هر آنچه باید در مورد پمپ های دنده ای بدانیم

[ad_1]

پمپ ها یکی از پرکاربردترین محصولات در صنایع مختلف هستند. با توجه به کارکرد گسترده این محصول، مدل های مختلفی از پمپ ها تولید می شود که بسیار پیشرفته هستند و استفاده از آنها باعث بازدهی بیشتر و کارایی بیشتر در صنایع مختلف از جمله صابون سازی، پتروشیمی، صنایع غذایی و … می شود.

پمپ های دنده ای از انواع پمپ های هیدرولیک هستند و اگر با نحوه کار این محصولات و انواع پمپ های دنده ای آشنا نیستید هر آنچه که باید در مورد پمپ های دنده ای بدانید را برای شما بیان کرده ایم تا در هنگام خرید پمپ دنده ای دچار مشکل نشوید.

نحوه عملکرد پمپ های دنده ای

به نقل از مرکز فروش پمپ هیدرولیک هیدرولیک نادری:

پمپ های هیدرولیک شش ضلعی از چرخ دنده های اصلی برای انتقال سریع سیال استفاده می کند. پمپ های دنده هیدرولیک نیروی مکانیکی را به انرژی سیال هیدرولیک تبدیل می کند.

نام دیگر پمپ های دنده ای پمپ میعانات است که مکانیزم پیشرفته تری نسبت به پمپ های دیگر دارد و این پمپ ها حجم زیادی از مواد را در داخل و سپس بسته به قدرت پمپ با فشار زیاد در خروجی پمپ محصور می کنند. مقصد اصلی را ارسال کنید

ما انواع مختلفی از پمپ های دنده ای را ارائه می دهیم

پمپ های دنده ای بسته به بازدهی که برای کارفرما ایجاد می کنند، از نظر طراحی، تولید و عرضه متفاوت هستند. در این قسمت شما را با دو نمونه شناخته شده آشنا می کنیم.

پمپ دنده خارجی

در پمپ های دنده ای خارجی، چرخش یکی از چرخ دنده ها توسط سیستم متحرک تامین می شود و پس از حرکت چرخ دنده به دنده های دیگر برخورد کرده و باعث راه اندازی دنده می شود.

این نوع پمپ دنده ای در سرعت های پایین ضعیف عمل می کند، بنابراین سرعت پمپ های دنده ای خارجی باید نزدیک به حداکثر سرعت پمپ باشد تا عملکرد بهینه و بسیار خوب آن مشخص شود.

البته بد نیست بدانید که برخی از پمپ های دنده ای خارجی قابلیت چرخش در دو جهت را دارند بنابراین احتمال خرابی در این جهت صفر است.

هر آنچه باید در مورد پمپ های دنده ای بدانیم

پمپ های دنده داخلی

پمپ های دنده ای از یک چرخ دنده داخلی، یک مهر و موم هلالی شکل، یک چرخ دنده ساده و یک پوسته بیرونی تشکیل شده اند. عملکرد پمپ های دنده داخلی به این صورت است که یکی از چرخ دنده ها نیرو را به دیگری منتقل می کند و چرخش چرخ دنده باعث مکیده شدن سیال از مخزن و هدایت آن در دو طرف مهر و موم هلالی شکل می شود.

از سیل برای جداسازی کانال های مکش و خروجی استفاده می شود و در صورت گیرکردن دندانه های دو طرف سیل، سیال به کانال خروجی این پمپ رانده می شود.

استفاده گسترده از این نوع پمپ های دنده ای برای تامین در فشار کم و روانکاری می باشد و توجه به این نکته حائز اهمیت است که راندمان پمپ های دنده ای داخلی کمتر از خارجی است زیرا فرسودگی دنده پمپ داخلی بیشتر است.

مزایای پمپ دنده ای

پمپ های دنده ای دارای چرخش یکنواخت و بدون پالس می باشند.بعضی از پمپ های دنده ای می توانند در دو جهت بچرخند و برای پرکردن و تخلیه مخازن استفاده می شوند.

این پمپ ها رانش بسیار بالایی را حفظ می کنند و به همین دلیل برخی از افراد به این پمپ ها مکش می گویند.

پمپ های دنده ای از معروف ترین پمپ هایی هستند که می توانند با طیف وسیعی از مایعات سازگار باشند و با استفاده از این پمپ ها می توان هر نوع سیالی را با هر غلظتی پمپاژ کرد.

قابل توجه ترین مزایا از این پمپ ها می توان در صنعت هیدرولیک استفاده کرد که در روانکاری انواع سیستم ها، روغن و مشتقات آن، گاز، بنزین، گازوئیل، رب و … نیز کاربرد دارند.

از دیگر مزایای این دستگاه ها می توان به انتخاب گسترده ای از مدل های با کارایی بالا اشاره کرد که امروزه با پمپ های بسیار پرقدرت که برای جابجایی مواد جامد، مواد غذایی، رنگ، صابون و غیره استفاده می شود نیز موجود است. .

پمپ های دنده ای طراحی چندان پیشرفته ای ندارند و کار با آن ها نیاز به دانش خاصی ندارد، بنابراین هرکسی می تواند این محصول را با توجه به توصیه های ارائه شده با دستگاه سفارشی کرده و از خدمات آن استفاده کند.

سایز این پمپ ها کوچک است و به همین دلیل فضای زیادی را اشغال نمی کند همچنین به دلیل راندمان بسیار بالای این نوع پمپ ها قیمت بسیار مناسبی دارند.

فواید

معایب

قابلیت چرخش در دو جهت

به مرور زمان می پوشد

کشش بسیار بالا

اگر مایع بازخورد داشته باشد، چرخ دنده ها ممکن است فرسوده شوند

پمپاژ مایعات مختلف

سطح صدای بالایی دارد

تنوع و کارایی بالا

آسان برای استفاده

قیمت و عملکرد مناسب

کمبود فضا

معایب پمپ دنده ای

پمپ های داخلی نیز قادر به جابجایی مواد جامد هستند که برای مدتی اهمیت دارد. باید بدانید که نباید مواد جامد را با استفاده از پمپ های داخلی به مدت طولانی جابجا کنید زیرا سرعت پمپ های داخلی کمتر است و اگر در این موارد از پمپ با قدرت بالاتر استفاده می شد.

برخی از مواد جامد با جنس چرخ دنده ها متفاوت بوده و باعث خوردگی چرخ دنده ها می شوند که قبل از استفاده از پمپ باید اطلاعات لازم را در مورد آن به دست آورید.

اگر با کار چرخ دنده ها آشنایی دارید باید بدانید که این چرخ دنده ها پس از برخوردهای زیاد با یکدیگر فرسوده شده و منجر به عملکرد نامناسب می شوند که مستلزم هزینه های نگهداری بالایی است.

و از همه مهمتر راندمان پمپ های دنده ای پس از فرسودگی دنده بسیار کاهش می یابد، بنابراین باید سریعا این قطعات را تعمیر کنید. آن ها هستند:

  • بین دندان ها و پوسته
  • بین دندان ها
  • نشتی در دو طرف

کاربرد اصلی پمپ های دنده ای چیست؟

به طور کلی پمپ های دنده ای قادر به انتقال انواع جامدات و مایعات در حجم ها و غلظت های مختلف در سرعت های بالا و پایین و فشارهای کم و زیاد هستند. پمپ های دنده ای به طور مرتب در صنایع و کارخانجات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و این دستگاه جزء لاینفک اکثر شرکت ها می باشد که بدون آن انتقال مواد غیر ممکن خواهد بود.

این دستگاه یکی از پرکاربردترین تجهیزات در تولید صنایع مختلف می باشد و بازار نمونه های بسیار با کیفیت و پیشرفته ای از این نوع پمپ های دنده ای دارد. خرید از مراکز معتبر مانند hydkala.com تجربه ای خوشایند و سال ها در خرید این دستگاه ایجاد می کند.

[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما