روند کاهشی بیماری عروق کرونر قلب در ایران

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی ستاد ملی ولیعهد با تاکید بر لزوم کنترل خارج از کشور و پایش ویروس جدید کرونا که در اروپا شیوع پیدا کرده است، از کاهش کووید-۱۹ در کشور نیز خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت گفت: در این جلسه به وضعیت ایران و جهان به ویژه ویروس انگلیس که به اروپا سرایت کرده و موجی از رعب و وحشت را در اروپا به راه انداخته، پرداخته شد. مورد بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: این ویروس یک ویروس تنفسی است و به هر کشوری قابل انتقال است و حتی اخباری مبنی بر شناسایی این ویروس در ترکیه به ما رسیده است. بنابراین باید در کنترل مرزهای هوایی، دریایی و زمینی هوشیارتر باشیم. اما در هر صورت، چه جهش خارجی ویروس باشد و چه جهش داخلی، باید پروتکل ها را رعایت کنیم، از جلسات خودداری کنیم، ماسک بپوشیم و از حضور در انظار خودداری کنیم. زیرا شرکت در مهمانی ها و جلسات می تواند عامل اصلی انتقال بیماری باشد. با اینکه موارد مختلفی را تجربه کرده ایم و با آن مواجه هستیم اما هم مردم و هم مسئولان به شدت متوجه این لحظات شده اند.

انطباق 86% با پروتکل های ضد تاج

روند نزولی در کشور است

وی افزود: میزان رعایت پروتکل ها در کشور از مرز 86 درصد گذشته است و این به معنای عادت کردن ما به سبک زندگی است که تنها راه مبارزه با کرونا است. خوشبختانه میزان بروز در سراسر کشور رو به کاهش است: نزدیک به یک چهارم بستری هستند و مرگ و میر کمتر از یک سوم کمتر از حدود پنج هفته پیش است و این آمار بسیار درخشانی است که نتیجه مشاهدات عمومی است.

سومین قله تاج در مازندران و چهار شهر سرخ این استان است

راسی سومین پیک این بیماری را در استان مازندران آغاز کرد و گفت: بنابراین بیشتر شهرستان های استان درگیر هستند. 4 شهر قرمز رنگ در کشور داریم که مربوط به استان های مازندران، سوادکوه شمالی، ساری، آمل و رامسر هستند و همچنان قرمز هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

401 شهر زرد و 43 شهر نارنجی

18 شهر نارنجی در استان مازندران

وی ادامه داد: خوشبختانه 401 شهر زرد و 43 شهر نارنجی داریم که از این تعداد 15 تا 18 شهر نارنجی در استان مازندران هستند. شهرستان لاهیجان در استان گیلان نیز نیاز به مراقبت بیشتری دارد و تمام شهرستان های استان مازندران خواهان رسیدگی بیشتر هستند و امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم این موج را مهار کنیم.

کوچکترین عادی سازی خطرناک است

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با توجه به تغییر شرایط از نارنجی به زرد باید به این نکته توجه داشت که کوچکترین سهل انگاری، تغییر و عادی سازی خطرناک است و می تواند شرایط را تغییر دهد. این ویروس بسیار مسری است و اگر کنترل نشود، ممکن است در موج بعدی گرفتار شویم.

وی گفت: در کنار تشکر از مردم، مسئولان و کادر درمانی باید به ویژه از کسبه و اصنافی که با وجود فشار اقتصادی همراه ما بوده اند تشکر کرد. بنابراین همه باید مراقب باشیم که شهرهای زرد رنگ تغییر نکنند و به محدودیت های کاری برنگردند. اگر به اندازه کافی رعایت نکنیم، ممکن است موج بعدی بیماری را در فوریه یا مارس نبینیم.

وی در خاتمه با بیان اینکه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با قوت در حال اجراست، تصریح کرد: همکاری خوبی بین سازمان های مردم نهاد، بسیج، هلال احمر و… وجود دارد و کارهای زیادی در حال انجام است و این امر حرکت می تواند در حفظ و بهبود وضعیت موجود موثر باشد و اخبار تکمیلی از نتایج این طرح در هفته های آینده منتشر خواهد شد.

[ad_2]

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما