چین با تحریم های غرب علیه روسیه مخالف است

[ad_1]

رسانه های چینی از گفتگوی تلفنی وانگ یی وزیر امور خارجه و آنا بائربوک وزیر امور خارجه آلمان درباره رویدادهای جاری اوکراین خبر دادند.

به گزارش منابع رسانه ای چینی فارس از جمله وب سایت انگلیسی زبان «گلوبال تایمز»، وزیر امور خارجه چین روز شنبه (دیروز) با همتای آلمانی خود تلفنی گفت وگو کرد و درباره رویدادهای جاری اوکراین تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه چین با اشاره به تحریم های آمریکا، غرب و متحدانش علیه روسیه به دلیل حوادث اوکراین گفت: چین با تحریم های یکجانبه مخالف است.

به گفته وانگ یی، یکی از اعضای شورای دولتی چین، تحریم های یکجانبه مشکلات جدیدی ایجاد کرده و روند حل و فصل سیاسی بحران کنونی (اوکراین و روسیه) را مختل می کند. یک مقام ارشد پکن گفت: چین از نزدیک وضعیت اوکراین را زیر نظر دارد و از همه تلاش‌ها برای کاهش اوضاع و حل و فصل سیاسی حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه چین در گفتگو با آنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، همچنین خواستار رفع نگرانی های امنیتی روسیه شد و تاکید کرد که “هدف های امنیتی مشروع روسیه باید به درستی در مورد گسترش ناتو به سمت شرق مورد توجه قرار گیرد.”

وانگ یی گفت: “از آنجایی که جنگ سرد مدت هاست به پایان رسیده است، ناتو باید در موقعیت و مسئولیت های خود تجدید نظر کند و ذهنیت جنگ سرد مبتنی بر رویارویی مسدود شده را کاملاً کنار بگذارد.” یک مکانیسم امنیتی موثر و پایدار اروپا برای صلح و ثبات پایدار در قاره اروپا “

وزیر خارجه چین در مشورت با همتای آلمانی خود به تحریم های آمریکا و متحدانش علیه روسیه از جمله وزیر امور خارجه به دلیل عملیات نظامی مسکو علیه اوکراین اشاره کرد و بر مخالفت پکن با «تحریم های یکجانبه» تاکید کرد.

وانگ گفت: «چین به شدت با استفاده از تحریم‌ها برای حل و فصل اختلافات مخالف است و تحریم‌های یکجانبه‌ای را که مبنایی در قوانین بین‌المللی ندارد، به شدت محکوم می‌کند».

اظهارات یک مقام عالی رتبه چینی درباره تنش های اخیر بر سر عملیات نظامی روسیه در اوکراین در حالی مطرح شد که مقامات بلندپایه پکن بارها از کشورهای غربی به دلیل نادیده گرفتن نگرانی های امنیتی مشروع روسیه در مورد گسترش ناتو به شرق انتقاد کرده اند.

با وجود انتقاد مقامات پکن در مورد موضع غرب در قبال مسکو، دولت چین در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی قطعنامه ای در محکومیت اقدام نظامی روسیه در اوکراین با اشاره به سوء استفاده روسیه از قدرت، رای ممتنع داد. این قطعنامه مورد تایید شورای امنیت قرار نگرفت. .

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances