شناسایی پیامدهای جدید عروق کرونر برای سالمندان

[ad_1]

فرارو- دانشمندان برای تشخیص اثرات بیماری عروق کرونر بر روی افرادی که درمان شده‌اند سخت کار کرده‌اند، اما مطالعه اخیر دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد که حدود یک سوم (32 از 100) افراد مسنی که در سال 2020 به کووید-19 مبتلا شده‌اند، بوده‌اند. پس از بهبودی حداقل یک بیماری جدید. این مطالعه جدید در یک مجله معتبر منتشر شده است BMJ منتشر شده در 9 فوریه 2022، تاکید می کند که این درصد بازگشت برای حدود 11٪ از افراد مسن است که مبتلا به کووید-19 نیستند.

به گزارش فراار، همچنین یافته های دانشمندان نشان می دهد که این افراد مسن چند ماه پس از بهبودی علائم بیماری جدیدی را دارند که نیاز به مراجعه به پزشک دارد. این شرایط جدید همچنین شامل طیف وسیعی از اندام‌ها و سیستم‌های اصلی، از جمله قلب، کلیه‌ها، ریه‌ها و کبد و همچنین عوارض سلامت روان می‌شود.

مطالعاتی شروع شده است که فراوانی و شدت شرایط (اثرات) جدید را پس از ابتلا به کووید-19 بررسی می کند، اما تعداد کمی از آنها افزایش خطر ابتلا به عفونت های جدید کووید-19 را در افراد مسن (حداقل 65 سال) یافته اند. سال ها. برای رسیدگی به این موضوع، محققان آمریکایی از سوابق طرح بیمه سلامت برای شناسایی 13336 فرد 65 ساله و بالاتر در سال 2020 که قبل از اول آوریل 2020 به کووید-19 مبتلا بودند، استفاده کردند. در سال 2020، 2019، این افراد در سه گروه مقایسه (به استثنای پول نقد) و در گروهی که بیماری ویروسی دستگاه تنفسی تحتانی تشخیص داده شده بود، مقایسه شدند.

سپس محققان هر شرایط پایدار یا جدیدی را که 21 روز پس از تشخیص کووید-19 (دوره پس از حاد) شروع شده بود، ثبت کردند و خطرات جدیدی را در شرایط ایجاد شده توسط کووید-19 طی چند ماه بر اساس سن، نژاد، جنسیت و شمارش شناسایی کردند. آیا بیماران به دلیل کووید-19 در بیمارستان بستری شده اند یا خیر. نتایج نشان می‌دهد که در میان افرادی که در سال ۲۰۲۰ به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند، ۳۲ درصد برای یک یا چند بیماری جدید یا پایدار در دوره پس از حاد، ۱۱ درصد بیشتر از گروه مقایسه (غیر بیمار) به دنبال مراقبت‌های پزشکی بوده‌اند. 2020

شناسایی پیامدهای جدید عروق کرونر برای سالمندان

در مقایسه با گروه غیر آلوده در سال 2020، بیماران مبتلا به کووید-19 در معرض افزایش خطر ابتلا به طیف گسترده ای از بیماری ها، از جمله نارسایی تنفسی (7.55 اضافی در هر 100 نفر)، خستگی (5.66 اضافی در هر 100 نفر) و فشار خون بالا هستند. 4، 43) و تشخیص سلامت روان (2.5 اضافی در هر 100 نفر). جالب توجه است که نتایج مشابهی برای گروه مقایسه 2019 به دست آمد. با این حال، در مقایسه با گروه بیماری ویروسی تنفسی تحتانی، تنها نارسایی تنفسی، زوال عقل و خستگی به ترتیب 2.39، 0.71 و 0.18 از هر 100 بیمار مبتلا به کووید-19 بود. افزایش یافت.

افرادی که با کووید-19 در بیمارستان بستری شده بودند، خطر ابتلا به این بیماری جدید را در اکثر بیماری‌ها و نه در همه بیماری‌ها افزایش قابل توجهی نشان دادند. خطر ابتلا به تعدادی از بیماری های جدید نیز برای مردان، برای سیاه پوستان و برای افراد 75 سال و بالاتر افزایش یافته است. متأسفانه، این یک مطالعه مشاهده ای است، بنابراین نمی توان علت را تعیین کرد. از سوی دیگر، محققان برخی محدودیت‌ها را به رسمیت می‌شناسند، از جمله این واقعیت که برخی از تشخیص‌ها ممکن است منعکس کننده وضعیت جدیدی نباشد که ناشی از عفونت کووید-19 است.

با این حال، دانشمندان هشدار می دهند که بیش از 357 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند، “تعداد بازماندگان از بیماری عروق کرونر قلب همچنان رو به افزایش خواهد بود.” آنها می نویسند: “این یافته ها طیف گسترده ای از پیامدهای مهم پس از عفونت حاد ویروس SARS-CoV-2 را بیشتر نشان می دهد.” درک خطرات مهم ترین پیامدهای بالینی ممکن است تشخیص و درمان افراد مبتلا به عواقب عفونت حاد SARS-CoV-2 را بهبود بخشد. محققان نتیجه می‌گیرند: «یافته‌های ما همچنین می‌تواند به سیستم مراقبت‌های بهداشتی و سایر ذینفعان کلیدی کمک کند تا مقیاس تأثیرات سلامت آینده را پیش‌بینی کنند و برنامه‌ریزی منابع سلامت را بهبود بخشند».

منبع: scitechdaily

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما