یک آنتی بادی جدید برای درمان omicron تایید شده است

[ad_1]

سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه استفاده اضطراری از bebtelovimab را داده است، یک آنتی بادی مونوکلونال جدید که خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از Quid 19 را کاهش می دهد.

تاییدیه FDA پس از توقف استفاده از چندین آنتی بادی تایید شده توسط آژانس چند هفته پیش به دست آمد، زیرا مطالعات نشان داد که آنها علیه سویه Omicron ویروس SARS-CoV-2 هستند. آنها بی اثر هستند.

AbCellera، یک شرکت بیوتکنولوژی، داروی bebtelovib را با همکاری E-Lily Pharmaceuticals و این شرکت توسعه داد. تیم تحقیقاتی که این نوآوری را توسعه داده بود، قبلاً اولین درمان آنتی بادی مونوکلونال برای کووید 19 به نام bamlanvimab را توسعه داده بود که در اواخر سال 2020 مجوز دریافت کرد.

کارل هانسن، مدیرعامل Water TB گفت: «توسعه یک درمان جدید مونوکلونال در اوایل سال 2021، حتی قبل از ظهور هرگونه صنعت خطرناک SARS-CoV-2 آغاز شد.

محققانی که در تلاش برای جلوگیری از سویه‌های ضد ویروسی کروناویروس هستند، بر توسعه آنتی‌بادی‌هایی متمرکز شده‌اند که مکان‌های خاصی از پروتئین خار SARS-CoV-2 را هدف قرار می‌دهند که قبلاً تصور می‌شد به ندرت جهش می‌یابد.

هانسن توضیح می‌دهد: «ما تلاش‌های خود را برای کشف نسل جدیدی از آنتی‌بادی‌درمانی تغییر دادیم و این بار روی به حداکثر رساندن استفاده از قدرت و حجم خنثی‌کننده تمرکز کردیم». در نتیجه این تلاش‌ها، ما توانستیم bebtelovab را بسازیم که تمام سویه‌های شناخته شده کروناویروس را خنثی می‌کند و قوی‌ترین آنتی‌بادی است که علیه زیرواحد Omicron به نام BA.2 ساخته شده است.

البته محدودیت هایی برای مصرف اورژانسی این دارو وجود دارد. این دارو فقط برای افراد بالای 12 سال که در مراحل اولیه کووید-19 هستند و علائم خفیف دارند تجویز می شود.

این دارو برای بیمارانی که به دلیل کووید-19 در بیمارستان بستری هستند توصیه نمی شود. Bebtelovib همچنین فقط برای بیمارانی تجویز می شود که سایر درمان های تایید شده Covid 19 برای آنها در دسترس نیست یا مناسب نیستند.

[ad_2]

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
تعمیرات پرینتر: راهنمای کامل برای اصلاح و بهبوددهی دستگاه
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تعمیر دستگاه لیبل زن: همه چیزی که باید درباره آن بدانید
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
تماس با ما