فروش نفت ایران در حال رشد است

[ad_1]

نماینده سابق ایران در اوپک گفت: اگر تحریم ها علیه ایران برداشته نشود، کشورهای آسیایی همچنان ممکن است با ایران قرارداد خرید نفت منعقد کنند، در حال حاضر بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر می شود و بعید است که این میزان افزایش یابد. نفت ایران نسبت به الان

محمد حصیبی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: وضعیت بازار به گونه ای است که تقاضا به سرعت در حال بازگشت به حالت اول و رشد است، اما عرضه به همان نسبت نمی تواند افزایش یابد، بنابراین بازار با افزایش قیمت مواجه است. وی گفت: با وجود اینکه مصرف کنندگان بزرگ از ذخایر خود خارج می شوند، وضعیت بازار متعادل نیست.

وی با تاکید بر اینکه شرایط کنونی بازار نشان دهنده شرایط نامناسب بازار و عرضه ناکافی است، گفت: در چنین شرایطی برخی از کشورها مانند هند، ژاپن و کره پالایشگاه های خود را برای خرید نفت از ایران آماده می کنند که این کشورها می توانند با این کشور مذاکره کنند. ایالات متحده. آنها بدون در نظر گرفتن لغو تحریم ها، پالایشگاه ها را آماده کرده اند.

نماینده سابق ایران در اوپک گفت: این کشورها ممکن است حتی با آمریکا مذاکره نکنند و به دلیل نیازهای خود بخواهند از ایران نفت بخرند. ما در حال تبدیل شدن به یک کمبود در بازار هستیم.

حتیبی افزود: به مرور زمان این کسری در بازار بیشتر نمایان می شود زیرا سالانه با رشد تقاضا نیز مواجه هستیم البته در تابستان، پاییز و زمستان سال آینده شاهد افزایش تقاضا خواهیم بود و از این پس چندین مورد وجود دارد. جاهایی که قیمت ها در بهار کاهش یافته است، بنابراین بهتر است به جای کاهش قیمت، از تعدیل قیمت استفاده شود.

ایران منبع قابل اعتمادی در بازار نفت است
وی افزود: با توجه به اینکه تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت کار می کنند، پاسخگویی به مازاد تقاضا مشکل خواهد بود، در این شرایط یک منبع موثق به نام ایران وجود دارد که همه می دانند به دلیل تحریم ها از تمام پتانسیل خود استفاده نمی کند، بنابراین هستند. سعی می کنم دیر شود.” اگر از این پتانسیل استفاده نکنند، هر کشوری که زودتر وارد تجارت شود، تصمیم عاقلانه ای می گیرد، زیرا اگر دیر شود، ظرفیت ایران پر می شود و تقاضا به جایی نمی رسد.

نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه شرایط بازار و نیاز کشورها به گونه ای است که تحریم ها دیگر معنایی ندارد، گفت: انرژی در این حوزه اعمال نخواهد شد و تنش با اوکراین و روسیه بسیار جدی است.

با وجود اینکه آمریکا اعلام کرده است تحریم های شدیدی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد، اما منابع انرژی در آن لحاظ نشده است زیرا می دانند در صورت تحریم منابع انرژی، بحران بزرگی به وجود می آید و قیمت ها دیگر قابل پیش بینی نیست.» شرایط کنونی نشان می دهد که بازار بسیار حساس شده است و تحریم ها دیگر جوابی نمی دهند.

به گفته وی، به نظر می رسد کشورهای اروپایی قصد دارند تا آخرین نفس با آمریکایی ها همکاری کنند، اما کشورهای آسیایی به این فکر می کنند که چگونه به تقاضا پاسخ دهند، بنابراین شروع به آماده سازی پالایشگاه های خود برای نفت ایران کردند.

بعید است قیمت ها همچنان بالا بماند
نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به وضعیت قیمت نفت در صورت شکست توافق و محقق نشدن برجام، گفت: سیستم ها تعطیل خواهند شد و بازار به عرضه های جدید نیاز دارد.

هاسیبی با بیان اینکه عرضه جدید به دلیل کاهش سرمایه گذاری کاهش یافته و در بسیاری از حوزه ها اصلا سرمایه گذاری نشده است، افزود: این شرایطی است که سرمایه گذاری نخواهیم داشت، عرضه جدیدی وجود نخواهد داشت، دلیل آن تحریم ها است. بازار نفت خطرناک است و بازار به این موضوع واکنش نشان داد و بعید است قیمت ها با 100 دلار به خارج از کشور برود و همچنان بالا بماند.

به گفته وی، اگر وضعیت اوکراین، روسیه و آمریکا نسبت به حال حاضر بدتر شود، ممکن است وضعیت بازار نفت بدتر شود. این در حالی است که کشورهای آسیایی باید نگران امنیت انرژی خود باشند و ایران یکی از منابع معتبری است که کشورها به آن اشاره کرده اند، می توانند روی آن حساب باز کنند.

[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

سیستم کنترل از راه دور: مفهوم و کاربردها
سیستم صوتی هوشمند خانگی: همه چیز که شما برای تجربه صوتی بی نظیر در خانه نیاز دارید
بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
بازی انفجار: یک جذابیت جدید در دنیای بازی‌های آنلاین
دفتر کار درسی: ابزار اساسی برای موفقیت تحصیلی
Exploring Real Estate Canada: A Guide to Property Investment
تماس با ما