روسیه میزبان لیگ ملت های والیبال بود

[ad_1]

اواخر هفته گذشته، ارتش روسیه یک حمله نظامی را علیه اوکراین آغاز کرد. پس از آن بود که کمیته بین المللی المپیک از تمامی فدراسیون های جهانی خواست تا برگزاری مسابقات مختلف در روسیه و اوکراین را لغو کنند. فدراسیون بین المللی والیبال اگرچه در ابتدا اعلام کرد ورزش باید از سیاست جدا شود و قصد لغو جام جهانی روسیه را ندارد اما چند روز بعد از برگزاری لیگ ملت ها خودداری کرد.

روسیه از پنجم تا هفتم تیرماه میزبان هفته سوم لیگ ملت ها بود و قرار بود تیم ملی ایران در همین کشور به میدان برود. اما فدراسیون بین المللی والیبال اعلام کرده که لغو شده و کشور دیگری باید جایگزین روسیه شود.

فدراسیون جهانی والیبال همچنین در بیانیه خود به احتمال لغو جام جهانی اشاره کرد. در این بیانیه آمده است: “FIVB از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد و وظایفی را برای سایر رویدادهایی که در روسیه برگزار می شود (از جمله جام جهانی مردان) تعیین خواهد کرد.

از 4 تا 20 شهریور 1401 جام جهانی 2022 در 10 شهر روسیه برگزار می شود و تیم ملی ایران در گروه F با آرژانتین، هلند و مصر دیدار می کند. رسانه های لهستانی علاوه بر احتمال تغییر میزبان، از احتمال تغییر تاریخ مسابقات نیز خبر دادند. هفته گذشته پس از تشدید تنش ها بین روسیه و اوکراین، لهستان آمادگی خود را برای جایگزینی روسیه با میزبانی اعلام کرد.

پس از اعلام فدراسیون بین المللی والیبال مبنی بر اینکه قصد لغو جام جهانی روسیه را ندارد، اروین انگاپات ​​فوق ستاره فرانسوی گفت در این شرایط در این مسابقات شرکت نخواهد کرد. بعداً فدراسیون والیبال فرانسه اعلام کرد که تیم قهرمان المپیک توکیو در صورت عدم میزبانی روسیه بازی نخواهد کرد. فدراسیون والیبال لهستان نیز در بیانیه ای اعلام کرد که تیم های لهستانی به هیچ وجه مقابل روسیه بازی نخواهند کرد.

در شرایط فعلی احتمال لغو جام جهانی روسیه بیشتر شده و حتی ممکن است تیم ملی این کشور مجبور شود بدون پرچم و سرود ملی در این مسابقات شرکت کند.

[ad_2]

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما