کشف جرم 60 برابر کوتوله قهوه “مشتری”!

[ad_1]

یک تیم بین المللی از ستاره شناسان با استفاده از نقشه ماهواره ای انتقالی (TESS) یک کوتوله قهوه جدید کشف کردند.

جرم فضایی اخیراً کشف شده “TOI-2119b” نام دارد و تقریباً به اندازه مشتری است، اما 60 برابر بزرگتر از بزرگترین سیاره منظومه شمسی است. این یک مکاشفه در مجله »arXiv است. org گزارش شد.

کوتوله های قهوه ای اجسامی با اندازه متوسط ​​بین سیارات و ستارگان هستند که وزن آنها بین 13 تا 80 برابر مشتری است. اگرچه کوتوله های قهوه ای زیادی تا به امروز کشف شده اند، اما کشف چنین اجرامی که به دور ستاره های دیگر می چرخند نادر است.

اکنون تیمی از اخترشناسان به رهبری ترون دبلیو. ترون دبلیو. کارمایکل از دانشگاه ادینبورگ در بریتانیا کشف یک کوتوله قهوه ای دیگر را گزارش کرده اند که از کنار یک ستاره کوتوله M یا یک کوتوله قرمز عبور می کند. تا به امروز، تنها هشت سیستم از این قبیل شناسایی شده است.

گروه کارمایکل از تس برای مشاهده یک گونه کوتوله فعال به نام TOI-2119 استفاده کرد که در فاصله 103.7 سال نوری از زمین قرار دارد. یک سیگنال گذرا روی منحنی روشنایی ستاره مشاهده شد و مشاهدات بعدی نشان داد که این سیگنال توسط یک کوتوله قهوه ای ایجاد شده است.

منحنی نوری – نموداری از شدت نور یک جرم آسمانی یا منطقه در طول زمان.

مأموریت تس، که منبع نور TOI-2119 را ایجاد کرد، در 16 آوریل 2020 آغاز شد و تا 12 می 2020 و دوباره از 25 می 2020 تا ژوئن 2020 ادامه یافت.

شعاع کوتوله قهوه ای TOI-2119b حدود 1.08 برابر مشتری است. جرم آن 64.4 برابر جرم مشتری تخمین زده شده است. این کوتوله هر 7.2 روز به دور ستاره خود می چرخد ​​و در فاصله 0.06 واحد نجومی از آن قرار دارد. بیشترین فاصله زمین تا خورشید که حدود 150000000 کیلومتر است یک واحد نجومی محسوب می شود. دمای موثر این کوتوله قهوه ای 1756 درجه سانتیگراد محاسبه شده است.

ستاره مادر آن، TOI-2119، تقریباً دو برابر خورشید ما اندازه و جرم دارد. درخشندگی آن حدود 0.04 خورشید و دمای مؤثر آن 3347 درجه سانتیگراد است. تخمین زده می شود که قدمت آن 2.14 میلیارد سال باشد.

در مجموع، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که کوتوله قهوه‌ای TOI-2119b می‌توانست در یک مدار نزدیک غیرمعمول شکل گرفته باشد یا اکنون به سرعت از دور به داخل سیستم مهاجرت می‌کند. هر دوی این سناریوها ممکن است، و تحقیقات بیشتری برای تایید هر دو مورد نیاز است.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
تعمیرات پرینتر: راهنمای کامل برای اصلاح و بهبوددهی دستگاه
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تعمیر دستگاه لیبل زن: همه چیزی که باید درباره آن بدانید
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
تماس با ما