شایعات مویی که نباید باور کرد

[ad_1]

این متخصص پوست و مو، متخصص مو و زیبایی گفت: شایعات زیادی در مورد مو و نحوه حفظ فرم آن وجود دارد که بسیاری از آنها صحت ندارد و حتی در برخی موارد بر سلامت مو تاثیر می گذارد.

به گزارش ایسنا، رضا میکائیلی با اشاره به اینکه شایعات زیادی در مورد مو و نحوه نگهداری از آن وجود دارد، گفت: برخی فکر می کنند موهای کثیف زودتر رشد می کنند زیرا اگر کمتر از شامپو، نرم کننده و مواردی از این دست استفاده کنید این امکان وجود دارد. آسیب به موهای شما به حداقل می رسد که این درست نیست و نباید به امید تعداد حمام ها را کاهش دهید زیرا موهای شما را چرب و گره می کند و همچنین بوی بدی خواهد داد.

وی ادامه داد: قطع موهای سفید باعث رشد بیشتر آنها می شود. رنگ مو با کندن تغییر نمی کند.

وی ادامه داد: با این حال متخصصان توصیه می کنند این کار را انجام ندهید، زیرا هنگام برداشتن مو از ریشه، به فولیکول های مو و پوست سر فشار وارد می شود که پس از این فشار ممکن است به جای موهای کشیده، ریزش کنند. بی ادب باشید و نرمی مطلوب را نداشته باشید.

این متخصص پوست و مو گفت: معمولاً برای از بین بردن چربی و کثیفی تارهای مو باید موهای خود را مرتب با شامپو بشویم، اما متاسفانه بسیاری از افرادی که موهای چرب دارند زیاده روی می کنند و دلیل این امر این است. این یک تصور اشتباه است که چربی مو با گذشت زمان کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: میزان غدد چربی که در پوست سر ترشح می شود و موها را چرب می کند با میزان چربی خارج شده با سولفات در شامپو که موهای چرب را با شامپو می شویید قابل مقایسه نیست تا چربی از دست رفته در غدد بیشتر پوست سر جبران شود. آنها برجسته می شوند و ریتم طبیعی ترشح این غدد به هم می خورد و در نتیجه به مرور زمان تارهای مو نازک و شکننده می شوند و پوست سر دچار خارش می شود.

مایکل می‌گوید: «این باور که موهای درشت و مجعد فقط برای خانم‌های رنگ‌آمیز است نیز یک تصور اشتباه است، زیرا موهای درشت ربطی به رنگ پوست ندارند و ارتباط زیادی با ژنتیک دارند.»

وی گفت: همه خانم ها صرف نظر از رنگ پوست می توانند موهای زبر، درهم، درهم و مانند آن داشته باشند، مراقبت از مو با محصولات مناسب برای این دسته از خانم ها اهمیت ویژه ای دارد. زیرا اگر این کار را نکنید، بیشتر مستعد مشکلاتی مانند نازکی و شکنندگی مو و خشکی پوست سر هستند.

وی افزود: انتخاب نوک مو هر چهار تا شش هفته یکبار ایده بدی نیست و فوایدی مانند جلوگیری از موخوره و مشکلات مشابه دارد اما باعث رشد سریع مو نمی شود و این اظهار نظر نیز شایعه بی اساس است اما انتخاب نوک مو باعث تقویت مو می شود. تارها را رها می کند و از رسیدن فولیکول های مو به ساقه مو و تاثیر بر کیفیت و استحکام آنها جلوگیری می کند.

میکائیلی گفت: این شایعه که شامپوها بعد از مدتی کارایی خود را از دست می دهند، ریشه یک تصور غلط است که پس از استفاده از شوینده ها، به ویژه در دراز مدت، اثر خود را از دست می دهند زیرا موها به این و سایر اثرات اولیه عادت می کنند. نداشتن؛ اما این گفته هیچ مبنای محکمی ندارد.

این متخصص پوست، متخصص مو و زیبایی گفت: اعتقاد به استحکام موهای زبر و مجعد خطراتی را به همراه خواهد داشت. برای مثال، به این بهانه ممکن است راحت‌تر موهایتان را گرم کنید یا تکنیک‌های مختلف حالت دادن را امتحان کنید. با این حال موهای شما نازک و شکننده است و با این کار احتمال آسیب رساندن به آن بیشتر از موهای صاف است.

وی گفت: برخلاف تصور رایج، اکثر مواد خام آنطور که باید تارهای مو را جذب نمی کنند و ممکن است به عمق ساقه مو نفوذ نکنند، بنابراین تاثیر مثبت بلندمدتی بر سلامت مو نخواهند داشت. پس از شستن مو، به عنوان یک قاعده، موها به طور کامل تمیز نمی شوند و تارها اثری از خود به جا می گذارند که منجر به چرب شدن موها و ناراحتی آنها می شود.

کفی که در هنگام استفاده از شامپو ایجاد می شود در واقع یکی از محصولات جانبی شوینده های خشن و نامطبوع موجود در شامپوهای حاوی سولفات است که این محصولات می توانند روغن های طبیعی و سالم و همچنین مواد مغذی موجود در مو را از بین ببرند و در طولانی مدت داشته باشند. اثرات نامطلوب بر سلامت مو

وی افزود: شانه کردن موهای مشکی یکی دیگر از مواردی است که آرایشگران حرفه ای آن را توصیه نمی کنند زیرا معتقدند در درازمدت به کوتیکول مو آسیب می رساند، بنابراین بهتر است شانه زدن مو را برای مدت محدودی محدود کنید. گیج و گره خورده، در غیر این صورت نیازی به شانه کردن نیست.

وی ادامه داد: در نگاه اول، خشک کردن مو در فضای باز ممکن است کمتر از خشک کردن با سشوار مضر به نظر برسد، اما نتایج یک مطالعه خلاف این را ثابت می کند: وقتی مو خیس است، تارهای مو کمی حجیم تر می شوند. و هر چه بیشتر خیس بمانند، پروتئین‌های ریزدانه‌ای که تارهای مو از آن‌ها ساخته می‌شوند بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرند؛ در نتیجه، موها بیشتر آسیب می‌بینند.

شایعات زیادی در مورد مو و سلامت آنها وجود دارد که نباید آنها را باور کرد، این شایعات نه تنها کمکی به حفظ فرم و حالت عالی مو نمی کند، بلکه در بیشتر موارد نتیجه معکوس دارد و موها را در معرض آسیب و نیش قرار می دهد.

[ad_2]

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

فالوور اینستاگرام راهی برای افزایش تعداد پیروان شما
افزایش فالوور اینستاگرام راهی برای رسیدن به موفقیت
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Authority and Rankings
تعبیر خواب تلفنی و آنلاین: چگونه به رمزگشایی دستورالعمل‌های ناخودآگاه خواب بپردازیم؟
شیر بت بهترین سایت پیش بینی و شرط بندی
Sidebar Backlink SEO: Boosting Your Website’s Ranking and Visibility
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorial
تماس با ما