ذرات معلق راه هوایی تهرانی ها را تنگ کرد


خبرگزاری مهر: ریزگردها برای چهارمین روز متوالی مهم ترین آلاینده هوای تهران است و تنفس شهروندان را سخت می کند.

کیفیت هوای تهران پس از 3 روز ناسالم برای همه اقشار جامعه، اکنون به رنگ نارنجی و برای اقشار آسیب پذیر جامعه مضر شده است. اما روز گذشته هوا برای همه اقشار جامعه ناسالم نبود.

در تهران ذرات معلق با اندازه کمتر از 2.5 میکرون بیشترین غلظت آلاینده هوا را دارند.

با توجه به غلظت آلاینده های هوا در پایتخت و پیش بینی های هواشناسی برای حفظ ثبات جوی، کمیته اورژانس تهران امروز راهکارهای جدیدی برای سفر به تهران آلوده ارائه می کند.

آلودگی هوا ادامه دارد

به گفته کارشناس هیدرومتیک هوای شهرهای پرجمعیت و صنعتی در روزهای آینده همچنان آلوده خواهد بود.

کبری رفیعی گفت: طی پنج روز آینده به دلیل پایداری جو غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران، اصفهان، البرز، اراک، قزوین، تبریز و مشهد افزایش و کیفیت هوا افزایش می یابد. برای کاهش “.

وی افزود: فردا کاهش نسبی دما و بارش های کوتاه مدت را برای استان های نوار شمالی کشور پیش بینی می کنیم.

این کارشناس ادامه داد: از روز دوشنبه با وزش باد غلظت آلاینده ها در شهرهای قم، کرج، قزوین و تهران کاهش می یابد.

رفیعه گفت: تنگه هرمز و دریای عمان از امروز تا سه روز آینده و دریای خزر در روزهای یکشنبه و دوشنبه طوفانی و ناآرام است.

متخصص سازمان هیدرومتری کشور با اشاره به وضعیت جوی پایتخت گفت: امروز آسمان پایتخت غبارآلود و آلوده است.

راه اندازی آمبولانس و آمادگی مراکز درمانی در تهران پس از آلودگی هوا

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از استقرار 12 آمبولانس و آمادگی مراکز درمانی در تهران در پی آلودگی هوا (اخطار نارنجی سازمان هواشناسی) خبر داد.

مجتبی خالدی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این اقدام عملیاتی پس از آلودگی هوای کلانشهر تهران انجام شد، چرا که کیفیت هوای پایتخت امروز (شنبه 22 دی ماه) از نظر غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به صورت لحظه ای است. شاخص 147 «ناسالم برای گروه های آسیب پذیر شامل بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان و در آستانه بد آب و هوا برای همه گروه ها.

وی همچنین از آمادگی حوزه سلامت در استان های اصفهان، قزوین و اراک خبر داد و گفت: در استان قم نیز استقرار سه دستگاه آمبولانس و آمادگی مراکز درمانی در دستور کار اورژانس 115 قرار دارد.

خالدی از هموطنان خواست با مواردی مانند بیماری های قلبی و تنفسی (تنگی نفس، فشار خون، افت فشار خون)، مشکلات گوارشی (خونریزی گوارشی همراه با استفراغ)، دردهای شکمی، آسیب های شدید شکمی برخورد کنند. (سقط جنین، تشنج، فشار خون بالا با تاری دید و تورم اندام ها، خونریزی شدید) با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید.

وی افزود: همچنین بیماران و قربانیان ممکن است در مواردی دچار حوادث مختلفی مانند حملات عصبی (تشنج، سکته، اختلالات ناگهانی گفتار)، کاهش هوشیاری، سردردهای شدید و ناگهانی همراه با سفتی گردن، صدمات جمجمه و ستون فقرات شوند. سوختگی، برق گرفتگی، غرق شدگی، مسمومیت دارویی و شیمیایی، خودکشی، مارگزیدگی، عقرب گزیدگی، دررفتگی، شکستگی، پارگی بافت نرم بزرگ و خونریزی شدید.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances