوردار هستند
 7. نگهداری آسان

نوع اتصالات بکار رفته در پارکت موجب چفت شدن کامل درزها گردیده و در برابر نفوذ رطوبت، ماندگاری و استقامت این کفپوش ها را تضمین مینماید. امروزه این کفپوش ها توسط شرکتهای مختلفی تولید میشوند و در سراسر دنیا محبوبیت زیادی دارند. این خصوصیت برتر در بین پارکت لمینت ها منحصر به فرد بوده و باعث میشود کف محیط شما در دماهای متفاوت همسان، یکنواخت و یکپارچه باشد که البته بسیار در زیبایی محیط تاثیر گذار خواهد بود. پارکت لمینت آرتا را می توان برای منازل مسکونی، فضاهای تجاری و نمایشگاه ها استفاده نمود. پارکت لمینت امباس با ابعاد 1290 میلیمتر طول و 244 میلیمتر عرض در هر تایل کمی بزرگتر از پارکت های موجود در بازار است ، ضخامت 8 میلیمتر به همراه طراحی برجسته این محصول را کمی متفاوت تر از دیگر برند ها کرده است. در واقع لمینتها از چندلایه الیاف چوب متراکم و به هم فشرده (HDF) به همراه رزین ملامین ساخته شدهاند و سطح خارجی آنها روکشی دارد که مشابه نقش و نگارهای چوب طبیعی است. پارکت آرتا کد 775 یکی از محصولاتی است که دارای مغزی HDF با دانسیته (چگالی) بالا و لایه روکش با مقاومت AC4 است که مناسب برای مصارف مسکونی و اداری با تردد متوسط است.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

بازرگانی الکترونیکی؛ با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالا روید
انتقاد نات کوین: راهنمایی برای نقد و بررسی
توضیحاتی درباره شرط بندی انفجار: برون بردها و تکنیک‌ها
تمامی چیزهایی که بیاید درباره سایت شرط بندی بدانید
سیستم کنترل از راه دور: مفهوم و کاربردها
سیستم صوتی هوشمند خانگی: همه چیز که شما برای تجربه صوتی بی نظیر در خانه نیاز دارید
تماس با ما