پیش بینی بازار سکه، طلا و ارز


فرارو- بازارهای سکه، طلا و ارز روز پنجشنبه مجددا کاهش یافتند. بر این اساس، قیمت سکه امامی نسبت به آخرین نرخ روز چهارشنبه 70 هزار تومان کاهش یافت و در نیمه نخست معاملات روز پنجشنبه 11 میلیون و 580 هزار تومان معامله شد. ارزش هر گرم طلای 18 عیار با 5000 تومان کاهش به یک میلیون تومان رسید. و به 161 هزار تومان رسید. ارزش هر گرم سکه با 20 هزار تومان کاهش دو میلیون و 300 هزار تومان فروخته شد.

به گزارش فرار، قیمت هر قطعه سکه تمام روز پنجشنبه 14 بهمن ماه 93 بالغ بر 12 میلیون و 20 هزار تومان بود که با توجه به قیمت سکه تمام در روز پنجشنبه، قیمت سکه تمام 440 هزار تومان کاهش یافت. تامان در هفته گذشته از سوی دیگر سکه یک ماه پیش 12 میلیون و 200 هزار تومان فروخته شد که در روز پنجشنبه 620 هزار تومان کاهش نشان می دهد. این در حالی است که قیمت دلار این روزها نیز نسبت به ماه گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

به سمت بازار سکه، طلا و ارز
ابراهیم محمدعلی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه قیمت طلا و ارز در هفته جاری نوسان و کاهشی بوده است، گفت: با توجه به وضعیت بازار ارز و قیمت های متاثر از اخبار سیاسی در پی مذاکرات وین، روند کاهشی داشته است. طبیعتا با توجه به این موضوع قیمت ها در بازار سکه و طلا نیز کاهش یافت، از سوی دیگر با وجود اینکه بازار دارای نوسانات جزئی بود، اما بالا و پایین شد و آرامش عمومی در بازار داخلی حاکم شد.

وی افزود: خوشبختانه این نوسانات در بازار سکه، طلا و ارز دیگر شعله ور نیست و بازار آرام شده است و از سوی دیگر در شرایطی که ما به عنوان صنعت طلا و جواهر و مردم به عنوان مشتری وظیفه داریم آنها بهتر بدانند و اگر نیاز به معامله داشته باشند، می توانند تصمیمات بهتری بگیرند.

محمد وادی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط فعلی بازار می توان پیش بینی کرد که بازار تا شب عید از ثبات نسبی برخوردار باشد، گفت: اگر اتفاق خاصی در بازار ارز رخ ندهد، قیمت ها نوسان زیادی نداشته باشد، قیمت طلا و سکه قیمت های فعلی 5 درصد باقی می ماند و در شرایط فعلی بازار با نوسانات قیمتی مواجه نخواهیم شد. از سوی دیگر بر اساس اخبار سیاسی که از وین پخش می شود، بازار ارز نیز با ثبات نسبی به نظر می رسد و احتمال می رود هفته آینده شیب قیمتی در بازار سکه، طلا و ارز کاهش یابد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: همچنین با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال تقاضا برای طلا و جواهر افزایش یافته است و اگر این فضای آرامی که در بازار وجود دارد حفظ شود قطعا سطح آن افزایش می یابد. از سوی دیگر قیمت جهانی طلا که مانند دلار تاثیر مستقیم بر قیمت های داخلی دارد، نوسان چندانی ندارد و تقاضا برای تعطیلات سال نو در اروپا و آمریکا بالاست. از آنجایی که طلای جهانی نیز کاهش یافته است، در چنین شرایطی قیمت طلا در بازارهای جهانی در ماه آینده نوسانات بسیار کمتری خواهد داشت و می توان بازار را در محدوده فعلی تصور کرد.

وی همچنین درباره تاثیر کسر مالیات بر ارزش افزوده بر اصل معاملات طلا تصریح کرد: این موضوع باعث کاهش هزینه های مردم در طلا و جواهر شده است، به طوری که اگر قیمت هر گرم طلا یک میلیون تومان در نظر گرفته شود، درصد نیست. برای کاهش آن البته هزینه مردم حدود 100 هزار تومان به ازای هر گرم طلا کاهش یافته است، بنابراین این موضوع باعث افزایش تقاضا برای جواهرات و از طرفی جذابیت خرید طلای مذاب و طلای دست دوم می شود، زیرا این حذف مالیات

محمدولی گفت: به تعبیری چون هنگام خرید طلای مذاب فاکتوری وجود ندارد، خرید این نوع طلا برای مردم عادی مخاطره آمیز است و اگر فردی دانش لازم را در این زمینه نداشته باشد، به عیار یا وزن وجود دارد. مشکل طلا، به دلیل نداشتن فاکتور ضرر و زیان زیادی را متحمل می شود، اما اکنون که مالیات اصلی طلا حذف شده است، مردم ترجیح می دهند اقلام طلا را خریداری کنند که هیچ خطری برای آنها ندارد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم