یارانه 30 هزار تومانی بنزین فراگیر می شود؟

[ad_1]

فرارو- در جزیره کیش، «بازتوزیع یارانه بنزین» از اول اسفندماه آغاز شد و تمامی شهروندان دارای کارت کیشوندی اعم از مالکان و افراد فاقد خودرو سهمیه 20 لیتری بنزین دریافت کردند. در این راستا مانند گذشته قیمت بنزین با تخفیف 1500 تومان و بنزین آزاد 3000 تومان است و افراد فاقد خودرو که بنزین مصرف نمی کنند می توانند سهم بنزین خود را به دیگران واگذار کرده یا بفروشند.

به گزارش فراار، رضا پدیدار رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه طرح دولت برای تغییر توزیع یارانه بنزین از مدت ها قبل مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: در حال بررسی است. فرارو وی گفت: تحقیقات کارشناسی در فاز اول در این حوزه از سال 87 آغاز شد، از سوی دیگر اتاق بازرگانی چنین طرحی را به دولت حسن روحانی ارائه کرد اما این پیشنهاد مورد توجه قرار نگرفت، بنابراین این طرح یک طرح نیست. مشکل جدید.” که قبلا ذکر شد، دولت به دنبال تبدیل یارانه های پنهان در بخش انرژی به یارانه آشکار است.

وی افزود: بر اساس این طرح، یارانه انرژی که تاکنون برای پلاک خودرو در نظر گرفته شده است، از این پس به همه افراد جامعه و بر اساس کارت ملی تعلق می گیرد و این طرح به صورت پایلوت در کیش و کشما آغاز می شود. ” بود.

یارانه 30 هزار تومانی بنزین فراگیر می شود؟آیا یارانه بنزین گره مشکلات مردم را حل می کند؟
علی گنبری کارشناس مسائل اقتصادی است گفتگو با فرارو وی درباره اجرای آزمایشی تغییر روش سهمیه بندی بنزین در کیش و کشما نیز گفت: با توجه به اینکه سهمیه ای که برای هر نفر در نظر گرفته شده 20 لیتر است، ممکن است این موضوع از نظر معیشتی برای مردم قابل توجه نباشد، چرا که یارانه 30 هزار تومان است.» به دلیل افزایش قیمت که در سال های اخیر در بازارهای مختلف شاهد آن بوده ایم، با مردم برخورد نمی کند.

وی افزود: به عبارت دیگر اگر دولت قصد اجرای این طرح را در راستای اجرای یارانه های عدالت و هدفمندی یارانه های پنهان در حوزه انرژی داشته باشد، به نظر می رسد به دلیل اقشار ضعیف جامعه امروز نمی تواند به این هدف دست یابد. مشکلات و یارانه بنزین آنقدر کم و ناچیز است که نمی تواند گره ای از مشکلات آنها را حل کند.

قنبری با تاکید بر اینکه هرگونه تغییر در نحوه توزیع یارانه ها باید در قالب یک بسته کامل جامعه ایجاد شود، گفت: این گونه تغییرات به هیچ وجه نمی تواند مشکلاتی را که در این زمینه وجود دارد کاهش دهد در حالی که سیستم توزیع یارانه در ایران وجود دارد. او با مشکلات بسیار ابتدایی مواجه است و هر تغییری در مسیرش باید بسیار حساب شده و با برنامه ریزی اولیه باشد وگرنه مشکلات قبلی پابرجاست.

استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس افزود: اگر دولت می خواهد نظام توزیع یارانه ها را تغییر دهد باید به جای پرداخت یارانه نقدی به مردم، تورم را کنترل کند و منابع حاصل از یارانه ها را برای ایجاد اشتغال برای همه به طور مساوی هزینه کند. را پایین بیاورید زیرا اگر نظرسنجی بگذارید که در آن مردم بین دریافت کمک های نقدی به جای ایجاد شغل انتخاب کنند، اکثر مردم قطعا به ایجاد شغل رای خواهند داد.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: دولت باید به جای افزایش میزان یارانه، سطح درآمد مردم و از این طریق سطح رفاه مردم و درآمد مردم را افزایش دهد. آنها همچنین افزایش یافته اند و چرخه تولید کشور در حال حرکت است که منجر به رشد اقتصادی مستمر و پایدار می شود.

گنبری خاطرنشان کرد: اما اگر دولت فقط به دنبال افزایش یارانه‌های نقدی یا حرکت‌های پوپولیستی از این دست باشد، به مرور زمان نه تنها قدرت خرید مردم افزایش نمی‌یابد، بلکه همانطور که در 12 سال گذشته برای یارانه‌های 45 هزار تومانی اتفاق افتاده است. یعنی اندازه یارانه ها بدون تغییر می ماند، اما هر سال با تورم بیش از 40 درصد سفره مردم کوچکتر می شود و مشکلات موجودیت آنها بزرگ و بزرگتر می شود، بنابراین دولت نباید منابع مالی کشور را به این دلیل خرج کند. یارانه ناچیز گرهی از مشکلات مردم باز نکردن

این کارشناس اقتصادی گفت: از طرفی اگر از این منابع برای ایجاد اشتغال استفاده شود، مردم فرصت های جدیدی پیدا می کنند و دیگر نیازی به یارانه نخواهند داشت و این باعث کاهش فقر و بیکاری در جامعه می شود، در حالی که این دو معضل امروز با هم دست و پنجه نرم می کنند. اقتصاد و جامعه ایران را تسخیر کرده است، بنابراین دولت باید راه درست را در این زمینه انتخاب کند و از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کند.

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما