سه درخواست دولت برای حداقل دستمزد 1401

[ad_1]

فرارو- بر اساس مصوبه شورای عالی کار، سبد معیشت خانوار کارگری به ازای هر خانوار متوسط ​​3.3 نفر در ماه 8 میلیون و 979 هزار تومان تعیین شد. تفاوت این رقم با سبد موجود برای سال 1399، 2 میلیون تومان است.

به گزارش فرار، جلسه بعدی شورای عالی کار در اسفندماه برگزار می شود که در آن بر اساس دو معیار سبد خانوار کارگری و تورم سالانه تا پایان بهمن ماه امسال در مورد حداقل دستمزد کارگران در سال آینده تصمیم گیری می شود. سال

در همین حال مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره سیاست دولت اصلی در خصوص نرخ رشد دستمزدها می گوید: دولت به جای رشد غیرواقعی دستمزد، قدرت خرید مردم را افزایش می دهد. این روش بهتر از افزایش 20 درصدی دستمزدها و افزایش 30 درصدی تورم است. اگر بدون منبع دولتی دستمزدها 20 درصد افزایش یابد، اصولاً با ایجاد پول به جیب محرومان جامعه می رویم و آنها باید تاوان این تصمیم را بدهند. یک میلیون نفر به حقوق آنها اضافه شد و در ازای تورم 3 میلیون نفر دیگر از جیب آنها خارج شد.

نظریه مارپیچ دستمزد و تورم اساساً اشتباه است
علی دینی ترکمانی کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: افزایش 10 درصدی حقوق کارگران و کارمندان غیرممکن است. فرارو وی ادامه داد: طی سه سال گذشته با تورم بسیار شدیدی مواجه بوده‌ایم که منجر به کاهش شدید قدرت خرید اکثریت جامعه شده است، به‌طوری‌که طبقات متوسط ​​مختلف به زیر خط فقر رسیده‌اند و خط پایین فقر به سمت پایین رفته است. فقر مطلق.»

وی افزود: بنابراین اگر دولت بخواهد با وجود چنین تورمی تنها 10 درصد دستمزدها را افزایش دهد، با مقاومت های زیادی مواجه می شود و تبعات اجتماعی سنگینی در پی خواهد داشت، بنابراین دولت در نهایت مجبور به افزایش 20 تا 20 درصدی دستمزدها می شود. مثل امسال.» تا 25 درصد افزایش یابد.

دینی ترکمانی گفت: اگر دولت بخواهد با همین استدلال که مارپیچ دستمزد و تورم منجر به افزایش قیمت ها می شود، سیاست های خود را دنبال کند، قطعاً با چالش های زیادی مواجه خواهد شد زیرا مبانی نظری چنین نظریه ای صحت ندارد زیرا در تورم اول این نظریه وجود دارد. در حال افزایش است و به دنبال آن افزایش دستمزدها، دولت باید اقدامات دیگری را برای کنترل تورم انجام دهد، نه اینکه به دلیل افزایش تورم دستمزدها را به میزان لازم افزایش دهد.

وی گفت: اگر تورم در حال افزایش است، دولت برای جبران کاهش قدرت خرید مردم، دستمزدها را به قیاس یا تورم افزایش دهد. اما اگر دولت نتواند این کار را انجام دهد، توده ها با فقر بسیار بیشتری دست و پنجه نرم خواهند کرد که عواقب جدی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در پی خواهد داشت.

پیشنهاد «نمایندگان» کارگران برای حداقل دستمزد سال آینده؛  9 میلیون تومانسه خواسته کارگران از دولت برای حداقل دستمزد 1401
فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد شورای عالی شوراهای اسلامی کارگری و نماینده کارگران در شورای عالی کار گفتگو با فرارو وی درباره تعریف معیشت کارگران در سال 1401 گفت: این رقم 8 میلیون و 979 هزار تومان تعیین شده است که بر اساس تورم دی ماه که به طور رسمی از سوی مرکز آمار اعلام شده است و میانگین آن 3.3 برآورد شده است. افراد در هر خانوار

وی افزود: هزینه سبد غذایی حدود 3 میلیون و 286 هزار تومان و سبد کالاهای غیرخوراکی 5 میلیون و 692 هزار تومان است، در حالی که می‌خواهیم ماده 41 قانون کار را رعایت کنیم که بر اساس آن حداقل دستمزد تعیین شده است. سال آینده باید بر اساس همان سبد معیشتی که در جلسه عصر شنبه شورای عالی کار به امضای همه احزاب رسیده تعیین شود، زیرا این سبد معیشتی اعلامی هزینه خانوارهای کارگری است و دستمزد کارگران باید سال آینده بر اساس قانون تعیین شود.

توفیقی با اشاره به اینکه کارگران برای تعیین حداقل دستمزد در سال آینده سه الزام برای دولت دارند، خاطرنشان کرد: ابتدا دولت باید قدرت خرید از دست رفته کارگران را ترمیم و جبران کند در غیر این صورت سال آینده کارگران دوباره ضرر خواهند کرد. با مشکلات بزرگ دستمزد مواجه است و ثانیاً دولت باید جلوی سرکوب نرخ دستمزد را بگیرد زیرا در طول سالیان گذشته همواره شاهد بوده ایم که دولت های مختلف به دلایل و دلایل مختلف حداقل دستمزد سالانه را همراه با تورم در جامعه افزایش نداده اند که منجر به کاهش کارگران افزایش خرید شده است. قدرت و مشکلات زندگی آنها را افزایش داد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: در نهایت دولت باید برای کنترل قیمت ها و تورم تدابیری اتخاذ کند، در غیر این صورت همچنان شاهد تکانه های قابل توجهی در بازار مایحتاج اولیه و ضروری و بنابراین این موضوع خواهیم بود. تورم نیز به شدت افزایش خواهد یافت، بنابراین دولت باید بازار کالاهای مصرفی را از طریق برنامه ریزی منسجم و ابزارهایی که در اختیار دارد برای کنترل تورم نظارت کند.

وی همچنین در پاسخ به اظهارات میرکوظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه دولت در سال آینده دستمزد کارگران و کارمندان را به دلیل تورم افزایش نخواهد داد، زیرا افزایش تورم را در پی خواهد داشت. بانک‌ها در عملکرد خود نقدینگی زیادی را در این سال‌ها به جامعه تحمیل کرده‌اند، دولت باید به این وضعیت رسیدگی کند، از سوی دیگر شاهد سفته‌بازی و فعالیت سفته‌بازی در بازارهای مختلف هستیم که یکی از عوامل اصلی تورم بیش از حد بوده است. سالها. اما دولت در این زمینه کار مثبتی انجام نداده است.

توفیقی ادامه داد: بنابراین اگر دولت بخواهد بازار را کنترل کند باید راه حل های اصلاحی ارائه دهد زیرا با این بهانه ها تورم کنترل نمی شود بلکه می خواهد راه حل درست و عملی را حفظ کند، آینده کمتر کارگر شده و آنها با مشکلات زندگی بیشتری دست و پنجه نرم خواهند کرد زیرا قدرت خرید آنها بسیار کاهش یافته است.

[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: یک معرفی جذاب
فالوور اینستاگرام راهی برای افزایش تعداد پیروان شما
افزایش فالوور اینستاگرام راهی برای رسیدن به موفقیت
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Authority and Rankings
تعبیر خواب تلفنی و آنلاین: چگونه به رمزگشایی دستورالعمل‌های ناخودآگاه خواب بپردازیم؟
شیر بت بهترین سایت پیش بینی و شرط بندی
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorial
تماس با ما