“حد ضرر یا حد ضرر چیست؟” معرفی یک ابزار مهم برای معامله گران »

[ad_1]

یکی از مزایای ارزهای دیجیتال، امکان معامله در هر زمانی از شبانه روز است. این ویژگی باعث تشویق بسیاری از سرمایه گذاران در بازارهای مالی می شود، اما می تواند به ضرر آنها باشد. ممکن است در ساعاتی از روز در حالی که در حال استراحت هستید با افت شدید قیمت ارز مواجه شوید و سرمایه خود را از دست بدهید. در اینجا یک ویژگی مهم به نام است توقف ضرر یا حد ضرر این به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله با مفهوم توقف ضرر بیشتر آشنا می شویم.

تعریف توقف ضرر

توقف ضرر یک ابزار معاملاتی است که برای محدود کردن حداکثر ضرر تراکنش با نقدینگی خودکار دارایی‌ها پس از رسیدن قیمت بازار به مقدار معینی طراحی شده است. گونه های مختلف توقف ضرر سناریوهای مختلفی وجود دارد که بسته به وضعیت بازار ارزهای دیجیتال می توان از آنها استفاده کرد. گاهی اوقات بسته به شرایط غیرقابل پیش بینی بازار، جلوگیری از ضرر دشوار است، اما Stop Loss می تواند برای معامله گران مبتدی و بی تجربه مفید باشد و تا حدودی از آنها جلوگیری کند. یک معامله گر ارز دیجیتال از دستور توقف ضرر برای محدود کردن ضررهای احتمالی بازار استفاده می کند.

البته، برای استفاده موثر از این ابزار، یک معامله گر باید بتواند رفتار بازار را برای تعیین میزان زیان پیش بینی کند. در غیر این صورت نه تنها می تواند از آسیب جلوگیری کند بلکه آن را چند برابر می کند.

معرفی استراتژی استفاده از Stop Loss

ما ابزار مهمی برای معامله گران هستیم

دو استراتژی متداول برای استفاده از Stop Loss وجود دارد که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت:

استاپ ضرر کامل

اگر حد ضرر را به طور کامل فعال کنید، پس از رسیدن ارز مورد نظر به قیمت تعیین شده، صرافی تمامی دارایی های شما را نقد می کند. استفاده از این استراتژی برای ارزهایی که به طور غیر منتظره در نوسان هستند سودمند است. به عنوان مثال، برای خرید بیت کوین و سپس استفاده از حد ضرر برای آن، استفاده از حد ضرر کامل مفید نخواهد بود.

استاپ ضرر جزئی

همانطور که از نام آن پیداست، هنگام استفاده توقف ضرر خردسالان تنها برخی از دارایی های شما را پس از رسیدن ارز به قیمت تعیین شده نقد می کنند. استفاده از این استراتژی در یک بازار بی ثبات می تواند بسیار سودمند باشد. از طرفی این روش می تواند به ضرر معامله گر باشد. اگر ارز کمتر از قیمت تعیین شده باشد، معامله گر بقیه دارایی خود را از دست می دهد و تنها بخشی را که در Stop Loss شناسایی کرده نگه می دارد.

مزایای توقف ضرر

استفاده كردن توقف ضرر یک استراتژی این است که از موقعیت‌هایی خارج شوید که ممکن است خود را در موقعیت‌های منفی قرار دهید. این ابزار به شما اجازه می دهد تا تصمیمات از پیش تعریف شده ای را برای تحلیل خود بگیرید. اگر ارزش پول شما افت ناگهانی را تجربه می کند، نباید هیجان و احساسات تجارت خود را تحسین کنید و به یک استراتژی از پیش تعیین شده تکیه کنید. استفاده كردن ابزار توقف ضرر در بسیاری از صرافی ها در سراسر جهان، از جمله صرافی ارز دیجیتال Vallex، کاملا رایگان است. استفاده معمول از ویژگی های زیان ده نیز به سرمایه گذاران کمک می کند تا فروش سهام زیان ده را تنظیم کنند.

معایب استفاده از Stop Loss

استفاده از Stop Loss همیشه برای کاربران مفید نخواهد بود. به عنوان مثال، شما ارز دیجیتال مناسبی را در بازار خریداری می کنید و سپس برای آن ارز حد ضرر تعیین می کنید. ارزش ارز مورد نظر شما به ضرر شما رسیده است و این ابزار دارایی های شما را برای جلوگیری از ضرر می فروشد. اما تنها پس از چند دقیقه قیمت این ارز دوباره شروع به افزایش می کند و به بالاتر از قیمت خرید اصلی شما می رسد. توصیه بسیاری از کارشناسان بازار مالی این است که با آگاهی قبلی از بازار توقف ضرر یا حد ضرر استفاده کنید. این ابزار در صورت عدم استفاده صحیح می تواند برای بسیاری از کاربران بی تجربه مضر باشد.

استفاده از Stop Loss خطرناک است

ما ابزار مهمی برای معامله گران هستیم

استفاده از ابزار محدودیت ضرر می تواند به شما در جلوگیری از ضرر بازار کمک کند، اما استفاده از این ویژگی خطرناک است. به عنوان مثال، اگر حد ضرر تعیین شده شما برای یک ارز معین بالاتر از زیان بازار تعیین شده باشد، خطر افزایش قیمت بالاتر از زیان مشخص شده را دارید و ممکن است فرصت کسب سود را از دست بدهید. البته شاید برعکس باشد. مثلا حد ضرر اگر خیلی کم تنظیم کنید و کاهش قیمت در بازار به مقداری که تعیین کرده اید نرسد، متحمل ضرر خواهید شد.

استفاده از Stop Loss مستلزم مطالعه دقیق بازار و قدرت قابل پیش بینی آن است. مانند هر ابزار تراکنش مالی دیگری، اگر از Stop Loss به درستی و آگاهانه استفاده نکنید، می توانید پول خود را در یک تراکنش از دست بدهید. همچنین به خاطر داشته باشید که استفاده از Stop Loss در بازارهایی با نوسانات بسیار کم عملاً بی فایده خواهد بود. در بازارهایی که نوسانات زیادی را تجربه می کنند و نمی توانید تمام روز را در سیستم بمانید و مراقب تغییرات قیمت باشید، باید از حد ضرر استفاده کنید.

راهی مطمئن برای مبتدیان

بسیاری از کارشناسان معتقدند استفاده از توقف ضرر یا تعیین حد ضرر یک ابزار حیاتی برای معامله گران بی تجربه و مبتدی در بازار مالی است، اما تنها زمانی که به درستی استفاده شود. به خاطر داشته باشید که توقف ضرر فقط برای مبتدیان نیست. ابگذارید حد ضرر مشخص شود در دست یک معامله گر با تجربه که دارای صلاحیت تحلیل بازار است، ویژگی ارزشمندی وجود دارد که علاوه بر جلوگیری از ضررهای احتمالی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیز می شود.

استفاده از ابزارهای توقف ضرر برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در صورت نوسانات غیرقابل پیش بینی طراحی شده است. در عین حال استفاده نادرست از این بازار و بدون دانش می تواند ضررهای زیادی را برای مبتدیان به همراه داشته باشد. برای استفاده صحیح از این ابزار باید شناخت کافی از بازار و البته توانایی تحلیل حرکات بازار داشته باشید.

با ایجاد این سرویس، صرافی ارز دیجیتال Valx به شما کمک می کند از سرمایه خود در بازار جذاب ارزهای دیجیتال محافظت کنید. هم اکنون می توانید با ورود به سایت wallex.ir به عضویت این صرافی درآمده و در بستری حرفه ای و امن شروع به معامله کنید.

[ad_2]

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما