(ویدئو) شور در مجلس از طریق طرح «حفاظت».فرارو- جلسه امروز مجلس شورای اسلامی که به طرح حراست اختصاص داشت در جریان بود و بحث و تبادل نظر در میان نمایندگان صورت گرفت. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. از سوی دیگر، مخالفان کمیسیون بر غیرقانونی بودن تصویب آن تاکید داشتند.

مهرداد گودرزوندچگینی نماینده مردم رودبار در این خصوص گفت: با حضور کارشناسان انجام شد اما چون این طرح به صورت علنی مطرح نشد، توهین های زیادی به مجلس می شود.

وی افزود: از هیئت رئیسه تقاضا دارم این طرح را در جلسه علنی مجلس بررسی کنند تا از این توهین ها به همکاران جلوگیری شود. در جلسه دیروز کمیسیون ویژه تنظیم مقررات فضای مجازی تعدادی از همکاران حضور نداشتند و علیرغم اینکه در مجموع 19 رای به این طرح داده شد، توهین های زیادی به مجلس شد.

نماینده رودبار در مجلس گفت: خواهش می کنم این طرح به صورت علنی مطرح شود تا مردم بدانند چه چیزی در حال تصویب است، سکوت نشد.

این در حالی است که احد آزادی، سخنگوی ملایر، حجت‌الاسلام، اقدامات کمیسیون ویژه را غیرقانونی خواند و گفت: حرف اول و آخر در آیین‌نامه باقی است و به قانون اساسی احترام بگذارید.

وی افزود: اگر مجلس اقدامی خلاف اساسنامه و قانون اساسی انجام دهد از سوی هر شخص و روشنفکری نقض می شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: بر اساس اصل 85 قانون اساسی، نمایندگان مجلس به بررسی طرح حمایت از کاربران فضای مجازی در کمیسیون های ویژه رأی دادند، بنابراین در صورتی که اعضای کمیسیون قبل از ارائه طرح به هیأت امنا، محتوای مجلس رای آورد. آنها در واقع طرح را تحریف کردند.

وی به کلیبافا گفت: اگر این اشتباه است، آن را اصلاح کنید، اما غیر از آنچه مردم فکر می کنند، واقعیت این است که آنچه در کمیسیون ویژه به آن رای دادیم، نشد.

هادی بیگی نژاد از حامیان این طرح در جلسه علنی مجلس در تذکری درباره برخی از منتقدان طرح دفاعی گفت: از این طرح انتقاد کنید.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه کمیسیون مشترک جلسات زیادی برای بررسی این طرح برگزار کرده است، معاون حقوقی وزیر حقوق می گوید باید از دستور کار خارج شود، چرا خودمان را با دست خود تخریب می کنیم، این چه رفتاری است. این؟ در این راستا از رئیس و تیم رسانه ای گلایه داریم. تا کی باید پاسخگوی چنین رفتاری باشیم و چند بار به این سوال پاسخ دهیم؟

محمد باکر کلیباف رئیس مجلس به این اظهارات پاسخی نداد و مجلس را به بررسی لایحه بودجه دعوت کرد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم