نوع جدیدی از ویروس کرونا به نام NoCov چیست و آیا ارزش نگرانی دارد؟

[ad_1]

فرارو- نوعی از ویروس کرونا که با نام NeoCov شناخته می‌شود، به عنوانی جهانی تبدیل شده است و برخی آن را با ویروس SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می‌شود مقایسه می‌کنند. اما این مقایسه کاملاً دقیق نیست و مطمئناً نوع جدیدی نیست.

ویروس NeoCov از نظر ژنتیکی به ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) نزدیک است که از هر سه مرگ یک نفر بر اثر این ویروس منجر می شود. با این حال، هنوز هیچ خطری برای افراد از NeoCov وجود ندارد. بنابراین NeoCov چیست و آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟

ویروس‌های SARS-CoV-2، MERS و NeoCov

همه آنها متعلق به گروهی از ویروس ها هستند که به عنوان ویروس کرونا شناخته می شوند. صدها ویروس کرونا وجود دارد که بیشتر آنها در میان حیواناتی مانند خوک، شتر، خفاش و گربه در گردش هستند. برخی از کروناویروس‌ها می‌توانند انسان را آلوده کرده و علائم خفیف سرماخوردگی را ایجاد کنند.

تنها سه ویروس کرونا در انسان علائم جدی ایجاد می‌کنند: سندرم تنفسی حاد (ARI)، که در سال 2002 ظاهر شد و منجر به ذات‌الریه بسیار مسری و بالقوه خطرناک شد. اعتقاد بر این است که نوع ویروس کرونا، که معمولاً فقط در پستانداران کوچک یافت می شود، جهش می یابد و به آن اجازه می دهد انسان را آلوده کند.

به لطف سیاست جداسازی افراد مشکوک به بیماری و غربالگری همه مسافرانی که با هواپیما سفر می کنند، از سال 2004 هیچ مورد جدیدی از سارس مشاهده نشده است.

سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)، اولین بار از شتر به انسان منتقل شد. این ویروس برای اولین بار در سال 2012 شناسایی شد و همچنان باعث شیوع گسترده و موضعی می شود. مرگ می تواند با تب و سرفه شروع شود و منجر به ذات الریه و مشکلات تنفسی شود.

ویروس کرونا

Covidence Covid-19: ویروس SARS-CoV-2 باعث ایجاد کروناویروس 2019 (یا COVID-19) می شود. این ویروس برای اولین بار در دسامبر 2019 در چین شناسایی شد و در 11 مارس 2020، سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک بیماری همه گیر جهانی را اعلام کرد.

ویروس NeoCov اولین بار در سال 2011 شناسایی شد و مشخص شد که گونه ای از خفاش به نام Neoromicia را آلوده می کند که در بخش هایی از آفریقا شایع تر است. مشخص نیست که NeoCov انسان را آلوده می کند. با این حال، دانشمندان در چین که آن را مورد مطالعه قرار دادند، هنگامی که اعلام کردند NeoCov می تواند انسان را در آینده آلوده کند، وحشت گسترده ای ایجاد کردند. تحقیقات در مورد ویروس هایی که می توانند بین حیوانات و انسان ها منتقل شوند همیشه ارزشمند است، اما در شرایط آب و هوایی کنونی بسیار مهم است که نگران آن نباشیم.

این مطالعه نشان می‌دهد که NeoCov ممکن است به گیرنده‌های خارجی سلول‌های خفاش به نام گیرنده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE2) متصل شود تا وارد شود و باعث عفونت شود. ACE2 یک پروتئین گیرنده بر روی انواع مختلف سلول است که یک نقطه ورودی برای اتصال و ورود کروناویروس ها به بدن فراهم می کند. اگرچه گیرنده های ACE2 در سلول های انسانی نیز وجود دارند، اما با گیرنده های ACE2 در خفاش ها متفاوت هستند و NeoCov قادر به اتصال به آنها و آلوده کردن انسان ها نیست.

با این حال، استدلال شده است که زمانی که NeoCov به درستی جهش یابد، می تواند به طور بالقوه به انسان سرایت کند. محققان دریافتند یک جهش در ناحیه گیرنده NeoCov برای رسیدن به این رویداد لازم است، اما این تنها در آزمایشگاه امکان پذیر است. به دلیل شباهت ژنتیکی آن به عطارد، این ترس عمومی را برانگیخته است که اگر این بیماری به انسان مبتلا شود، از هر سه یک نفر میزان مرگ و میر مشابهی خواهد داشت، اما همه اینها فقط حدس و گمان است و در زندگی واقعی مشاهده نمی شود. محققان همچنین دریافتند که آنتی بادی های MERS یا COVID-19 ویروس NeoCov را خنثی نمی کنند.

[ad_2]

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما