فلوکستین – Fluoxetine – ام اس راهنما

فلوکستین ۲۰ داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین به افزایش روحیه شما کمک کرده تا حال روحی بهتری داشته باشید.هنگام مصرف دارو، احساس آرامش و خواب راحتی خواهید داشت و نسبت به مسائلی که شما را نگران و مضطرب می کرد، راحتتر کنار می آیید.همچنین با اطرافیان رابطه گرم و بهتری را برقرار خواهید کرد.فلوکستین باعث تغییر شخصیت و هویت رفتاری شما نمی شود. باید دقت کرد اگر فردی افسردگی خفیف یا افسردگی متوسط دارد به دنبال راه کم خطرتر و بهتری باشیم و دارو تا حد ممکن استفاده نشود. پیش از دریافت یا شروع هر دارو ،فرآورده گیاهی یا مکمل، خصوصاً داروهای ضد التهاب و تسکین دهنده درد ،پزشک یا داروساز خودرا در جریان مصرف پاروکستین قرار دهید تا از بروز تداخلات دارویی جلوگیری کنید. در تلاش برای باردار شدن هستید، باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید. این دارو شامل گروهی از داروها می شود که به روشی مشابه عمل می کنند و اغلب برای درمان بیماری های مشابه استفاده می شوند.

 • انقباض عضلات
 • انزال غیر طبیعی
 • قرص اناپرل 20 میلی گرم
 • کپسول پیوسته رهش ونابید ای آر 75 میلی گرم
 • قرص کدیمال شب
 • قرص لاراسل 100 میلی گرم
 • سرترالین (Sertraline)
 • قرص کدیمال 500 میلی گرم

در بیماری هایی نظیر افسردگی، پرخوری عصبی و وسواس، سطح سروتونین در مغز کاهش می یابد و توسط این داروها می توان مقادیر آنرا افزایش داد و بین عوامل شیمیایی مغز تعادل برقرار کرد تا علائم این بیماری ها برطرف گردد. این یک داروی ضد افسردگی پرکاربرد است که از دهه ۸۰ میلادی برای درمان بیماران مبتلا به افسردگی، شکل شدید سندرم پیش از قاعدگی، وسواس و پرخوری عصبی تجویز میشود. از آنجا که مشکلات روحی و روانی درماننشده (مانند افسردگی، اضطراب) میتواند یک مشکل جدی باشد، بدون دستور پزشک مصرف این دارو را متوقف نکنید. در صورت بروز عوارض جانبی جدی، مانند تغییرات روحی و روانی غیرمعمول یا شدید (مانند آشفتگی، انرژی/هیجان زیاد غیرعادی، افکار خودکشی)، کبودی/خونریزی آسان، ضعف/اسپاسم عضلانی، لرزش (رعشه)، کاهش میل جنسی، تغییر در توانایی جنسی، کاهش وزن غیرمعمول فورا با پزشک خود صحبت کنید. کاربامازپین: مصرف این داروها در کنار هم میتواند باعث تاری دید، سرگیجه یا لرزش شود.

 • دیورتیک ها (قرص های آب)
 • بیحسی یا سوزن سوزن شدن در دستها یا پاها
 • اختلال هماهنگی؛
 • قرص مترونیدازول-عبیدی 250 میلی گرم
 • قرص سینوریپا 5/500 میلی گرم
 • تب یا لرز
 • اختلال فوبیا

تمام داروها را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید. حتماً در مورد تمام داروها، ویتامین ها یا گیاهانی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت مشاهده هر یک از این علائم در نوزاد خود، سریعاً به پزشک اطلاع دهید. باید بدانید که با مصرف فلوکستین یا سایر داروهای ضدافسردگی، حتی اگر یک فرد بالغ بالای 24 سال هستید، سلامت روان شما ممکن است به شکل غیرمنتظره ای تغییر دهد. با این حال، اگر پزشک برای پیشگیری از سکته قلبی یا سکته مغزی آسپیرین با دوز کم تجویز کرده است (معمولاً با دوزهای ۸۱-۳۲۵ میلی گرم در روز)، باید مصرف آن را ادامه دهید مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری دهد. برای کاهش خطر بروز عوارض جانبی، ممکن است پزشک شما را راهنمایی کند که این دارو را با دوز کم شروع کرده و بهتدریج دوز خود را افزایش دهید. اگر حامله شدید، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

 • خونریزی های غیرطبیعی واژن
 • در صورت بارداری یا شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید
 • راش و کهیر
 • داروی های ضد افسردگی

کپسول فلوکستین برای درمان اختلالات دیگری مثل نگرانی شدید، اختلالات خواب ،سندروم پیش از قاعدگی ،درمان مشکلات جنسی ،ترس های ناگهانی ، پراشتهایی عصبی و… ممکن است با قطع ناگهانی دارو برخی از مشکلات بدتر شود. کپسول فلوکستین را باید دقیقاً طبق تجویز پزشک مصرف کرد و از کاهش و یا افزایش دوز مصرفی کپسول فلوکستین شدیداً خودداری کرد زیرا قطع مصرف کپسول فلوکستین و ترک این دارو به صورت ناگهانی می تواند خطرناک باشد . از به اشتراک گذاشتن داروی خود با دیگران خودداری کنید. در هر صورت جهت مصرف این دارو در دوران شیردهی حتماً باید طبق نظر پزشک متخصص رفتار کنید .

 1. سرگیجه یا غش
 2. بینایی را بهبود می بخشد
 3. نوشته معصومه راهی
 4. کپسول مایلودک 10 میلی گرم – میلودک
 5. فلوکستین با نام تجاری پروزاک (Prozac) شناخته می شود
 6. دانه های پوستی، تب، بزرگ شدن غدد لنفاوی
 7. خونریزی غیر طبیعی. علائم شامل موارد زیر است

در صورتی که از کپسول فلوکستین استفاده می کنید اقدام به بارداری نکرده و حتماً از روش های پیشگیری از بارداری استفاده نمایید . اگر به هر یک از مشکلات زیر مبتلا هستید حتماً قبل از مصرف فلوکستین با پزشک مشورت کنید. قند خون خود را بهطور مرتب کنترل کنید و نتایج را با پزشک خود در میان بگذارید. معمولا اولین دارویی که برای کنترل قند خون در بیماران دیابتی تجویز می شود داروی متوفورمین می باشد. برای درمان این بیماری ، از این دارو نباید برای افراد زیر 18 سال استفاده شود. بااینحال تحقیقات نشان می دهند که تعداد کمی از افراد (معمولا آنهایی که زیر ۲۵ سال دارند) بعد از مصرف قرص های ضدافسردگی، ممکن است افسردگی و یا سایر اختلالات خلقی آنها بدتر شده و یا افکار خودکشی به آنها دست داده و یا حتی اقدام بخودکشی نمایند، بنابراین لازم است همه افراد (بخصوص افراد زیر ۲۵ سال) حتی آنها که فلوکستین را برای بیماری های غیر از افسردگی استفاده می کنند، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای داروهای ضدافسردگی مشورت نمایند.

عوارض فلوکستین ۲۰

زنان باردار بایستی تنها در صورت ضرورت داروی فلوکستین را مصرف کنند، چراکه ممکن است به جنین آسیب برساند. در این صورت ممکن است شروع دوباره دارو با دوز کم و افزایش تدریجی آن به رفع مشکل کمک کند و در صورت ادامه یافتن علایم شدید رفتاری، قطع دارو پیشنهاد میشود. در صورت بروز عوارض بسیار جدی از جمله: مدفوع خونی/سیاه/قیری، استفراغ قهوهای، تشنج، علائم مشکلات کلیوی (مانند تغییر در میزان ادرار)، درد/تورم/قرمزی چشم، گشادی مردمک چشم، تغییر در بینایی (مانند دیدن رنگینکمان در اطراف چراغها در شب، تاری دید) فورا کمک پزشکی دریافت کنید. » را مطالعه کنید. نحوه مصرف فلوکستین. برای مصرف فلوکستین بسته به بیماری و مشکل خاص شما پزشک دستور مصرف صادر می نماید و شما باید قبل از شروع مصرف فلوکستین آن را بدقت مطالعه نمایید.. اما در صورت مشاهده هرگونه علائم یک واکنش آلرژیک جدی، فوراً کمک پزشکی دریافت کنید، از جمله: بثورات پوستی، خارش/تورم (به خصوص صورت/زبان/گلو)، سرگیجه شدید، مشکل در تنفس.

با مصرف فلوکستین ممکن است حالت تهوع، خوابآلودگی، سرگیجه، اضطراب، مشکل در خوابیدن، از دست دادن اشتها، خستگی، تعریق یا خمیازه به وجود بیاید. دارو برای درمان اضطراب، اختلالات خلقی، اختلالات فکر، یا بیماری روحی – آمیتریپتیلین، بوزپرون، دیزاپامین، لیتیوم، نوریتیپتیلین و بسیاری دیگر. فلوکستین پس از آخرین دوز مصرفی شما میتواند برای هفتهها در بدن شما بماند و ممکن است با بسیاری داروهای دیگر تداخل ایجاد کند. دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان کشور برای درمان دیابت بوده که در برخی از موارد لازم از این دارو برای کنترل قند خون بیماران دیابتی استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که کارکنان آزمایشگاه و تمام پزشکان میدانند که از این دارو استفاده میکنید. اگر نزدیک زمان دوز بعدی است، دوز ازدسترفته را رد کنید. برای جبران دوز ازدسترفته قبلی در دوز بعدی از داروی اضافه استفاده نکنید. اگر دوز داروی هفتگی فلوکستین یا پروزاک را فراموش کردید، بهمحض اینکه به یاد آوردید، دوز ازدسترفته را بلافاصله مصرف کنید و ۷ روز بعد دوز بعدی را مصرف کنید.

 • آستنیا یا کمبود قدرت بدنی
 • ادرار تیره
 • مشکلات و بیماری های کبد
 • حداکثر دوز: ۶۰ میلی گرم خوراکی در روز
 • درمان اختلال های وسواسی جبری
 • مشکلات ریه

اگر فراموش کردید که دارو را مصرف کنید، بهمحض یادآوری آن را مصرف کنید. در صورت استفاده از ماریجوانا (حشیش) با پزشک خود مشورت کنید. در صورت مصرف محصولات دیگری که باعث خوابآلودگی میشوند از جمله الکل، ماریجوانا (حشیش)، آنتیهیستامینها (مانند ستیریزین، دیفن هیدرامین)، داروهای خوابآور یا ضداضطراب (مانند آلپرازولام، دیازپام، زولپیدم)، شل کنندههای عضلانی، داروهای تسکیندهنده درد مخدر (مانند کدئین) به پزشک یا داروساز خود بگویید. الکل یا ماریجوانا (حشیش) میتواند سرگیجه یا خوابآلودگی شما را بیشتر کند. این دارو ممکن است شما را دچار سرگیجه یا خوابآلودگی کند. برای اطلاع از اینکه چگونه این دارو با چیز دیگری که شما مصرف میکنید ارتباط برقرار میکند، با پزشک یا داروساز صحبت کنید.

 1. مشکلات تنفسی
 2. قرص نورتریپتیلین-عبیدی 10 میلی گرم
 3. ضربان سریع و نامنظم قلب
 4. قرص کاردیلکس 12.5 میلی گرم
 5. ایده های غیر معمول
 6. اگر مشکلی در ارگان های کبد یا کلیه خود دارید
 7. حافظه را بهبود می بخشد
 8. قرص ریسپریدول-عبیدی 3 میلی گرم

پرسش:برای روش های تربیت درست کودکان چه کتابی را پیشنهاد می کنید؟ در صورت مصرف بیش از حد فلوکستین چه باید کرد؟ پرسش:سلام خودارضایی اگر در مردان مجرد بدون زن وخانم یعنی متاهل نیستند بصورت زیاد و بیش از حد باشد بیماری محسوب میگردد ایا این حالت بصورت زیاد وبیش از حد خودارضایی برای مردان مجرد بدون زن وخانم یعنی متاهل نیستند عوارض روحی و روانی برای بدن دارد یا عوارض جسمانی . کمبود ماده سروتونین در بدن تعادل روانی را بر هم میزند، منجر به افسردگی فرد میشود، فرد را دچار نگرانی و خواب آلودگی میکند. عوضکردن دارویی که برای مدت طولانی مصرف شده و قبل از آن داروهای زیادی هم امتحان شده و بیمار تنها از یک نوع جواب گرفته کار سختی است.

 • بیشتر از دمای 25 درجه ی سانتیگراد نگهداری نشود
 • گشاد شدن مردمک
 • افسردگی همراه با افکار خودشکی
 • تحریک پذیری بیش از حد
 • چنانچه تحت درمان با جریان الکتریکی هستید
 • شرایط درمان

قرص فلوکستین (Fluoxetine) یک داروی ضد افسردگی از گروه مهارکنندههای باز جذب سروتونین است. فلوکستین(نام دیگر :پروزاک) دارویی است ضدافسردگی که باز جذب سروتونین یا همان SSRI را کنترل میکند. ازآنجاییکه این قرص از دستگاه گوارش جذب می شود کپسول فلوکستین را به هیچ عنوان باز نکنید و نجوید . داروی فلوکسیتین به عنوان یک داروی معجزه آسا در ذهن مردم است. علاوه بر این در اثر مصرف فلوکسیتین مشکلات گوارشی زیادی برای فرد به وجود می آید. این داروی اعصاب میتواند منجر به ایجاد حالت های عصبی زیادی بشود ضمن اینکه زمینه شادی فرد را هم فراهم نمیکند.

 1. تپش قلب؛
 2. افکار مسابقه ای
 3. قرص نئوراپا 5 میلی گرم
 4. پرش افکار
 5. بیماری قلبی عروقی
 6. حالت گیجی و تهوع

پروزاك یا فلوکستین (Fluoxetine) یکی از داروهای معروف در زمینه کنترل و درمان اختلالات شخصیتی و همچنین افسردگی و اضطراب است که این روزها در سبد دارویی بسیاری از خانوادهها جا باز کرده است . سلول های مغزی که نورون نام دارند واسطه های شیمیایی متعددی را به عنوان پیام رسان در فضای بین سلولی آزاد می کنند تا نورون ها تحریک شوند و پیام عصبی منتقل گردد.این روند برای کنترل بسیاری ازعملکردهای مغزی صورت می گیرد. بسیاری از افراد با استفاده از این دارو عوارض جانبی جدی ندارند.

قرص فلوکستین ۱۰

امروزه افراد زیادی از این دارو به مقدار زیادی استفاده میکنند و همواره این دارو را در کیفشان با خود دارند. همچنین فلوکستین موارد تجویز متعددی همچون در انزال زودرس مردان و دیگر کاهش وزن دارد که البته به مقادیر مصرف آن و تحمل فرد بستگی دارد برخلاف باور رایج فلوکستین اولین داروی اساسآرآی نیست و پیش از آن زیملدین و ایندالپین و فلووکسامین ساخته شده بودند که دو مورد اول به دلیل عوارض نامطلوبشان به سرعت از بازار خارج شدند. همچنین باعث کاهش ترس، اضطراب، افکار منفی و حملات ترس می شود. فلوكستين غير از كاربرد اصلي يعني درمان افسردگي و اضطراب، در درمان برخي ديگر از اختلالات از جمله برخي اختلالات خوردن (پراشتهايي عصبي)، سندروم پيش از قاعدگي، حملات ترس (حملات غيرقابل پيشبيني و ناگهاني ترس و نگراني شديد)، درمان مشكلات جنسي، اختلالات خواب و برخي ديگر از اختلالات نيز كاربرد داشته و براساس بررسي و نظر پزشك تجويز ميشود.

کپسول فلوکستین ۲۰

از جمله داروهای MAOI می توان به مارپلان، ناردیل، سلژیلین (الدپریل، زلاپار) و پارنات و غیره اشاره کرد. همچنین از فلوکستین می توان برای درمان ناراحتی های قبل از قاعدگی و افسردگی بعد از زایمان استفاده کرد . به گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده فقط برای افسردگی فلوکستین باید مصرف شود. این دارو در برخی از افراد ممکن است باعث ایجاد تحریکات معده ای شده، که در این صورت بهتر است افراد فلوکستین را همراه با غذا مصرف نمایند. افراد مسن ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو بهویژه خونریزی و عدم تعادل حساستر باشند.عدم تعادل میتواند خطر افتادن را افزایش دهد.

 • داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای
 • مشکلات خواب (بیخوابی)، رویاهای عجیب
 • کپسول تأخیری
 • تب کردن
 • ضربان قلب سریع، نامنظم یا تپش قلب

ممکن است ۴ تا ۵ هفته طول بکشد تا نتیجه کامل اثرات این دارو را احساس کنید. بنابراین با توجه به مکانیسم عمل، شرایط هر بیمار، سابقه خانوادگی و تاثیراتی که این دارو میتواند داشته باشد حتما باید با تجویز پزشک و تا مدت زمان تعیین شده از این دارو استفاده کرد. این دارو ممکن است سبب خواب الودگی گردد،لذا در زمان رانندگی و یا کار با وسایلی که نیاز به هوشیاری کامل دارند خودداری نمائید. از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.

 • دوز اولیه: 10 میلی گرم در روز
 • آشفتگی (احساس ناراحتی یا اضطراب)
 • داروهای تشنج
 • کاهش میزان ادرار
 • افزایش یا کاهش وزن بدون دلیل مشخص
 • فکر کشتن دیگران
 • لرزش در قسمت هایی از بدن
 • اختلال وسواس فکری و عملی

در طول درمان با این دارو از مصرف داروهای مهارکننده MAO (ایزوکاربوکسازید، لاینزولید، متیلن بلو، موکلوبماید، فنلزین، پروکاربازین، راساژیلین، سافینامید، سلژیلین، ترانیل سیپرومین) خودداری کنید. داروهای مهارکننده اختصاصی این پمپ های جمع کننده سروتونین (SSRI) كه فلوكستين يكي از آنهاست، با مهار بازجذب سروتونين به داخل سلول ها منجر به باقي ماندن سروتونين در فضاي بين سلولي در مغز و در نتيجه تحريك بيشترسلول هاي عصبي مي شوند. بیشتر مهارکننده های MAO حتی نباید دو هفته قبل و حداقل ۵ هفته بعد از درمان با این دارو مصرف شوند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances