ظهور پدیده ای جدید در بازار مسکن؛ فروش اقساطی خانه!

[ad_1]

فرارو- طی چند سال گذشته با افزایش قیمت مسکن، بسیاری از مردم فرصت خرید را از دست داده اند، فعالان مسکن نسبت به سرمایه گذاری در این پروژه ها هشدار می دهند و برخی آن را کلاهبرداری می دانند.

به گزارش فرار، با توجه به اینکه جزئیات این اقساط مشخص نیست و در جایی ثبت نشده است، نمی توان به آنها اعتماد کرد، دبیر انجمن انبوه سازان مسکن شهر تهران در این خصوص می گوید: پروژه ریزش نکرده است، خانه می تواند قابل اعتماد نیست و در آینده کسانی که پروژه را مدیریت می کنند دچار مشکل خواهند شد.

رامین گوران اوریمی در گفتگو با تجارت نیوز اظهار داشت: مردم نباید خانه روی زمین بخرند زیرا خانه های روی زمین قرار ندارند و وضعیت خاصی ندارند. یعنی مردم برای این پیش فروش ها به پروژه دسترسی ندارند و محل یا طبقه خانه مشخص نیست.

اما با توجه به کلاهبرداری های فراوان در این زمینه خریداران باید نسبت به پیش خرید تسهیلاتی اقدام کنند که درصد قابل توجهی از مراحل ساخت و ساز را پشت سر گذاشته و دارای مقداری زمین و مستند بودن آن باشد و از طرفی کلیه اقساط خانه در چنین شهری مانند تهران به دلیل تورم در بخش مسکن کاملا بیهوده است و مردم نباید به آنها توجه کنند.

ظهور پدیده ای جدید در بازار مسکن؛  فروش اقساطی خانه!مشتریان قبل از خرید خانه باید بسیار مراقب باشند
مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه مشتریان باید دقت زیادی در خرید خانه اقساطی داشته باشند، گفت: نمی توان تصمیم کلی برای خرید اقساطی خانه داد، ممکن است مواردی در این زمینه وجود داشته باشد، اما سازنده و انبوه سازان در حال تحقق هستند. در این خصوص خریدار باید مفاد قرارداد از جمله نوع قرارداد، تعهدات خریدار و فروشنده، ضمانت نامه، محاسبه زمانی و قیمت نهایی را در نظر بگیرد.

وی افزود: معمولاً خانه پیش پرداخت سود را به عنوان پیش پرداخت دریافت می کند و مابقی را خریدار به صورت اقساط محدود پرداخت می کند، اما ممکن است بسته به توافق خریدار و فروشنده، پیش پرداخت و اقساط طولانی تر طولانی تر شود.

سلطان محمدی با اشاره به اینکه ساخت و ساز انبوه مسکن در ایران با چالش های زیادی مواجه است، افزود: اولین مانع در این زمینه قیمت زمین است، زیرا زمین در ایران تحت کنترل دولت است، بخش خصوصی توانایی مانور زیادی دارد. می سازد و ابزاری ندارد و در بیشتر موارد انبوه سازان خانه های قدیمی را در شهرهای بزرگ تخریب و می سازند.

این دانشگاه افزود: بنابراین اگر دولت بخواهد وضعیت مسکن را بهبود بخشد، باید طبق برنامه ملی آمایش سرزمین برای مسکن در شهرهای جدیدالاحداث این کار را انجام دهد و زمین مناسب برای مسکن در اختیار انبوه سازان قرار گیرد تا آنها می توانند مسکن بسازند.» مناسب هستند، نه مانند برخی از پروژه های ساخته شده، اما حداقل اصول معماری و شهرسازی را رعایت نمی کنند.

سلطان محمد ادامه داد: مشکل دوم تورم در کشور است، در این شرایط قیمت کالاها افزایش یافته و مالیات دولتی بر تراکم هر ساله افزایش می یابد، صنایع مختلف، عوارض دولتی و شهری ناشی از هزینه های ساخت و ساز به سرعت در حال رشد هستند. دست، این موضوع باعث کاهش سرمایه گذاری در مسکن شده است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: مشکل سوم در این زمینه، قدرت خرید مردم است، زیرا در حال حاضر با توجه به اینکه رشد اقتصادی کشور در یک دهه گذشته منفی بوده، منجر به کاهش چشمگیر قدرت خرید شده است و این موضوع کاهش یافته است. تقاضا برای مسکن سرمایه گذاری در بخش تولید مسکن به شدت کاهش یافته است.

سلطان محمدی گفت: علاوه بر این، بانک ها به دلیل شرایط سختی که با آن دست و پنجه نرم می کنند، قادر به تخصیص منابع برای ساخت و ساز یا ارائه خدمات بانکی به مردم نیستند که در نهایت باعث کاهش تقاضا در بازار مسکن شده است. رکود در این بازار

[ad_2]

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

سیستم کنترل از راه دور: مفهوم و کاربردها
سیستم صوتی هوشمند خانگی: همه چیز که شما برای تجربه صوتی بی نظیر در خانه نیاز دارید
بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید
بازی انفجار: یک جذابیت جدید در دنیای بازی‌های آنلاین
دفتر کار درسی: ابزار اساسی برای موفقیت تحصیلی
Exploring Real Estate Canada: A Guide to Property Investment
تماس با ما