نصراله: حزب‌الله موشک‌های نقطه‌ای و پهپاد می‌سازد

[ad_1]

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان به یاد فرماندهان شهید مقاومت سخنرانی کرد و اعلام کرد که حزب الله توانسته است بسیاری از هزاران موشک خود را پرتاب کند.

به گزارش فارس، عصر امروز (چهارشنبه) در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهدای مقاومت، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان.

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان پیش از بیان وقایع منطقه و جهان ابتدا سالروز ولادت امیرالمومنین (ع) را به همه مسلمانان تبریک گفت و گفت: وقتی نام علی (ع) را به یاد می آوریم. خداوند متعال را شاکریم و از پدر و مادرمان سپاسگزاریم که با علم و محبت و محبت خود ما را فرزند تربیت کردند.

سید حسن نصرالله در ادامه یادآور شد: 38 سال از شهادت شیخ راغب حرب و 30 سال از شهادت سید عباس می گذرد و در کنار او شهید ام یاسر و فرزندشان حسین است. 14 سال از شهادت سردار جهادگرمان حاج حاج عماد مجینه و 40 سال از ایجاد مقاومت اسلامی و حزب الله می گذرد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: سال 1361 برای ما سال تصمیم گیری، تأسیس، تولد، آغاز حرکت و تداومی بود که باقی است. این راه با خون شهدای ما سیراب شده است و امروز هر چه داریم به برکت همین خون است.»

سیدحسن نصرالله همچنین اعلام کرد: مجموعه کامل آثار سید عباس منتشر شده و در روزهای آینده منتشر خواهد شد. بخشی از تاریخ و حضور ماست. مجموعه کامل آثار شیخ راغب تکمیل و ارائه خواهد شد. تا چند روز دیگر مصاحبه ای با المناره خواهم داشت تا درباره عباس الموسوی صحبت کنم و همایش فکری و فرهنگی درباره زندگی و اندیشه های سعید عباس برگزار می شود.

ایجاد مقاومت توسط فرماندهان کشته شده

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما نه اعلام مقاومت می کنیم و نه مصادره می کنیم. ما نمی گوییم ما مقاومت کردیم، اما فرماندهان کشته شده ما این کار را کردند. تهاجم 1982 تهدید بزرگی برای لبنان، منطقه، آرمان فلسطین و سوریه بود. اما تهدید بزرگتری علیه لبنان وجود داشت. هویت لبنان در معرض تهدید قرار گرفت و در آستانه تحویل به اسرائیل بود. ما باید توجه داشته باشیم که این مقاومت و همه گروه های آن از جمله حزب الله هستند که هویت لبنان را حفظ کرده اند.

سعید حسن نصرالله ادامه داد: این مقاومت با خون، فداکاری و جهاد این هویت را حفظ کرده و در آینده نیز این هویت را حفظ خواهد کرد. مقابله با پروژه صهیونیستی سطوح بالایی از نظر کمی و کیفی را می طلبید و در اینجا مقاومت اسلامی لبنان متولد شد. این مقاومت برای مقابله با این طرح در کنار گروه های دیگر متولد شد. اینجا بود که شیخ راغب حرب آشکارا و سرسختانه در میدان حاضر شد و حقیقت را فریاد زد».

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان افزود: تقویت روش، مقاومت، مسیر آن، نهادینه شدن این مقاومت و تبدیل آن به یک تشکل متشکل، قوی، ماندگار و گسترده با سید عباس صورت گرفت. سید عباس عنوان پایداری و حرکت ما به سوی پیروزی است. با حاج عماد مغنی ​​بود که مقاومت، تغییر معادلات، شکست رژیم دشمن، نابودی افسانه این ارتش شکست ناپذیر و ایجاد ظرفیت برای توسعه کمی و کیفی وارد میدان شد.»

سعید حسن نصرالله اظهار داشت: «عماد مغنی ​​نام پیروزی در این مسیری بود که شیخ راغب به دنبال آن بود و سعید عباس این وعده را داد. حاج عماد به این پیروزی رسید. حاج عماد نام توسعه فکری، ابتکاری و توسعه نظامی و امنیت این مقاومت است. مقاومتی که به لطف خداوند و به یاری و توفیق او، برنامه ریزی و انجام مسئولیت، صبر، تلاش و جهاد به این همه پیروزی و افتخار دست یافته است.»

قهقرایی و زوال رژیم صهیونیستی

وی خاطرنشان کرد: با وجود همه توطئه ها و مشکلات در داخل و خارج از کشور، مقاومت در حال دفاع از لبنان و کمک به مردم فلسطین است و چشمانش به بیت المقدس و عتبات عالیات است. عده ای فکر می کنند آینده منطقه با عنصر سومی به نام اسرائیل مرتبط است و بدون آن آینده ای برای منطقه نمی بینند، جنبش های مقاومت در منطقه – از جمله ما – نگاهی متفاوت و واقع بینانه دارند. ما معتقدیم که این رژیم موقتی و در حال زوال است. مارپیچ نزولی رژیم در سال 1985 آغاز شد، زمانی که مقاومت لبنان دشمن را مجبور کرد از بیروت، صیدا، غرب بقاع، روسیه و النبطیه عقب نشینی کند تا در پشت نوار امنیتی معروف پنهان شود.

سعید حسن نصرالله ادامه داد: در سال 2006 اسرائیل بزرگ سقوط کرد. سیر کلی این رژیم نزولی است و این تنها ارزیابی من نیست، رهبران ارشد متخاصم، فیلسوفان و نظریه پردازان ارشد این رژیم و بسیاری از آنها با این ادبیات صحبت می کنند. ما می بینیم که اسرائیل رو به زوال است و اینجا فقط مسئله زمان است، نه بیشتر. آینده منطقه با آنچه دیگران محاسبات خود را بر اساس آن ساخته اند متفاوت است. ما به عنوان یک گروه مقاومت در لبنان، جایی که کشور ما در معرض تهدید است، توسعه این رژیم را به صورت روزانه رصد می کنیم. ما با یک رژیم بحران و ارتش روبرو هستیم. کشورهایی که روابط خود را عادی کرده اند و برای این رژیم پول می فرستند، سعی دارند اندکی جان به رژیم دشمن بدهند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در شرایط اشغال، آمادگی اسرائیل برای تحمل خطرات جنگ و اعتماد آنها به ارتش و نهادهای آن کاهش یافته و مهاجرت معکوس افزایش یافته است. وضعیت اقتصادی در این رژیم سخت و فاجعه بار است و نرخ بیکاری بالاست. سربازان دشمن را دیدیم که در میان زباله ها در مرز لبنان به دنبال غذا بودند. حل و فصل سیاسی و مذاکرات هیچ چشم اندازی ندارد. تنها چشم انداز موجود، امیدوارکننده و جدی که می توان در چند سال به آن دست یافت، چشم انداز مقاومت است.

ساخت موشک و پهپاد در حزب الله

نصرالله گفت: «در سال‌های اخیر، اسرائیل به این نتیجه رسیده است که جنگ پرهزینه است، از این رو اصطلاح «جنگ‌های بین‌المللی» به آن تعبیر می‌شود. [در استراتژی مذکور که در سه دهه اخیر توسعه یافته است، یک طرف سعی خواهد کرد در حدفاصل بین دو جنگ توانمندی‌های طرف مقابل، ساختار سازمانی، تسلیحاتی و انسانی آن را تضعیف کند]. تهدید، اختلال در حمل و نقل از ایران به لبنان بود. اما مقاومت این تهدید را به فرصت تبدیل کرد و اکنون می گویم که نبرد بین دو جنگ نتایج بزرگی برای ما داشته است. من به دشمن می گویم که ما توانسته ایم بسیاری از هزاران موشک خود را هدف قرار دهیم و این کار را از چند سال پیش آغاز کردیم و دیگر نیازی به انتقال آنها از ایران نداریم. مکتب این مقاومت، مکتب عماد مغنی ​​و قاسم سلیمانی، باید تهدید را به فرصت تبدیل کند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: به دشمن می گویم منتظر شما هستیم و با یاری خداوند و هوشیاری مقاومت ممکن است در شرایط عملیات انصار 2 [عملیات انصاریه، کمینی بود که حزب‌الله ۲۴ سال پیش (۱۹۹۷) در روستای انصاریه برای شماری از کماندوهای صهیونیستی گذاشت و دوازده‌نفرشان کشته شدند] – بیا ملاقات کنیم سید حسن نصرالله در ادامه خطاب به اشغالگرانی که به دنبال موشک های نقطه به نقطه هستند، می گوید: «هر چقدر می خواهید به دنبال آنها باشید. ما منتظرت هستیم. ما امروز ساخت هواپیماهای بدون سرنشین را در لبنان – و برای مدت طولانی- آغاز کردیم.

سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد: مقاومت از زمان حاج عماد از دیرباز پدافند هوایی خود را تشدید کرده است. اما او تصمیم گرفت در پایین ترین سطح در برابر پهپادها گام بردارد. دشمن به دنبال جذب سرباز است [کشور] او رفت تا ناتوانی خود را در ارسال پهپاد به لبنان جبران کند. در حالی که برخی در داخل کشور دست در دست یکدیگر نشسته بودند و سفارت ایالات متحده میلیون ها دلار هزینه کرد، در تابستان و بهار امسال نیروهای امنیتی گسترده ترین برنامه آموزشی و آموزشی خود را در ده سال اخیر انجام دادند. مقاومت در مسیر توسعه قرار دارد، به دور از آنچه در اطرافش می گذرد».

حزب الله در انتخابات فعال است

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار برگزاری انتخابات داخلی در لبنان شد و گفت: ما مانند دوره های گذشته با جدیت، قوی و مسئولانه در انتخابات شرکت می کنیم. شعار ما در این انتخابات ماندن، حمایت و ساختن است.

حق آزادی بیان مردم یمن و بحرین

سید حسن نصرالله همچنین به مردم بحرین و یمن اشاره کرد و درباره آنها گفت: در لبنان، کشور آزادی ها، حق مردم مظلوم بحرین است که سالگرد قیام 14 فوریه را جشن بگیرند. مردم مظلوم یمن حق دارند در مورد فرزندان، زنان و مردم خود صحبت کنند. همان افرادی که در تجاوز سعودی سر بریده شدند».

رهبر مقاومت لبنان در سخنان پایانی خود گفت: درست است که زندگی فقط یک موشک نیست. اما موشکی است که از این جان و کشور و دولت و مردم و مرزها و عزت محافظت می کند. برخی از رقبا در کشور سی سال پیش برخی وزارتخانه ها را گرفتند و حدود پانزده سال پیش … با پول مملکت چه کردید؟ و با پولی که از خارج آمده؟ پولی که آمریکا و عربستان سعودی در لبنان خرج کردند چه شد؟

[ad_2]

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances