کشف نورون های مسئول “ریاضی” در مغز

[ad_1]

مغز دارای نورون هایی است که به طور خاص در طی عملیات ریاضی فعال می شوند.

به گزارش ایسنا، نتایج پژوهشگران دانشگاه های توبینگن و بن نشان می دهد که برخی از نورون ها به طور انحصاری در حین عملیات “جمع” فعال می شوند، در حالی که برخی دیگر در حین عملیات “تفریق” فعال می شوند. فعال. مهم نیست که دستورالعمل های نوشته شده به صورت کلمه یا نماد نوشته شده باشد، در هر صورت نورون های مشخصه این بخش فعال می شوند. نتایج این مطالعه در مجله Current Biology منتشر شده است.

اکثر بچه های دبستانی احتمالاً می دانند که اگر سه سیب به اضافه دو سیب اضافه کنید، پنج سیب به دست می آید، اما آنچه در طول چنین محاسباتی برای مغز اتفاق می افتد هنوز تا حد زیادی ناشناخته است. مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه های بن و توبینگن انجام شده است به روشن شدن این موضوع کمک می کند.

محققان از ویژگی‌های بخش صرع در دانشگاه بن استفاده کردند. این مرکز در زمینه جراحی مغز برای افراد مبتلا به صرع تخصص دارد. در برخی از بیماران، تشنج همیشه در یک ناحیه از مغز رخ می دهد. پزشکان برای شناسایی این ناحیه معیوب، چندین الکترود را به مغز بیمار وارد می کنند. به این ترتیب می توان منبع دقیق انسداد را مشخص کرد و علاوه بر آن، فعالیت تک تک نورون ها را اندازه گیری کرد.

این مطالعه شامل پنج زن و چهار مرد بود. یک الکترود در لوب تمپورال مغز قرار داده شد تا فعالیت سلول های عصبی را ثبت کند.

در این مورد، شرکت کنندگان باید وظایف محاسباتی ساده ای را انجام می دادند. پروفسور فلوریان مورمن از گروه صرع در دانشگاه بن گفت: «ما دریافته‌ایم که نورون‌های مختلف با «افزودن به تفریق» فعال می‌شوند.

استر کاتر توضیح می دهد: اینطور نبود که برخی از نورون ها فقط به علامت + و برخی فقط به علامت – پاسخ دهند. حتی اگر این نمادهای ریاضی را با کلمات جایگزین کنیم، تأثیر آن بر فعالیت مغز مشابه بود.

به عنوان مثال، زمانی که تیم تحقیقاتی مورمن از افراد خواست تا سه تا پنج را اضافه کنند، نورون‌های «افزودن» فعال می‌شوند و وقتی «چهار کاهش می‌یابد»، نورون‌های «تفریق» فعال می‌شوند.

این نشان می دهد که سلول های شناسایی شده در واقع دستورالعمل های ریاضی برای فعال سازی را رمزگذاری می کنند. فعالیت مغزی آزمودنی ها با دقت بالا نشان می داد که در حال حاضر چه محاسباتی توسط آزمودنی ها انجام می شد. محققان مدل‌هایی از فعالیت سلولی را در یک کتاب درسی رایانه گنجاندند.

در همان زمان به نرم افزار اطلاع دادند که فرد در حال کم کردن یا اضافه کردن است. زمانی که این الگوریتم پس از آموزش با داده های جدیدی مواجه شد، توانست نوع محاسبات را مشخص کند.

پروفسور آندریاس نیدر از دانشگاه توبینگن می‌گوید: «بر اساس آزمایش‌های روی میمون‌ها، می‌دانیم که مغز آنها دارای نورون‌هایی است که مخصوص قوانین حسابی خاص هستند، اما اطلاعات کمی در مورد انسان‌ها وجود دارد.

این دو گروه در طول تحصیل با پدیده جالبی مواجه شدند. یکی از حوزه‌های تحقیقات مغز، قشر پارا هیپوکامپ بود، جایی که محققان توانستند سلول‌های عصبی را پیدا کنند که در حین جمع یا تفریق فعال می‌شدند. با این حال، در طول عملیات افزودن، نورون های مختلف در طول محاسبه فعال شدند. به عبارت دیگر، گویی دکمه «افزودن» روی ماشین حساب مدام در حال تغییر موقعیت خود است. در مورد تفریق هم همینطور بود. محققان به این «کدگذاری پویا» می گویند.

مورمن می‌گوید: «این مطالعه گام مهمی به سوی درک بهتر یکی از مهمترین توانایی‌های نمادین ما، محاسبات است».

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances