تهران برای مقابله با سیل آماده می شودخبرگزاری ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه امسال با هم افزایی دستگاه های ذیربط و هماهنگی بین دستگاه های کنترل سیل در آمادگی برای بارندگی در تهران، اقدامات بسیار خوبی با آمادگی 100 درصدی بارش انجام شده است. زمستان اعلام شد.

منصور درگاتی با تاکید بر اینکه در سال های گذشته با بارش و سرمای زودرس منتظر غافلگیری های تقریبا فصلی بودیم، افزود: برودت هوا، پروتکل آماده سازی و همچنین محاسبه نواقص موجود در آنها را تهیه کرد. در این جلسه که با حضور راهداری، راه و شهرسازی، هلال احمر، وزارت اورژانس، شهرداری تهران، آب منطقه ای، آبفا، شرکت های توزیع برق، گاز، نفت و سایر دستگاه ها برگزار شد، گزارش هایی در زمینه های مختلف و اقدامات دستگاه ارائه شد.

وی افزود: شهرداری تهران برای بارندگی های امسال برنامه مدونی دارد که چندی پیش (دهه سوم شهریورماه امسال) با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران جلسه داشتیم. همزمان با ستاد استانداری، شهردار تهران بخشنامه ای سراسری برای تمامی ۱۶ ادارات و فرمانداران استان و شهرداری های استان در مناطق ۲۲ گانه پایتخت صادر کرد که در زمان بارش باران و برف باید دستورالعمل ها را رعایت کنند. خوشبختانه امسال لایروبی قنوات و مسیل ها به موقع انجام شد و به نحوی از حوادث احتمالی مانند سیل جلوگیری کردیم. در حوزه آبخیزداری ساختمان های آسیب دیده ترمیم شده و در برخی نقاط که نیازمند ساخت و ساز هستند اقداماتی برای پیش بینی اعتبار و تقاضا توسط رئیس سازمان منابع طبیعی منطقه انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال جاری شهرداری تهران بیش از 500 کیلومتر از مسیل های شهری را جارو کرده است، افزود: با توجه به اقدامات کلی انجام شده می توان گفت امسال شاهد کمترین میزان سیل خواهیم بود. سال گذشته از 31 استان کشور، 21 استان درگیر سیل بودند که به همه جوانب آن توجه کردیم تا بتوانیم امسال این مسائل را به سطح بالایی برسانیم و خسارات وارده به آن را به صفر برسانیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم