یحیی حلمخمدی سرمربی تیم ملی می شود؟فدراسیون فوتبال برای تیم ملی با یحیی حلمخمدی صحبت کرد اما در نهایت اسکوچیچ سکان هدایت این تیم را به دست گرفت و توانست با نتایج خوبی این تیم را به جام جهانی برساند.

جالب اینجاست که این روزها نام حلمه‌مدی دوباره برای تیم ملی به گوش می‌رسد و گفته می‌شود وقتی فدراسیون فوتبال جای اسکگریجی سرمربی ایرانی را در جام جهانی می‌گیرد، این مربی کسی نیست جز یحیی حلم‌محمدی که پرسپولیس را نجات داد. دوره قهرمانی و عملکرد مثبتی در این امر داشته است. تیم داشت

البته همانطور که قبلا نوشتیم اسکوچیچ تا پایان جام جهانی قرارداد دارد اما در صورت تمایل فدراسیون فوتبال می تواند این قرارداد را فسخ کرده و به سرمربی تیم ملی کرواسی غرامت بپردازد. نکته مهم این است که قرارداد اسکوچیچ نسبت به مربیان قبلی بسیار کمتر است و در واقع فسخ قرارداد او ضرر مالی زیادی به فدراسیون فوتبال وارد نمی کند. البته اگر گلمخمدی سرمربی تیم ملی شود باید قرارداد ببندد. در حال حاضر کریم باقری دستیار او در پرسپولیس قرارداد دارد و با تیم ملی همکاری می کند اما در هر صورت باید دید فدراسیون فوتبال و اعضای هیات مدیره چه تصمیمی خواهند گرفت.

هنوز خیلی ها معتقدند بازی با کره جنوبی برای اسکوچیچ بسیار مهم است و او باید بتواند در این بازی پیروز شود و شانس خود را برای حضور در جام جهانی افزایش دهد. اما در صورت شکست باید منتظر بمانید تا اتفاقی بیفتد. طبیعتا در میان گزینه های ایرانی، یحیی گلمخمدی بیش از بقیه همکارانش روی نیمکت تیم ملی می نشیند و بعید است فدراسیون فوتبال در صورت قطع همکاری با اسکوچیچ، در صورت مربیان خارجی، سراغ مربیان بزرگ خارجی برود. حضور دارند، همان اسکوچیچ که در فوتبال ایران به رسمیت شناخته شد و نتایج خوبی کسب کرد، گزینه خوبی است. البته نباید از نقش ملی پوشان غافل شد، شاید اگر پشت سر اسکوچیچ باشند اتفاقات مثبتی برای این مربی کروات رخ دهد. بالاخره 8 سال از کارلوس کی روش عقب بودند و این مربی توانست با تیم ملی ایران نتایج قابل قبولی کسب کند و حتی در جام جهانی هم اعتبار کسب کند.

منبع: خبر ورزشی


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم