پیشنهاد حبس برای متخلفان در اجرای بودجهاعتمادآنلاین: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم طرحی را در لایحه لایحه بودجه سال 1400 تصویب و به کمیسیون تلفیق تقدیم کرد که بر اساس آن متخلفان از قانون مصوب بودجه سال 1400 به شش نفر محکوم خواهند شد. ماه تا دو سال..

حسن ناروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در کمیسیون قضایی و حقوقی از تصویب طرح مربوط به بودجه 1400 خبر داد و گفت: امیدواریم این کمیسیون در چارچوب تجمیع مصوبه را تصویب کند. به گفته نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم، این مصوبه ضمانت اجرای بودجه 1400 را دارد: برای متخلفان در اجرای بودجه 1400 از 6 ماه تا یک سال حبس تعیین شده است.

نوروزی گفت: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم با عنایت به لایحه بودجه سال 1400، پیشنهاد ایجاد ضمانت اجرایی برای قانون بودجه 1400 را تصویب کرد و توضیح داد: متخلفان از قانون مصوب 1400 بین 6 ماه تا 2 سال. سالها زندانی خواهند شد.

وی ادامه داد: این امر ضروری است تا دولت از رئیس جمهور و وزرا گرفته تا رهبران و مسئولان قانون شکنی نکند.

نوروزی در پاسخ به سوالی درباره احتمال بازداشت وزرا، تصریح کرد: وزرا، مسئول و مدیرکل اگر بدانند به زندان می‌روند، تخلف نمی‌کنند. امروز همه مشکلات ما این است که دولت ها می گویند مجلس قانون را تصویب کرده است و ما کارمان را انجام می دهیم.

وی افزود: اگر قانون آزاد تدوین شود، آن را نقض می کنند، بنابراین اگر قانونگذار تصمیم بگیرد در صورت تخلف متخلفان را به پای میز محاکمه بکشد، موجب ارتقای اجرای قانون می شود.

نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون مجلس می تواند با طرح سوال و استیضاح دولت را ملزم به پاسخگویی و اجرای قانون کند، گفت: بله بله و چون این اختیارات را داریم چنین مقرراتی را می پذیریم. در همه کشورها اتفاق می افتد که قانون ضمانت قوه مجریه را در نظر گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم تاکید کرد که «اگر وزیر بداند اگر تخلفی انجام دهد دستگیر می شود، دیگر تخلف نمی کند». نقض نمی کند.

نوروزی در پاسخ به اینکه وزیر می تواند بگوید من به نوعی تابع رئیس جمهور بوده و کاری را که مجلس تخلف می داند انجام داده است، گفت: در این صورت وزیر برای مرد شدن دستگیر می شود. “


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم