سفر نخست وزیر اسرائیل به بحرین

[ad_1]

نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه در سالگرد انقلاب 14 فوریه در بحرین عازم منامه شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که بنت وارد منامه شد. به گزارش شبکه تلویزیونی اسرائیل ماکان، دفتر نفتالی بنت اعلام کرد که عصر دوشنبه در اولین سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بحرین وارد منامه پایتخت این کشور می شود.
به کانال عصر ایران در تلگرام بپیوندید

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی اسرائیل ماکان به نقل از دفتر نخست وزیری این رژیم اعلام کرد که فردا (سه شنبه) قرار است بنت به همراه «حمد بن عیسی آل خلیفه» به بحرین سفر کند. ، پادشاه بحرین و سپس با «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولیعهد این کشور دیدار و گفتگو کردند.

پیش از این، ولیعهد بحرین و نخست وزیر اسرائیل نوامبر گذشته در کنفرانس تغییرات آب و هوایی در گلاسکو اسکاتلند با یکدیگر دیدار کردند که در جریان آن، ولیعهد بحرین از نخست وزیر رژیم صهیونیستی دعوت کرد تا هر چه زودتر به این کشور سفر کند.

در بیانیه دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی آمده است که بنت در این سفر درباره روابط این رژیم با منامه و پادشاه و ولیعهد بحرین گفتگو خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که بنت و ولیعهد بحرین باید در مورد اهمیت صلح، توسعه و رفاه در منطقه به ویژه ارتقای مسائل سیاسی و اقتصادی با تمرکز بر فناوری و نوآوری گفتگو کنند.

سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به منامه همزمان با سالگرد قیام 14 فوریه در حالی است که رژیم صهیونیستی اواخر هفته گذشته از اعزام یک افسر عالی رتبه به بحرین با اقدامات بی سابقه ای خبر داد.

خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) بعداً محل استقرار این افسر ارشد اسرائیلی در منامه را تایید کرد و پس از آن سایت خبری بحرینی لکس به نقل از منابع دیپلماتیک فاش کرد که دفاع از سلطنت آل خلیفه یکی از مأموریت های این افسر اسرائیلی بوده است. طی روزهای آینده به این کشور در خلیج فارس اعزام می شود.

بحرین و رژیم اسرائیل در سپتامبر 2020 توافقنامه عادی سازی را تحت نظارت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا امضا کردند.

اقدامات صهیونیست ها و توافق سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در حالی با رژیم صهیونیستی سازش می کند که مردم این کشورها به شدت نگران نفوذ صهیونیست ها بر اقشار نظامی و دفاعی کشورشان هستند.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه بوده است. مردم خواهان آزادی، عدالت و رفع تبعیض و ایجاد ارتش منتخب در کشور خود هستند.

ناآرامی ها در بحرین تاکنون ده ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است و رژیم آل خلیفه نیز صدها بحرینی را سلب تابعیت کرده است.

گروه های حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به دلیل سرکوب مخالفان محکوم کرده و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده اند.

[ad_2]

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما