هر سوم فرد مسن مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب به بیماری های جدید مبتلا می شود

[ad_1]

یک مطالعه جدید توسط دانشمندان آمریکایی نشان می دهد که هر سوم فرد مسن مبتلا به کووید-19 در نتیجه بیماری های جدید ایجاد می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، نزدیک به یک سوم از سالمندان مبتلا به کووید-19 در سال 2020 حداقل یک بیماری جدید داشتند که طی چند ماه پس از اولین ابتلا به مراقبت های پزشکی نیاز داشت. بروز بیماری های جدید در این گروه بیشتر از افرادی است که کووید-19 نداشته اند. این بیماری‌های جدید طیف وسیعی از اندام‌ها و سیستم‌های اصلی از جمله قلب، کلیه‌ها، ریه‌ها و کبد را تحت تأثیر قرار می‌دهند و باعث عوارض سلامت روان می‌شوند.

مطالعات فراوانی و شدت بیماری های جدید را پس از کووید-19 در نظر گرفته اند، اما تعداد کمی از آنها افزایش خطر ابتلا به بیماری های جدید کووید-19 در افراد مسن را در نظر گرفته اند.

محققان آمریکایی از سوابق بیمه سلامت برای شناسایی 13336 فرد 65 ساله و بالاتر در سال 2020 که قبل از اول آوریل 2020 به کووید-19 مبتلا بودند، استفاده کردند. افراد شناسایی شده به سه گروه مختلف تقسیم شدند.

محققان سپس هر بیماری مداوم یا جدیدی را که 21 روز پس از تشخیص کووید-19 ظاهر می شد، ثبت کردند و خطر ابتلا به بیماری کووید-19 را طی چند ماه آینده بر اساس سن، نژاد، جنسیت و بستری شدن در بیمارستان محاسبه کردند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که از بین مبتلایان به کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰، ۳۲ درصد یک یا چند بیماری جدید داشتند که ۱۱ درصد بیشتر از کسانی است که کووید-۱۹ نداشتند.

بیماران مبتلا به کووید-19 در مقایسه با گروه غیرکووید در معرض خطر بیشتری برای طیف گسترده ای از بیماری ها مانند نارسایی تنفسی، خستگی و فشار خون بالا قرار داشتند.

افرادی که به دلیل کووید-19 در بیمارستان بستری شده بودند در بیشتر موارد به طور قابل توجهی خطر ابتلا به آن را افزایش دادند. خطر ابتلا به تعدادی از بیماری ها برای مردان سیاه پوست و افراد بالای 75 سال نیز افزایش می یابد.

این یک مطالعه مشاهده ای است. بنابراین، نمی تواند علت را تعیین کند و محققان تنها برخی از محدودیت ها را تایید می کنند. از جمله این واقعیت است که برخی از تشخیص ها ممکن است نشان دهنده یک بیماری جدید ناشی از کووید-19 نباشد.

با این حال، آنها هشدار می دهند که بیش از 357 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند، تعداد بازماندگان از عوارض عفونت حاد همچنان رو به افزایش خواهد بود.

محققان خاطرنشان می کنند که این یافته ها طیف گسترده ای از پیامدهای مهم پس از ابتلا به ویروس کرونا را نشان می دهد. درک خطرات مهم ترین پیامدهای بالینی ممکن است احتمال تشخیص و درمان بیماری را افزایش دهد. همچنین نتایج این مطالعه می تواند توانایی برنامه ریزی استفاده از منابع سلامت را بهبود بخشد.

این مطالعه در The BMJ منتشر شد.

[ad_2]

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما