صاحبان خانه چند روز جای خالی دارند؟بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، تمامی مالکان خانه های خالی که از سوی سازمان امور مالیاتی مشمول مالیات شده و پیامک دریافت کرده اند، 10 روز فرصت دارند تا اطلاعات ثبت نام در سامانه املاک و مسکن را ثبت کنند.

به گزارش ایسنا، معاون مسکن و خدمات اجتماعی وزارت راه و شهرسازی در بیانیه ای اعلام کرد: پس از دریافت پیامک حداکثر 10 روز فرصت دارند تا با مراجعه به «سامانه ملی املاک و مسکن» اطلاعات محل سکونت و ملک خود را به روز کنند.

پیش از این سازمان امور مالیاتی اعلام کرده بود: مودیان می توانند پس از ارسال پیامک مبنی بر پرداخت مسکن خالی، به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی مراجعه و نسبت به مشاهده واحد یا مسکن مشمول مالیات، قبول یا پرداخت مالیات یا عدم پرداخت مالیات را دریافت کنند. و توضیح و دلیل عدم پذیرش را بنویسید». بر اساس این گزارش، به گفته کارکنان سازمان مالیاتی، صاحبان خانه های خالی تا پایان 10 اسفند 93 فرصت پرداخت مالیات را داشته اند و تنها 50 تا 60 مالک از 568 هزار خانه خالی شناسایی شده پرداخت کرده اند. مالیات آنها در صورت عدم پرداخت مالیات افراد، برای مابقی سال محاسبات انجام می شود و برای تکمیل مراحل لازم، مطالبه مالیات صادر می شود.

بر اساس قانون مالیات بر خانه های خالی که آذرماه سال گذشته تصویب شد، اگر خانه ای در شهرهای بالای 100 هزار نفر بیش از 120 روز ساکن نباشد، برای هر ماه بیشتر مشمول مالیات و مالیات بر درآمد ماهیانه می شود. اجاره بها بر اساس ضرایب سال اول معادل شش برابر مالیات متعلق، سال دوم 12 برابر مالیات متعلق و سال سوم معادل 18 برابر مالیات متعلق خواهد بود.

این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی موظف است خانه های خالی را از طریق سامانه املاک و مسکن شناسایی کند، آنها نتوانستند به موقع این اطلاعات را ثبت کنند، خانه آنها در مالیات خانه خالی شناخته می شود. سازمان وزارت راه و شهرسازی.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances