روش مطالعه ادبیات و زبان فارسی – کنکور 1401

روش مطالعه ادبیات عمومی برای کنکور دلیل آن فقط به تمرین نکردن داوطلبان باز می ­گردد. به همین دلیل برای یاد گرفتن بهتر املای کلمات لازمه که معنی اون کلمه رو هم در کنار املاش یاد بگیرید. پیشنهاد میکنم فهرستی از آرایه ها تهیه کرده و با منابع مختلف اطلاعاتشون رو تکمیل کنید! زیرا یک درس از چند موضوع مختلف تشکیل شده است و زمانی که شما ادبیات را به صورت درس به درس مطالعه می کنید راندمان مغز کاهش می یابد و نمی تواند مباحث مختلف را تفکیک کند. حتما از تست های تالیفی استاندارد و تست های کنکور سال های گذشته استفاده نمایید و از یاد نبرید که موفقیت شما در درس ادبیات در گرو تمرین و تست زیاد است. برای مثال درباره ی آثار بزرگ علوی میتوانید از عبارت ” بزرگ علوی در حالیکه ورق پاره های زندان در دستانش بود به میرزا گفت با چشم هایش مراقب چمدان که داخلش مجموعه داستان نامه ها قرار دارد باشد” استفاده کنید.

روش مطالعه ادبیات عمومی برای کنکور

روش مطالعه تاریخ ادبیات برای کنکور همانطور که می بینید در یک جمله سعی شده نام تمامی آثار بزرگ علوی که در کتاب درسی ذکر شده یعنی ورق پاره های زندان، چشمهایش، چمدان و مجموعه داستان نامه ها ذکر شود. سپس برای هر آرایه ی ادبی می توانید از یک مثال ساده کمک بگیرید. در ادامه می توانید مهمترین فصل های ریاضی کنکور را هم مطالعه کنید. این دانش آموزان موقع مطالعه ی ادبیات، کتاب درسی را باز می کنند و سپس به ترتیب درس ها آن را مطالعه می کنند. همچنین حتما دروس املایی درس زبان فارسی را به دقت مطالعه کنید. پس از اینکه دفترچه ی دروس عمومی را تحویل گرفتید و بسته بندی آن را باز کردید نخستین درسی که با آن روبرو خواهید شد درس شیرین ادبیات فارسی است. در حالی که اگر دانش آموزی روش مطالعه ی ادبیات را به طور کامل یاد بگیرد، با یک برنامه ریزی استاندارد و دوره کردن قطعا خواهد توانست درصد بالایی در درس ادبیات فارسی کسب کند و یک قدم به رشته ی مورد نظر خود نزدیک تر شود.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد. به طور کل بعد از این که هر 6 مبحث ادبیات رو تا حدودی یاد گرفتین بهتره که هر شب مطالعه ادبیات رو تو برنامه ریزی تون داشته باشین . شما میتونین با همراه داشتن دفترچه های مربوط به لغت ادبیات از این زمان استفاده کنید. استفاده از شیوه صحیح مطالعه ادبیات تخصصی در یادگیری این بخش تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. در نظر داشته باشید برای بار اول باید از روش تست زنی آموزشی ( با هدف تثبیت یادگیری بدون در نظر گرفتن زمان ) استفاده نمایید. می توانید از هایلایترها نیز استفاده نمایید.

روش مطالعه ادبیات کنکور رتبه های برتر

بهتر است کتابی که برای یادگیری آرایه های ادبی در تهیه می کنید، ضمن داشتن درسنامه تعداد مناسبی تست نیز داشته باشد. تنها راه یادگیری این بخش تمرین و تکرار زیاد است. هر بخش را به صورت مجزا مطالعه کنید و تستهای کنکوری مربوط به آن را حل کنید. حتما یک کتاب کمک درسی خوب به عنوان منبع تست انتخاب کنید و تست های آن را به طور منظم حل کنید.

بهترین روش مطالعه ی ادبیات برای کنکور

مهمترین منبع لغات درس ادبیات لیست واژگان انتهای کتاب درسی می باشد. پس اگر قصد دارید امروز یک مبحث حفظی مثل املا را مطالعه کنید، در زمان تعیین شده فقط متن کتاب درسی و درسنامه ی منبع کمک آموزشی خود را بخوانید و تست های مربوط به آن را فردا حل کنید. بخش زبان فارسی نیز مثل آرایه های ادبی یک بخش توصیفی می باشد. برای بخش مباحث مفهومی مثل قرابت معنایی و درک بهتر ابیات، مثلاً اشعار سه درس اول کتاب را به همراه ترجمه، آیات و متون مرتبط با آن اشعار مطالعه کرده و استنباط خودتان از معنی و مفهوم ابیات را در جزوه و بخش قرابت معنایی یادداشت کنید. پیشنهاد فوق العاده یادگیری مهارت آزمون دادن به سبک حرفه ای هارتبه های برتر کنکور، جدا از دانشی که از مطالعه زیاد و اصولی درس ها به دست میارن، مهارت های دیگه ای هم دارند که باعث موفقیتشون تو کنکور میشه.

مرور و مطالعه پی در پی مباحث مهم به دانشآموز کمک میکند تا بازده بیشتری در یادگیری مطالب داشته باشد. مبحث شیرین تاریخ ادبیات یکی از موضوعات توصیفی درس ادبیات فارسی است که جنبه ی حفظی دارد و مرور کردن آن اهمیت بسیار بالایی دارد. به خاطر داشته باشید پاسخی که به سؤال “ادبیات را موضوعی بخوانیم یا درس به درس؟

قرابت معنایی یعنی دو یا چند بیت و عبارت چقدر به یکدیگر نزدیک هستند. اولیا زاده به مطالعه دروس عمومی هم تاکید دارد و میگوید وقت و تمرکز بیشتری برای خواندن مبحث پر چالش قرابت معنایی گذاشته است. هنگام مطالعه ی دروس توصیفی، باید به این ویژگی از آنها اشاره کرد که نحوه ی مطالعه ی مباحث بسیار روان، ملموس و یا بهتر است بگوییم قابل فهم برای همه ی داوطلبان خواهد بود. برای پاسخگویی به این بخش دانش آموزان باید بتوانند پس از خواندن بخشی از شعر و یا قسمتی از یک متن، معنی و مفهوم آن را تشخیص دهند با توجه به تعداد بالای سوالات این بخش باید اهمیت ویژه ای برای این مبحث قائل شد. توجه کردن به ریشه کلمات میتواند تشخیص املای صحیح آنها را برای شما سادهتر کند. روش مطالعه ادبیات در این مبحث به این صورت است که شما باید تمامی معنایی این لغات را کامل حفظ باشید تا زمانی که هر مدل سوالی به شما داده شد بتوانید به خوبی آن پاسخ دهید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances