پوتین از بحران اوکراین برای تحقیر و خالی کردن جیب بایدن استفاده می کند

[ad_1]

پوتین از بحران اوکراین برای تحقیر و خالی کردن جیب غرب و بایدن استفاده می کندفرارو- روز کلودیا؛ نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی. قبلاً ستون نویس وال استریت ژورنال بود، اکنون برای فوربس می نویسد. آخرین کار او بر کره شمالی، ایران و سازمان ملل متمرکز شده است، با تمرکز بر ردیابی کشتی های تجاری و دور زدن تحریم ها. در سال 1990، به دلیل پوشش اعتراضات میدان تیان‌آن‌من در سال 1989، از سوی باشگاه مطبوعات خارجی جایزه دریافت کرد. او در سال 1994 تاریخ کامل اردوگاه های کار اجباری کره شمالی را منتشر کرد. روزت از منتقدان سرسخت سازمان ملل بود. او پرونده فساد پشت برنامه سازمان ملل متحد “نفت در ازای غذا” را افشا کرد. وی فاش کرد که سازمان ملل 21 میلیارد دلار پول به عراقی های گرسنه به عنوان رشوه و باج به صدام حسین و اطرافیانش داده است. برای این گزارش پژوهشی در سال 2005، او جایزه اریک بریندل را برای دستاوردهای برجسته در روزنامه نگاری و جایزه قلم قوی از مرکز سیاست امنیتی دریافت کرد.


به گزارش فرارو به نقل از نیویورک سان، اگرچه بایدن به پوتین هشدار داد که حمله به اوکراین تحریم های سختی را در یک روز مه آلود پس از تجاوز اعمال خواهد کرد، اما دیکتاتور روسیه از بحران کنونی برای تحقیر و ویران کردن بایدن و غرب استفاده می کند. گام بعدی پوتین هر چه که باشد، باید آنچه را که قبلاً به دست آورده است ارزیابی و شمارش کرد.

بایدن علیرغم تمام هشدارهای خود، هنوز پوتین را متهم به تهدید اوکراین از زمین یا دریا نکرده است. برای ماه‌ها، رهبر روسیه نیروهای ضربتی ناوهای جنگی را در سواحل اوکراین و بیش از 150000 سرباز را در امتداد مرزهای زمینی این کشور جمع‌آوری کرده است. در ماه آوریل، او تهدید کرد که با نیروی کمتری به اوکراین حمله خواهد کرد، اما مجبور به پرداخت چیزی نشد.

آنچه پوتین از تجربیات گذشته و اخیر آموخته است این است که می‌تواند بدون تهدید به مجازات شدید، تهدید، ارعاب و آماده شدن برای حمله تحت پوشش مانور کند. او مدتی است که نیروها را به خانه می فرستد، اما در هر مرحله ای که تصمیم به ادامه کارزار داشته باشد، به دلیل بحران اخیر، آموزش های مفیدی را برای ارتش روسیه انجام داده است.

در حالی که پوتین در حال آماده سازی تسلیحات بود، ایالات متحده از مذاکرات خارج شد و مقامات ارشد آمریکایی این موضوع را به گونه ای مطرح کردند که گویی پوتین توسط یک کامیون فراری به دام افتاده و در حال حرکت است. اما مشکل این نیست که پوتین در حال سقوط است. نکته مهم این است که پوتین در ایجاد بحران هایی تخصص دارد که بتواند آنها را دستکاری کند و این اوست که آخرین بحران را در اوکراین ایجاد کرد.

پوتین تمایل خود را برای احیای امپراتوری روسیه پنهان نمی کند. او قبلاً در سال 2008 به گرجستان حمله کرد. اکنون او یک کشور طلسم شده است، زیرا بلاروس در کنار او است. پوتین در سال 2014 به کریمه حمله کرد و اخیراً در رویدادهای داخلی قزاقستان مداخله کرد. او سال‌هاست که به درگیری‌های جدایی‌طلبان در شرق اوکراین با دولت مرکزی دامن زده است. اگر او هنوز در مورد اوکراین تصمیمی نگرفته است، ممکن است صرفاً به این دلیل باشد که وقت گذاشته و واکنش ضعیف ایالات متحده را غافلگیر کرده است.

تهدید بایدن مبنی بر بستن خط لوله استریم 2 (که گاز روسیه را به آلمان می رساند) احتمالاً اگر روسیه به اوکراین حمله کند، ترسناک تر به نظر می رسد، اگر آلمان با ایالات متحده موافقت کند، که اکنون انجام نمی دهد. این تهدید همچنین در صورتی مؤثر بود که خود بایدن همان خط لوله را در سال گذشته تبلیغ نکند.

واقعیت این است که اگر پوتین مجبور به پرداخت هزینه و جریمه نباشد، تلاش برای احاطه کردن او با دیپلماسی مضحک خواهد بود. مقامات ارشد ایالات متحده عجله دارند. بایدن با پوتین دیدارهای مجازی داشت. رئیس جمهور فرانسه، وزیر خارجه انگلیس و صدراعظم آلمان برای گفتگو با پوتین وارد مسکو شدند. آقای پوتین هیچ امتیاز یا پیشنهادی جز وادار کردن غرب و ناتو به تسلیم در مورد موضوعاتی مانند اینکه چه کسی ممکن است به ناتو بپیوندد یا ناتو در کجا موشک ها و نیروهای خود را مستقر خواهد کرد، ارائه نکرده است.

خود پوتین برای تشدید همکاری با رهبر حزب کمونیست چین، شی جین پینگ، یک سفر بزرگ به پکن انجام داد.

پوتین به عنوان مهمان افتخاری برای شرکت در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی به پکن سفر کرد. پوتین و شی از پکن بیانیه ای صادر کردند. سخنگوی پنتاگون بعداً گفت: «البته شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چین تصمیم گرفته است در اتفاقاتی که در اروپا رخ می دهد در کنار روسیه باشد». اگر چین قصد اشغال تایوان را داشته باشد، این تاسیسات بدون شک می تواند انتظار دوستی مشابهی از پوتین داشته باشد.

رفتار پوتین نشانه نظم نوین جهانی است که در آن چین و روسیه قدرت مسلط هستند. بیانیه ای که توسط کرملین به انگلیسی ترجمه و به انگلیسی منتشر شد، ایالات متحده را «بازیگر جهانی در حال افول» نامید که علیرغم مخالفت جامعه بین المللی،

“بشریت در حال تکامل و پیشرفت است.” این بیانیه سزاوار رد ریگان توسط رئیس جمهور ایالات متحده است. نفس خود را حبس نکنید. در اوایل این هفته، تهدیدهای پوتین، ایالات متحده را مجبور کرد سفارت خود را در کیف ببندد و کارکنان خود را به لویو، نزدیک مرز لهستان، منتقل کند. این دومین بار در هفت ماه گذشته است که با تهدید سفارت را می بندیم. برای اولین بار در افغانستان تسلیم شدیم و سفارت را بستیم. بسته شدن نمایندگی دیپلماتیک ما در کیف تضمین های بایدن مبنی بر حمایت ایالات متحده از اوکراین را تضعیف می کند. این برای ما یانکی ها تحقیرآمیز است. پوتین به دنیا نشان می دهد که طالبان تنها کسانی نیستند که می توانند ایالات متحده را از قدرت بیرون کنند.

پوتین دریافته است که اگر به اوکراین حمله کند، نیازی نیست نگران رویارویی با نیروهای آمریکایی باشد، زیرا هیچ آمریکایی در آنجا وجود نخواهد داشت. بایدن هفته هاست که گفته است علیرغم اینکه ایالات متحده حمایت لجستیکی و لجستیکی می کند، ایالات متحده هیچ نیرویی برای جنگ با روسیه در اوکراین اعزام نخواهد کرد. این هدیه بایدن به پوتین است. اگر بایدن رویکردی مبهم در پیش گرفته بود، حداقل یک عامل بازدارنده مفیدتر برای کرملین داشت.

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما