چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟


فرارو- ارتش روسیه به یکی از مهیب ترین سلاح ها شامل 4447 کلاهک، موشک های کروز کالیبر، سلاح گرم و 16 میلیون دلاری پدر همه بمب ها مجهز است که می تواند اجساد را تبخیر کند.

به گزارش فرار، همزمان با جنگ اوکراین، روزنامه انگلیسی «دیلی میل» به بررسی زرادخانه تسلیحات روسیه پرداخت:

کلاهک های هسته ای

تعداد: 4447 عدد
مسافت: 18024 کیلومتر
قدرت: 550 کیلوتن
قیمت: نامعلوم

تعداد کلاهک های اتمی روسیه یک راز دولتی است، اما تخمین های غیر رسمی وجود دارد.

بر اساس گزارش بولتن دانشمندان اتمی، روسیه دارای 4447 کلاهک هسته ای است که از این تعداد 1588 کلاهک بر روی موشک های بالستیک نصب شده و در پایگاه های بمب افکن سنگین مستقر شده است.

کلاهک های سرجنگی حاوی مواد منفجره یا سمومی است که توسط موشک یا اژدر آزاد می شود که قابلیت شکافت یا همجوشی دارند. این سلاح ها هنوز در طول درگیری مورد استفاده قرار نگرفتند و تا به امروز این تنها موردی بود که در آن از سلاح های هسته ای در نبرد در طول تهاجم ایالات متحده به ژاپن در اوت 1945 در پایان جنگ جهانی دوم استفاده شد. توبیاس وود، رئیس کمیته دفاعی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «بدترین سناریو این است که پوتین می‌تواند از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی کم‌بازده استفاده کند، اگر نیروهایش در اوکراین پیشروی نکنند». به گفته الوود، متحدان غربی اکنون باید بررسی کنند که اگر روس ها از نیروهای غیر متعارف استفاده کنند، چگونه پاسخ خواهند داد.

او به سرویس جهانی بی‌بی‌سی گفت: «پوتین مطمئناً می‌تواند از سیستم‌های تسلیحاتی دیگری استفاده کند که واقعاً آزمایش نشده یا ما به آن عادت نداریم».

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

کالیبر موشک های کروز

مسافت: 2414 کیلومتر
وزن: 2.3 تن
قیمت: نامعلوم

کالیبر یک موشک کروز دوربرد است که توسط روسیه به عنوان رقیب تاماهاوک آمریکایی ساخته شده است. روسیه با طول 914 سانتی متر، وزن تا 2.3 تن و کلاهک 498 کیلوگرمی با مواد منفجره قوی یا هسته ای، سلاح منتخب برای حملات دقیق به اهداف دشمن است.

این کالیبر که در دهه 1990 توسعه یافت و اولین بار در جنگ 2015 مورد استفاده قرار گرفت، می تواند از کشتی ها، زیردریایی ها یا نیروهای زمینی پرتاب شود.

ویدئویی که هفته گذشته در شهر اودسا در جنوب غربی اوکراین منتشر شد، انباری را نشان می دهد که توسط یک موشک کالیبر روسی تخریب شده است.

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

پدر همه بمب ها

نوع: ترموباریک (ترموست)
ظرفیت انفجار: 44 تن TNT
هزینه: 16 میلیون دلار

مقامات غربی هشدار می دهند که اگر روسیه به باتلاق تبدیل شود، ممکن است از سلاح های وحشیانه برای تبخیر اجساد و له کردن اعضای داخلی بدن استفاده کند.

پوتین می‌تواند از سلاح‌های گرمازایی قدرتمندی که توسط هواپیماها استفاده می‌شود، استفاده کند، زیرا اوکراینی‌ها در برابر تلاش‌های او برای کنترل کیف، پایتخت اوکراین مقاومت کردند.

سلاح های ترموباریک به عنوان بمب های خلاء نیز شناخته می شوند و مواد منفجره ای با قدرت بالا هستند که از جو به عنوان بخشی از انفجار استفاده می کنند. این سلاح یکی از قدرتمندترین سلاح های غیرهسته ای است که تاکنون تولید شده است.

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

یک بمب ترموباریک که در سال 2017 توسط آمریکا بر مواضع طالبان در افغانستان پرتاب شد، 9797 کیلوگرم وزن داشت و پس از انفجار در ارتفاع 182 سانتی متری از سطح زمین، حفره ای به عرض بیش از 300 متر بر جای گذاشت.

تسلیحات ترموباریک توسط ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1960 ساخته شد. در سپتامبر 2007، روسیه بزرگترین سلاح گرم را با 39.9 تن منفجر کرد.

ارزش نسخه آمریکایی این سلاح بیش از 16 میلیون دلار گزارش شده است. این بمب از اکسیژن هوای اطراف برای ایجاد یک انفجار با دمای بالا استفاده می کند که آن را بسیار کشنده تر از سلاح های معمولی می کند.

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

بر اساس گزارش ها، روسیه در حال حاضر از سامانه موشکی مافوق صوت Buratino TOS-1 که به شعله افکن نیز معروف است برای شلیک از تانک ها استفاده می کند.

پرتاب رگبار سامانه موشکی “باراتینا توس-1”.

نوع: ترموباریک (ترموست)
کالیبر: 220 میلی متر
منطقه انفجار: 304 متر
هزینه: 6.5 میلیون دلار

راکت‌انداز TOS-1 “Pinocchio” که موشک‌های ترموباریک را شلیک می‌کند، این انفجار تمام اکسیژن منطقه انفجار را مصرف می‌کند و همه مردم محلی را می‌کشد. این سلاح بر اساس یک تانک جنگی T-72 متعلق به دوران شوروی ساخته شده است که برجک اصلی آن برداشته شده و با یک سیستم موشکی 30.5 اینچی جایگزین شده است.

این سامانه در اواسط دهه 1980 توسعه یافت و موشک های هدایت نشده آن 3.2 کیلومتر برد دارند. شاهدان می گویند که یک سیستم تسلیحاتی را دیدند که از بلاروس به اوکراین و احتمالاً به کیف حرکت می کرد.

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

هویتزر خودکششی سنگین 203 میلی متری 27M MALKA

نوع: تانک توپخانه سنگین
کالیبر: 203 میلی متر
قیمت: نامعلوم

مقامات اطلاعاتی به ایندیپندنت گفتند روس ها از هویتزر خودکششی سنگین 203 میلی متری 27M “مالکا” استفاده می کنند – قدرتمندترین سیستم توپخانه متعارف در جهان. این سامانه توپخانه ای که با نام 2S7 Pion نیز شناخته می شود، چهار گلوله برای استفاده فوری حمل می کند و قادر به شلیک مهمات هسته ای است. به گفته سایت نظامی Army Recognition، یک شلیک از یک سلاح 203 میلی متری می تواند ساختمانی که به عنوان سنگر استفاده می شود را به طور کامل تخریب کند.

چه چیزی در زرادخانه پوتین وجود دارد؟  // تکمیل شد

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances