37 درصد از بیماران مبتلا به شریان کرونری حداقل عوارض طولانی مدت آن را تجربه می کنند

[ad_1]

یک مطالعه بزرگ از دانشگاه آکسفورد و موسسه ملی بهداشت بریتانیا (NIHR) نشان داد که حداقل 37 درصد از عوارض مزمن بیماری عروق کرونر قلب طی 3 تا 6 ماه پس از عفونت رخ می دهد.

به گفته دانشگاه آکسفورد ، مشکلات تنفسی ، خستگی ، درد و اضطراب شایع ترین عوارض بودند. در این مطالعه ، 270،000 نفر پس از بهبودی مورد بررسی قرار گرفتند. این علائم در افرادی که برای بیماری کووید -19 بستری شده اند بیشتر مشاهده می شود. علاوه بر این ، این مطالعه نشان می دهد که این علائم در زنان شایع تر است ، اگرچه تفاوت قابل توجهی نیست.

با این حال ، مطالعات اخیر جزئیاتی در مورد علت چنین علائمی ، شدت آنها و مدت زمان دوام آنها ارائه نمی دهد. با این حال ، طبق این مطالعه ، افراد مسن و مردان بیشتر از مشکلات تنفسی و شناختی رنج می برند. جوانان و همچنین زنان بیشتر در معرض سردرد ، شکم درد ، اضطراب و افسردگی هستند.

پل هریسون ، استاد دانشگاه آکسفورد که رهبری یک مطالعه اخیر را بر عهده داشت ، می گوید شناسایی مکانیسم پشت علائم مهم است:

“ما باید مکانیسم های اساسی شکل دهنده این علائم و نحوه تأثیر آنها بر بازماندگان را شناسایی کنیم. “این داده ها برای جلوگیری یا درمان اثرات طولانی مدت کووید -19 بر سلامتی مورد نیاز است.”

از زمان شیوع تاج ، تحقیقات زیادی در مورد پیامدها و علائم بلندمدت این بیماری انجام شده است ، و اخیراً ، دولت ایالات متحده نیم میلیارد دلار در تحقیقات بلند مدت سرمایه گذاری کرده است.

تا به امروز ، بیش از 233 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از 4.7 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند ، اما برخی کارشناسان پیش بینی می کنند که این ویروس در بهار آینده سرماخوردگی می گیرد. همچنین ، به گفته مدیرعامل Pfizer ، یک سال دیگر زندگی عادی خواهد بود. با وجود این پیش بینی ، اثرات طولانی مدت کووید 1 می تواند زندگی میلیاردها نفر را در سراسر جهان در چند سال آینده تحت تأثیر قرار دهد.

[ad_2]

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما