کلاهبرداری سایبری به نام سیستم سهام عدالتمعاون اجتماعی فتا کشور هشدار داد: مجرمان سایبری با روشی جدید در ارسال پیامک با عنوان «پرداخت سود سهام عدالت» درصدد فریب هموطنان خود هستند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی گفت: بر اساس مشاهدات پلیس فتا و گزارش های دریافتی از هموطنان، مشخص شد مجرمان سایبری این بار در قالب استفاده از نام و اعتبار سهام عدالت اقدام به ایجاد بستری مجرمانه کرده اند. سامانه ها و ارسال پیامک مبالغ مختلف به حساب های مالی هموطنان، مشروط بر اینکه لینک یا لینک درج شده در پیامک را دنبال کنید، پس از هک تلفن همراه تقلب شده و هدایت مجدد به صفحات پرداخت جعلی به نام فیشینگ، اقدام به برداشت غیر مجاز وجه از شهروندان

وی در تشریح حیله گری این کلاهبرداران افزود: حیله گری این مجرمان سایبری مشابه حیله گری تذکرات دادگاه ثنا است و با توجه به آگاهی هموطنان از کلاهبرداری سامانه ثنا، مجرمان سایبری در اقدام جدید قصد سوء استفاده از نام و اختیارات خود را دارند. ” هموطنان.

افسر پلیس فتا کشور ادامه داد: عموم مردم باید همواره از ترفندهای این کلاهبرداران آگاه باشند و همواره بدانند که کلیه ارتباطات و اطلاع رسانی استفاده از خدمات عمومی از طریق تلفن های مبدل و بدون ارگان و نهاد دولتی انجام خواهد شد. از طریق شماره تلفن های شخصی اپراتورهای مختلف تلفن همراه با کاربران خود ارتباط برقرار نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به وجود آمار و اطلاعات دهک های مختلف مردم که برای پرداخت سود سهام عدالت در اختیار سازمان های ذیربط است، نیازی به ثبت نام یا درج اطلاعات در سامانه های دیگر نیست، شناسایی شش مجرم سایبری. اقداماتی علیه سایر مجرمان در حال انجام است و به هیچ وجه نباید شهروندان فریب این ترفند کلاهبرداران اینترنتی را بخورند.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ پاشا از تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی و عمومی خواست در اجرای طرح های جامع و یا هرگونه فعالیت عام المنفعه از دسترسی دقیق هموطنان به خدمات تعیین شده از طریق رسانه ملی و سایرین اطمینان حاصل کنند. زیرا یکی از عوامل اصلی فریب هموطنان ناآگاهی از نحوه فریب خدمات تعیین شده است و تمامی نهادها، دستگاه های اجرایی و خدمات عمومی باید نقش بسزایی در اطلاع رسانی به هموطنان داشته باشند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances