۷ موردی که با جوش شیرین پاک نمی شوندممکن است کسی فکر کند که جوش شیرین یک پاک کننده جهانی است. اما به ظاهر برخی از اقلام آسیب می زند و مجبور نیستیم آنها را با جوش شیرین تمیز کنیم.

جوش شیرین یک عنصر جهانی در آشپزخانه است. ما از جوش شیرین برای از بین بردن مواد غذایی، از بین بردن لکه ها و سایر موارد برای شستشو استفاده می کنیم. توصیه می کنیم از جوش شیرین برای تمیز کردن اقلامی که می خواهیم با آنها آشنا شویم، استفاده نکنید. زیرا باعث خوردگی و از بین رفتن آنها می شود. به یک معنا می توان گفت برای این دستگاه ها انتخاب جوش شیرین به عنوان پاک کننده بسیار قوی است.

1. شیشه

مارکوس فرانکو، کارمند خانه تمیز توانا، می گوید: «جوش شیرین یک پاک کننده ساینده است، بنابراین می تواند شیشه یا آینه شما را خراش دهد. اگر به دنبال یک پاک کننده طبیعی هستید، استفاده از سرکه برای لیوان توصیه می شود.

2. آلومینیوم

می توانید از جوش شیرین برای تمیز کردن قابلمه ها و تابه های آلومینیومی استفاده کنید. اما بهتر است بلافاصله بعد از آن شستشوی یک سطح (آب شیرین) را فراموش نکنید. جک پرینتر، بنیانگذار Bliss Care می گوید: جوش شیرین می تواند باعث اکسیداسیون آلومینیوم شود. تماس زیاد جوش شیرین با آلومینیوم باعث اکسیداسیون می شود که آلومینیوم را به یک سطح قهوه ای تبدیل می کند.

3. بشقاب سرامیکی روی میز

از جوش شیرین روی شیشه یا سطح سرامیکی فر استفاده نکنید. در این حالت نیز جوش شیرین سطح را خراش می دهد.

4. سنگ مرمر

هرگز نباید از جوش شیرین برای تمیز کردن سطوح سنگ مرمر یا کوارتز استفاده کنید. با گذشت زمان، جوش شیرین به لایه محافظ بالایی آسیب می رساند و در نهایت خراش هایی روی سنگ مرمر یا کوارتز باقی می گذارد. پورتر می‌گوید: «برخی از وب‌سایت‌ها استفاده از جوش شیرین را بر روی این سطوح توصیه می‌کنند، اما سازندگان سنگ در مورد آن هشدار می‌دهند، زیرا از آسیب‌های احتمالی که می‌تواند در درازمدت رخ دهد آگاه هستند».

5. مبلمان چوبی

جوش شیرین می تواند برای مبلمان چوبی بسیار قوی باشد و آن را از بین ببرد. توصیه می شود برای تمیز کردن مبلمان چوبی از مخلوط آب و صابون استفاده کنید.

6. نقره ای

لیلی کامرون، رئیس نظافت خانه می گوید: «شستن ظروف نقره در آب و جوش شیرین می تواند باعث درخشش سریع آن شود، اما خوردگی می تواند بیش از حد مجاز باشد.

7. همه با شیارهای عمیق

جوش شیرین یک رسوب سفید گرد و غبار بر جای می گذارد. بنابراین، هرگز نباید از آن برای تمیز کردن سطوح دارای شیار یا ترک عمیق استفاده کنید. زیرا بقایای او باقی خواهد ماند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم