لاوروف: آمریکا شبیه ناپلئون و هیتلر شده است

[ad_1]

وزیر خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره غرب صحبت کرد و سپس اقدام آمریکا را با اقدامات هیتلر و ناپلئون مقایسه کرد.

به نقل از اسکای نیوز، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: آمریکایی ها به آلمانی ها دیکته می کنند که چه چیزی برای امنیت انرژی مفید است و آنها می گویند که به خط لوله سیار استریم-2 نیازی ندارند. امنیت توسط خط لوله آمریکایی تامین خواهد شد که هزینه آن چندین برابر بیشتر است.

لاوروف گفت: «آنها تلاش می کنند دیدگاه خود را از آینده اروپا به ما تحمیل کنند. ناپلئون و هیتلر به دنبال تسخیر تمام اروپا بودند. اکنون آمریکایی ها اروپا را کنترل می کنند.

وزیر خارجه روسیه افزود: و شرایط کنونی واقعا نشان می دهد که اتحادیه اروپا چه نقشی در این شرایط جهانی ایفا می کند. در فیلم ها شیطان مطلق و خیر مطلق را دیدیم. تصویر مدرن جهان نیز مشابه است. من معتقدم این دستگیری به پایان خواهد رسید.

در یک کنفرانس مطبوعاتی، خبرنگاران از وزیر امور خارجه روسیه پرسیدند که چه تضمینی در جهان وجود دارد که مسکو سلاح هسته‌ای خود را مستقر نکند. پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، بازدارندگی هسته ای را در حالت آماده باش قرار داده بود.

لاوروف گفت: ما یک دکترین نظامی داریم که پارامترها و شرایط استفاده یا استقرار سلاح های هسته ای را توصیف می کند.

وی سپس به اظهارات لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که گفته اند “ایده جنگ هسته ای در ذهن روس ها نیست.” خانم تراس گفت که برای درگیری بین روسیه و ناتو آماده است. بایدن در پاسخ به این سوال که آیا جایگزینی برای تحریم ها وجود دارد، گفت که این تنها جایگزین جنگ جهانی سوم است و همه معتقدند که این تنها می تواند جنگ هسته ای باشد.

لاوروف گفت: می‌خواهم بگویم که اینها اظهارات سیاستمداران غربی است و آنها جنگ هسته‌ای را تکرار می‌کنند و این در ذهن روس‌ها نیست. ما اجازه نخواهیم داد برخی از تحریکات ما باعث ناراحتی و ناراحتی ما شود، اما اگر آنها در حال جنگ واقعی علیه ما هستند، باید با دقت فکر کنند.

از وزیر امور خارجه روسیه نیز در مورد وضعیت میدانی اوکراین سوال شد که وی به تندی واکنش نشان داد و اوکراین را «رژیم نئونازی کیف» توصیف کرد.

او گفت: “اگر دقت کنید، می بینید که اروپا و ایالات متحده در تلاش هستند تا هر رسانه روسی را که رویدادهای اوکراین را پوشش می دهد، ببندند.” رسانه ها آنچه را که در اوکراین اتفاق می افتد، چگونگی پیشرفت عملیات نظامی ویژه و نحوه برخورد ارتش اوکراین – به ویژه گردان نازی – با غیرنظامیان را پوشش می دهند. نیروهای اوکراینی هنگام عقب نشینی از دونباس، غیرنظامیان را سرقت کردند و خودروهای آنها را توقیف کردند. آنها درنده هستند. در مناطق دیگر از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می شود.

در جای دیگر، لاوروف همچنین در یک کنفرانس خبری گفت که روسیه بر سر میز مذاکره با اوکراین نشسته است، “اما فقط در شرایط مساوی”.

دور اول مذاکرات اوکراین و روسیه در روزهای اخیر پشت سر گذاشته شده اما نتیجه ای نداشته و قرار است دور دوم این مذاکرات امشب برگزار شود.

گفتگوی پرتنشی نیز در کنفرانس مطبوعاتی لاوروف و کیتی نیومن در کانال 4 “اخبار” انجام شد. زمانی که روسیه به دادگاه کیفری بین‌المللی منتقل شد، از لاوروف پرسیده شد که آیا آماده است در دادگاه جنایات جنگی از خود دفاع کند.

پاسخ داد: شما مخاطب دارید و سعی می کنید شرایط را هیجان انگیز کنید. این رسانه نیست، ابزاری است برای آوردن ایده هایی که می خواهید به ذهن مخاطبانتان وارد شود. من هیچ اقدامی را که منجر به مرگ غیرنظامیان شود توجیه نمی کنم، اما اصطلاح «عوارض جانبی» را ارائه نکردیم. این اصطلاح توسط شرکای غربی ما از ماجراجویی های خود در عراق، لیبی و غیره ابداع شد. آیا تا به حال وضعیت عراق و لیبی را با همین احساسات پوشش داده اید که در آن صدها و هزاران غیرنظامی کشته شدند؟ من آن را به خاطر نمی آورم.

خبرنگار شبکه 4 نیوز پاسخ داد: بله، در آن زمان این کار را انجام دادم. اما این شما بودید که این جنگ را آغاز کردید و خون پائولین اکنون در دستان شماست.

منظورش کودکی بود که چند روز پیش در انفجاری جان باخت.

سرگئی لاوروف در پاسخ گفت: «این یک نمایش است. اگر می خواهید موضع من را بشنوید، من این را با جزئیات کامل از جمله جنبه انسانی عملیات توضیح داده ام. با این حال، من فکر کردم که شما می توانید آن را هر طور که می خواهید پوشش دهید. اما من می خواهم به شما یادآوری کنم که روزنامه نگاران نیز وجدان دارند و لطفاً به یاد داشته باشید که در هشت سال گذشته، زمانی که رژیم کیف هزاران دختر و زن را در دونباس کشت، چگونه رفتار کردید.

در این کنفرانس مطبوعاتی از لاوروف در مورد رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلینسکی نیز سوال شد. لاوروف گفت درک اینکه چگونه اوکراینی‌ها رهبر رژیمی هستند که نئونازی‌ها در آن رشد می‌کنند، برای او دشوار است.

لاوروف در مصاحبه با رسانه های خارجی و روسی گفت که طرف روسی متقاعد شده است که کار درستی را برای اوکراین انجام می دهد. این سیاستمدار روسی گفت که مسکو از نظر سیاسی احساس انزوا نمی کند. او گفت که روسیه همچنان از مذاکرات با کشورهای غربی و ناتو استقبال می کند. لاوروف گفت: در هر صورت، روزی این گفتگو آغاز خواهد شد.

راش تودی وزیر امور خارجه روسیه، NBC News، IBC News، IBC News، France 24 و China Media Corporation از جمله رسانه های حاضر در این کنفرانس هستند.

لاوروف گفت: “من مطمئن هستم که راه حلی برای بحران اوکراین پیدا خواهد شد، خواسته های روسیه حداقل است.” روسیه دیگر نمی تواند اجازه حمله مستقیم از خاک اوکراین را بدهد. من مطمئن هستم که جهان به روسیه گوش می دهد، اما سخت است که بگویم چقدر. من مطمئن هستم که هیستری غرب در اوکراین خواهد گذشت، آنها آرام خواهند شد.

لاوروف به خبرنگار آمریکایی گفت: «می‌دانم که شما کلمه «قاتل» را دوست دارید، اما اکنون قاتلان واقعی با رژیم کی‌یف می‌جنگند.

لاوروف گفت: نیروهای ملی گرای اوکراین در دونباس مانند آقایان و دزدان رفتار می کنند. روسیه اجازه هیچ اقدام تحریک آمیزی که کشور را ویران کند، نخواهد داد. قاتلان واقعی با رژیم کی یف می جنگند.

وی به رفتار ملی گرایان اوکراینی در هنگام عقب نشینی اشاره کرد و گفت: آنها پشت غیرنظامیان پنهان شده و شهرها را غارت می کنند. عملیات ویژه در اوکراین یک تصمیم اجباری بود زیرا غرب صدای ما را نشنید.

لاوروف همچنین گفت که گفتگوی تلفنی دیگری بین پوتین و مکرون در جریان است. وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو آماده است درباره تضمین های امنیتی اوکراین و کل اروپا گفتگو کند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که برنامه های نظامی علیه روسیه در حال طراحی است. لاوروف گفت روسیه تسلیم دیکته های غرب نخواهد شد. روسیه موضوع جنگ هسته ای را مطرح نمی کند. امیدوارم شرکای غربی ما آرام شوند و آماده مذاکره باشند. روسیه تحت فشار نخواهد بود و هیچ توافق دیکته ای را نمی پذیرد. ناتو و اوکراین، نه روسیه، در مورد احتمال جنگ هسته ای صحبت می کنند.

وزیر امور خارجه همچنین گفت که شرکت های غربی تحت فشار مجبور به تعلیق همکاری شده اند، اما روسیه به تمام چالش های اقتصادی پیش رو رسیدگی خواهد کرد. او گفت: “ذهن غرب فقط برای یک چیز کار می کند و آن مجازات روسیه است.” قطعاً بر اقتصاد و فضای اجتماعی تأثیر خواهد گذاشت، اما من به شما اطمینان می دهم که همه مشکلاتی را که غرب برای ما به ارمغان می آورد حل خواهیم کرد.

سرگئی لاوروف تاکید کرد که مورد خط لوله “Stream-2” موقعیت واقعی اتحادیه اروپا را در سیاست جهانی آشکار کرد. او گفت: متأسفانه نمی توانم مقایسه کنم. زمانی ناپلئون و هیتلر می خواستند اروپا را تحت سلطه خود درآورند. اروپا در حال حاضر تابع آمریکایی ها است… این موضع اتحادیه اروپا نامیده شد و مورد Rolling Stream 2 کاملاً نشان داد که جایگاه واقعی اتحادیه اروپا در صحنه جهانی کجاست. فقط او باید این کار را می کرد.

وزیر روسیه همچنین گفت که هیچ نیروی روس در خارکف اوکراین وجود ندارد. لاوروف همچنین گفت که توافقنامه صلح روسیه و اوکراین باید شامل بند حذف سلاح های تهدید کننده علیه مسکو باشد.

لاوروف ناتو را متهم کرد که به دنبال حفظ برتری است و گفت که اگرچه روسیه حسن نیت زیادی دارد، اما نمی‌تواند به کسی اجازه دهد منافع آن را تضعیف کند. او گفت مسکو به اوکراین اجازه نخواهد داد زیرساخت هایی را که روسیه را تهدید می کند حفظ کند. لاوروف گفت که مسکو همچنین نمی تواند آنچه را که یک تهدید نظامی از سوی اوکراین می داند، تحمل کند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
تعمیرات پرینتر: راهنمای کامل برای اصلاح و بهبوددهی دستگاه
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تعمیر دستگاه لیبل زن: همه چیزی که باید درباره آن بدانید
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
تماس با ما