پاپ برای اوکراینی ها دعا کرد

[ad_1]

پاپ فرانسیس امروز (چهارشنبه) از مردم سراسر جهان خواست تا از اوکراینی هایی که برای محافظت از خود در برابر بمباران به پناهگاه های زیرزمینی پناه بردند، یاد کنند و از لهستان برای پذیرش بیشتر پناهجویان جنگ تشکر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های مسیحی جهان به مناسبت روز موسوم به “چهارشنبه خاکستر” که روز نماز و روزه برای صلح در اوکراین اعلام شد، سخنرانی کرد.

پاپ پس از خطاب به لهستانی ها، خارج از متن اصلی سخنرانی خود صحبت کرد و گفت که پدر مارک ویکتور گونگالا، مترجم لهستانی دارای صحنه، اوکراینی است.

پدر و مادر او اکنون در پناهگاه‌های زیرزمینی نزدیک کیف هستند تا از خود در برابر بمب‌ها محافظت کنند. ما با او هستیم، همه کسانی که از انفجارها رنج می برند، از جمله «ما والدین سالخورده او و بسیاری از سالمندان دیگر را که در پناهگاه زیرزمینی از خود دفاع می کنند، همراهی می کنیم. یادی از این افراد در دل داشته باشیم.»

گزارش شده است که ساکنان کیف شبانه در ایستگاه‌های مترو و دیگر مکان‌های زیرزمینی مخفی می‌شوند و صف‌های طولانی برای سوخت و مقداری غذا در فروشگاه‌ها وجود دارد.

بر اساس این گزارش، بیش از نیم میلیون اوکراینی از زمان تهاجم به کشورشان که روسیه آن را عملیات نظامی ویژه می نامد، فرار کرده اند که بیشتر آنها در لهستان و رومانی هستند. کمیسیون اروپا طرحی را برای ارائه پناهندگی موقت به پناهجویان اوکراینی پیشنهاد کرده است.

پاپ از طریق مترجم به لهستانی ها گفت: “شما اولین کسی بودید که با باز کردن مرزها، قلب ها و درهای خانه های خود به روی اوکراینی هایی که از جنگ فرار می کنند، از اوکراین حمایت کردید. شما سخاوتمندانه همه چیز را برای زندگی به آنها می دهید.” آنها با وجود وقایع جاری به کرامت شما نیاز دارند. من عمیقاً از شما سپاسگزارم و صمیمانه عذرخواهی می کنم.

پاپ فرانسیس خواستار ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای کمک به تخلیه پناهجویان شد و گفت کسانی که به جنگ می پردازند نباید این توهم را داشته باشند که خدا با آنهاست.

واتیکان خواستار پایان فوری این حمله شد و اعلام کرد که آماده است «مذاکرات بین روسیه و اوکراین را تسهیل کند».

[ad_2]

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances