دستگاهی که ویروس تاج را در هوا ردیابی می کند

[ad_1]

از زمان شیوع کووید-19 در جهان، محققان ابزارهای مختلفی برای شناسایی این ویروس ایجاد کرده‌اند، اما اخیراً محققان چینی از ساخت دستگاهی خبر داده‌اند که می‌تواند ویروس را در هوا شناسایی کند.

به گزارش ایسنا، رقابتی برای ردیابی شیوع کووید-19 دانشمندان چینی را بر آن داشته تا سیستمی برای تشخیص اثرات ویروس کرونا در هوا ایجاد کنند.

این فناوری جدید برای اولین بار با شروع بازی های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 به عنوان بخشی از تلاش های این کشور برای جلوگیری از شیوع این بیماری معرفی شد.

دستگاهی که ویروس تاج را در هوا ردیابی می کند

لیو پنگ، محقق دانشکده پزشکی دانشگاه شین هوا و یکی از اعضای تیم تحقیقاتی، گفت که عملیات سرکوب ویروس‌ها در طول بازی شامل تعدادی کار مانند تمیز کردن تجهیزات و شرکت‌کنندگان در آزمایش و آزمایش‌های هوایی برای تعیین حضور یا حضور است. ویروس یک ابزار هشدار اولیه

اگرچه بیماری کووید-19 عمدتاً از طریق قطره‌های تنفسی که هنگام سرفه یا عطسه از دهان فرد خارج می‌شود، منتشر می‌شود، اما محققان دریافته‌اند که ویروس می‌تواند از طریق ذرات آئروسل که در هوا باقی می‌ماند در داخل خانه نیز منتقل شود.

آئروسل نام یک سوسپانسیون یا سوسپانسیون ذرات جامد یا قطرات مایع در یک گاز است. به طور کلی کولر گازی ذرات گرد و غبار معلق در هوا هستند. نمونه هایی از تهویه دود، گرد و غبار اقیانوس، آلودگی هوا و مه دود هستند.

یک ابزار جدید توسعه یافته شامل یک جمع کننده قابل حمل است که برای مکیدن هوای محیط و مطالعه قطرات ذرات ریز ذرات ریز که می توانند از طریق هوا پخش شوند و ویروس تاج را منتقل کنند، طراحی شده است. پس از گندزدایی، گاز جمع آوری شده مایع شده و توسط آشکارساز اسید نوکلئیک بررسی می شود.

به گفته محققان، این آشکارساز 10 برابر بیشتر از ابزارهای معمولی برای آزمایش اسیدهای نوکلئیک حساس است.

لیو افزود: حساسیت این دستگاه 20 کپی در میلی لیتر است در حالی که حساسیت دستگاه های معمولی 200 تا 500 کپی در میلی لیتر است. این بدان معناست که حتی نمونه هایی با بار ویروسی کم نیز با این آشکارساز قابل شناسایی هستند. کل فرآیند آزمایش، از نمونه‌برداری هوا تا ارسال نتایج به مقامات محلی کنترل بیماری، کمتر از چهار ساعت طول می‌کشد.

قبل از استفاده، این سیستم در سال 2022 در پنج سایت در پکن آزمایش شد.

اواخر ماه گذشته، پکن نیوز گزارش داد که انتظار می رود بیش از 100 نمونه هوا در طول بازی های المپیک مستقر شوند.

منگ روی، معاون مدیر منطقه شیانگ یانگ پکن، جایی که مسابقات ملی اسکیت سرعت برگزار می شود، در یک کنفرانس خبری در 9 فوریه گفت که این فناوری شامل رختکن و سرویس های بهداشتی در مناطقی می شود که ورزشکاران قبل از شروع گرم می کنند. نصب شده و عملیات ردیابی ویروس در هوا روزانه انجام می شود.

لیو به این نتیجه رسید که این سیستم احتمالاً در آینده در بیمارستان ها، ایستگاه های قطار و فرودگاه ها استفاده خواهد شد.

[ad_2]

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما