جامعه دوقطبی شده است. اقلیت ثروتمند در مقابل اکثریت خواهان

[ad_1]

فرارو- طبق اعلام دولت، کارمندان و بازنشستگان امسال یک میلیون و 600 هزار تومان دریافت خواهند کرد، اما به ازای هر فرزند کارمند متاهل، 150 هزار تومان بیش از 400 هزار تومان و حداکثر 1400 تومان برای کارگران حدود 8 میلیون تومان است.

به گزارش فرار، مرتص افگه، کارشناس اقتصادی، به شکاف بسیار عمیق حداقل و حداکثر دستمزد در ایران اشاره کرد. فرارو وی گفت: متأسفانه سال هاست که این موضوع مطرح می شود اما مدتی است که در رسانه ها مطرح می شود اما با وجود آمدن رسانه ها و افکار عمومی همچنان می بینیم که دستمزدهای نجومی می گیرند و مردم می گیرند. احساس آزادی دریافت چنین حقوقی را حق خود می دانند.

وی افزود: متأسفانه در این زمینه ساختار اقتصادی ایران بسیار تبعیض آمیز است و افراد بسته به صلاحیت و کارآمدی حقوقی دریافت نمی کنند، مانند کارشناس شاغل در طبقات متوسط ​​شرکت های دولتی یا خصوصی. حقوقی که می گیرد به اندازه او حرفه ای نیست، اما در همان دسته مدیرانی که بالاتر از کارشناس هستند، از طریق رانت و ارتباطاتی که دارد حقوق های نجومی می گیرند که حقش را ندارد.

جامعه دوقطبی شده است.  اقلیت ثروتمند در مقابل اکثریت خواهاندخل و خرج مردم همخوانی ندارد
وحید شاهی شهری، کارشناس مسائل اقتصادی گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته خانوارهای ایرانی از نظر معیشتی و مالی در شرایط بسیار سختی قرار داشته اند، گفت: طی چند سال گذشته اقتصاد ایران تورم بسیار بالایی را تجربه کرده است، به طوری که طی چهار سال گذشته متوسط ​​تورم تورم درصد نرخ رشد حقوق کارمندان و بازنشستگان 15 درصد و دستمزد کارگران حدود 17 درصد بوده است.

وی افزود: این تفاوت فاحش بین تورم و رشد دستمزدها باعث کاهش چشمگیر قدرت خرید بسیاری از اقشار جامعه اعم از شاغلین، کارگران و بازنشستگان شده است و از سوی دیگر میانگین افزایش قیمت کالاها را به همراه داشته است. و برخی از دارایی های اصلی مسکن بسیار بالاتر از میانگین تورم بود.

شکاکی گفت: از سوی دیگر این افزایش بی رویه قیمت ها در مورد برخی کالاها و خدمات دیگر نیز صدق می کند و بر این اساس این شکاف عمیق بین رشد دستمزدها و افزایش تورم هر روز سفره مردم را کوچکتر می کند. و لایه های مختلف را در یک بحران شدید مالی قرار دهد.

این استاد دانشگاه افزود: نتیجه این وضعیت تضعیف طبقه متوسط ​​است، بنابراین در حال حاضر با جامعه دوقطبی مواجه هستیم که از یک سو اقلیت ثروتمند و از سوی دیگر اکثریت فقیر و کم درآمد است. برای آینده. ” کشور خطرناک است، در این راستا همه نیروهای کشور باید آستین ها را بالا بزنند و برای احیای طبقه متوسط ​​و طبقه متوسط ​​موتور رشد اقتصادی اقدامات عاجل انجام دهند و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند طبقه متوسط ​​از بین خواهد رفت. از نظر اقتصادی

وی ادامه داد: در حال حاضر طبق تعریف یک میلیون و 600 هزار تومانی عیدی، برای شاغلان و بازنشستگان این موضوع تنها می تواند پوشش دو فرزند از این گروه ها را بپوشاند که غیرقابل قبول است، در حال حاضر دخل و خرج افراد با هم تطابق ندارد. ، و مردم واقعاً به سختی می توانند یک ماه را از نظر درآمد و هزینه بگذرانند.

شاگی با اشاره به اینکه دولت باید اقدامات موثری برای افزایش حقوق مردم انجام دهد، خاطرنشان کرد: خود دولت باید درآمد پایدار داشته باشد که با دستیابی به رشد اقتصادی مستمر می توان این درآمد را اصلاح کرد. نظام مالیاتی، فروش اموال مازاد و دارایی‌های دولتی و راهکارهایی از این قبیل برای جبران کسری بودجه به روش‌های غیرتورمی، افزایش درآمدهای ارزی از طریق رفع تحریم‌ها و غیره اجرا می‌شود.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه امروز صندوق های بازنشستگی در شرایط بسیار سختی قرار دارند، گفت: با توجه به اینکه عیدی بازنشستگان یک میلیون و 600 هزار تومان تعیین شده است، به همین میزان از دولت وجوه بازنشستگی کشوری و لشکری ​​دریافت می شود. زیرا این صندوق ها در خطر ورشکستگی قرار دارند و اگر دولت از بودجه دولتی آن ها را در نظر نگیرد، نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

[ad_2]

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances