معاون روحانی: دست ما روی مرغ است

[ad_1]

ایسنا: علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره مجاهدت و تلفات سردار شهید قاسم سلیمانی و همچنین چگونگی آمادگی برای آغاز تولید سوخت 20 درصدی صحبت کرد.

صالحی با حضور در قرار قاسم از شبکه 5 سیما با یادی از فرماندهان مقاومت، سردار سلیمانی و مهندس و یارانشان گفت: این شهدای عزیز الگوهایی هستند که باید به ملت و نسل های آینده ارائه شوند تا این نسل ها می توانند راه خود را پیدا کنند.

وی تاکید کرد: ما نمی خواهیم اسطوره بسازیم، بلکه می خواهیم الگوسازی کنیم. اسطوره با خیالات سروکار دارد، اما اسطوره با ویژگی های واقعی در تماس است که به راحتی می توان آنها را شبیه سازی کرد. سردار سلیمانی هم مثل دیگران مردی بود که می توانست الگو باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: جهاد اکبر یا جهاد نفس و خودسازی کردند و در چارچوب دین و ایمان حرکت کردند و سپس جهاد کوچکتری کردند و عواقب ماندگاری بر جای گذاشتند.

وی در خصوص دیدارهای مستمر با سردار سلیمانی به عنوان وزیر امور خارجه گفت: شهید سلیمانی مردی دوراندیش بود و کار بزرگی انجام داد که توانست سیر وقایع کشورهای عربی مانند مصر، لیبی، تونس و … را حدس بزند و بخواند. به ویژه سوریه».

صالحی درباره تقویت روابط سوریه با مصر به ویژه در حوزه اطلاعاتی به رهبری مرسی و حمایت سردار سلیمانی سوریه که یکی از ستون های مقاومت بود، گفت: اگر سوریه سقوط کند، مقاومت عنصر مهمی را از دست می دهد. ” بنابراین سردار سلیمانی به دعوت سوریه وارد سوریه شد که جنگ جهانی را علیه او به راه انداخت. شهید به سوریه در مقابل این حمله جهانی کمک کرد. در طول 9-8 سال گذشته آینده نگری و تلاش های بزرگ شهید سلیمانی سوریه حفظ شده است. مردم سوریه تلاش کردند و مقاومت کردند، بشار اسد رهبر سوریه نیز رهبری ثابت قدم و متدین بود، اما بدون کمک جمهوری اسلامی در شرایط سختی قرار می گرفت.

معاون رئیس جمهور با ابراز تردید نسبت به موفقیت در سوریه، به بدبینی مسلمانان قبل از فتح مکه اشاره کرد و گفت: اوضاع سوریه بد بود اما شهید سلیمانی با اطمینان به نصرت الهی ایمان داشت. افق اوضاع سوریه هنوز مشخص نبود، اما برای کسانی که در مرکز موضوع قرار داشتند، موضوع متفاوت بود. حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در این موارد به ایشان قوت و اعتماد به نفس می بخشید. اکنون پس از 9 سال، مشروعیت فرماندهی که بر اساس عقلانیت و ایمان فرماندهی و در چارچوب دین عمل کرده است، ریشه دوانده است.

صالحی با بیان اینکه کار شهید سلیمانی دارای دو بخش نظامی و فرهنگی است، تصریح کرد: لازم است تلقی عمومی و افکار عمومی کشورهایی که بیداری اسلامی در آن ها اتفاق افتاده است، برداشت درستی از انقلاب اسلامی داشته باشد. به همین دلیل در این کشورها روشنگری صورت گرفت و ما با نخبگان آنها در ارتباط بودیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: به توصیه شهید سلیمان به صدا و سیمای مصر رفتیم. پرسیدند چرا شیعیان مصر را می خواهید؟ با استفاده از سخنان حضرت آقا عرض کردم که ابتدا باید یک تعریف مشترک از شیعه و سنی داشته باشیم. اگر منظور اهل سنت پیروی از سنت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است، ما ایرانیان قبل از شیعه بودن سنی هستیم و اگر شیعیان عاشق اهل بیت هستند، شما مصری ها قبلاً شیعه هستید. پس نیازی نیست شما ما را سنی کنید و ما شما را شیعه کنید. رنج سلیمانی وارد این وادی ها شد و این آگاهی را به مردم مصر در تعریف انقلاب اسلامی داد.

دکتر صالحی در خصوص شروع 20 درصدی تولید سوخت و آمادگی سازمان گفت: نامه ای را به نماینده جمهوری اسلامی در وین تحویل داده ایم تا به آژانس منتقل شود. بازرسان می آیند تا فک را مهر و موم کنند. تحت نظارت آژانس در آینده نزدیک باید کپسول گاز اورانیوم را جایگزین کنیم. ما باید به مصوبه مجلس عمل کنیم اما دولت باید برای اجرای آن مصوبه بدهد و رئیس جمهور هم دستور عمل بدهد. ما سرباز نظام هستیم و دستمان روی مرغ است. فرمانده باید دستور بدهد. ما می توانیم خیلی سریع شروع کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پایان سخنان خود با اشاره به رشادت های این فرمانده فقید در حضور در جبهه های مختلف مقاومت گفت: از طرفی دست و بازویش قوی بود و بدون ترس و لرز می ایستاد و جواب دشمن را می داد.

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما