چقدر می توان در بورس خانه خرید؟ایسنا: زمزمه ها مبنی بر انتشار اوراق رهنی در بورس شدت گرفته است و با توجه به آنچه تاکنون گفته شد، سازوکار این طرح به این صورت است که همه می توانند از یک متر تا یک واحد کامل از طریق اوراق رهنی پیش خرید کنند و اگر در لحظه بازخرید یک واحد اوراق دارد، می تواند تحویل این واحد را قبول کند، در غیر این صورت می تواند اوراق خود را به قیمت روز بفروشد و نقدا پرداخت کند.

به گفته مسئولان بازار پایتخت باید به گونه ای ایجاد شود که ورودی ها بتوانند به راحتی مسکن را پیش خرید کنند. در واقع فرض بر این است که مردم می توانند حتی در متراژ یک متر مربع و با توجه به نقدینگی خود برای حفظ قدرت خرید پس انداز خود، خانه ای را پیش خرید کنند. بنابراین، مسکن به چیزهای کوچک تبدیل می شود و می توان آن را فروخت و همچنین معاملات ثانویه را انجام داد.

به عبارت دیگر بورس کالا به دنبال آن است که بتواند مسکن را به صورت کنتوری و در قالب اوراق سلف استاندارد مسکن پیش فروش کند و این در شرایطی است که تضمین های لازم از سازنده اخذ شده و خریدار می تواند. با خیال راحت خرید کنید، این کار را انجام دهید.

علاوه بر این، اگر سازنده در سررسید به تعهدات خود عمل نکند، ممکن است این مبلغ توسط سازنده بازپرداخت شود و ضررهای احتمالی به خریدار جبران شود.

این طرح هم اکنون در کمیته حقوقی کمیته مبادلات در حال تصویب و در حال تدوین است.

در بازار موازی آتی مسکن، بازار ثانویه وجود دارد. این بدان معناست که مردم می توانند خرید یا فروش مجدد کنند. بنابراین، اگر مردم بتوانند در سررسید یک واحد اوراق را داشته باشند، می توانند تحویل آن واحد را بپذیرند و در صورت عدم تمایل به عرضه، می توانند به صورت نقدی پرداخت کنند.

به عنوان مثال فردی که ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه دارد و نمی تواند آپارتمان بخرد با استفاده از طرح فروش متر در بورس و تعیین قیمت هر آپارتمان توسط انبوه سازان (مثلاً متری ۱۰ میلیون تومان) . آپارتمان) چنین فرصتی به شرطی که یک آپارتمان 10 متری را پیش خرید کند و ریسک نوسانات قیمت را تا حد زیادی پوشش دهد و در آینده با پس انداز دوباره بتواند اوراق بخرد و یک پک بخرد. .

باید بگویم؛ جزئیات کامل این طرح هنوز اعلام نشده و به زودی شرایط آن مشخص و اعلام خواهد شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم