چرا شستا ساختمان استقلال را مصادره نکرد؟خبرگزاری فارس: رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: شاید اگر تعداد کل این دو ساختمان مطابق با شرایط شرکت شستا نبود، ساختمان باشگاه استقلال را مصادره می کردند.

صفیولا فگانپور در مورد اینکه چرا شرکت شستا ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس را با هم مصادره کرد تا مطالبات آنها را بگیرد، گفت: این موضوع در اختیار ما نیست. این شرکت می‌توانست در صورت درخواست، اموال فدراسیون را مصادره کند و حتی این اختیار را داشت که خود ساختمان فدراسیون را مصادره نکند و سایر اموال متعلق به فدراسیون را مصادره کند.

وی افزود: ما به آنها نشان ندادیم که چنین اموالی داریم و مسئولان این شرکت با بررسی ها و کارشناسی خود خواستار حذف ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس شدند.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: خیلی ها تعجب می کنند که چرا ساختمان پرسپولیس مصادره شده است اما برای استقلال این اتفاق نیفتاده است. در همین حال جلسات مختلفی داشتیم و به توافق رسیدیم. بعدها حتی این اقدام در مسیر کارشناسی نحوه پرداخت و دریافت پول قرار گرفت اما پس از مدتی این روند متوقف شد. لازم به ذکر است که فدراسیون مدعی ساخت باشگاه های «استقلال» و «پرسپولیس» نیست، اما اسناد این دو باشگاه به نام فدراسیون ثبت شده است.

فغانپور خاطرنشان کرد: از آنجایی که مبلغ مورد ادعای شستا و کارشناسی انجام شده برابر با قیمت ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس است، این شرکت خواستار مصادره این دو ساختمان شد. ممکن است اگر مجموع این دو ساختمان شرایط شستا را نداشت، ساختمان باشگاه استقلال را مصادره می کردند.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که در روزهای اخیر چه اتفاق جدیدی از سوی فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به این موضوع رخ داده است، گفت: توافقات جدیدی منعقد شده و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم مطالبات باقی مانده این شرکت را پرداخت کنیم. متأسفانه شستا به دلیل جو عجله داشت اما با موافقت مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و وزارت صمت به زودی به توافق می رسد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم