تغییر فرمت لیگ قهرمانان آسیا و سرنوشت نمایندگان ایرانکنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پس از سال ها پیگیری فدراسیون های قاره غرب بالاخره تصمیم گرفت تقویم باشگاهی خود را تغییر دهد تا از سال 2023 لیگ قهرمانان آسیا همزمان با لیگ های غرب آسیا برگزار شود. بنابراین لیگ قهرمانان آسیا در سال 2023 به صورت جداگانه برگزار نمی شود و این مسابقات در فصل 2023-24 برگزار می شود. به این ترتیب لیگ قهرمانان چند ماه به تعویق می افتد و همین موضوع حضور تیم هایی که در این فصل سهمیه را کسب کنند، تصمیم فدراسیون های این کشور است.

به این ترتیب در فوتبال ایران هنوز مشخص نیست چه تیم هایی با نتیجه 20 بر 24 به لیگ قهرمانان آسیا صعود می کنند و به دلیل تاخیر لیگ های داخلی کشورهای غربی باید دو فصل متوالی و سپس لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود. تقویم جدید یعنی لیگ برتر بیست و یکم و بیست و دوم برگزار می شود و فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا همزمان با شروع لیگ بیست و سوم آغاز می شود. در این شرایط معلوم نیست تکلیف تیم هایی که در لیگ بیست و یکم سهمیه می گیرند چه می شود و تیم هایی که در لیگ بیست و یکم سهمیه می گیرند چه می شود.

در همین راستا هیات رئیسه فدراسیون فوتبال جلسه ای برگزار می کند و مشخص می کند که چه تیم هایی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۴-۲۴ حضور خواهند داشت که ممکن است تصمیمات متفاوتی باشد. در حال حاضر دو سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا متعلق به قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی و دو سهمیه دیگر متعلق به تیم های دوم و سوم لیگ برتر است. به تیم چهارم جدول می رسد. حالا برای لیگ قهرمانان آسیا 23-2012، ایران چهار سهمیه (1 + 3 یا 2 + 2) خواهد داشت که حداکثر هشت تیم از لیگ های بیست و یکم و بیست و دوم استدلال می کنند که شورای فدراسیون باید تصمیم بگیرد که کدام تیم ها باید سهمیه بگیرند.

مثلا ممکن است هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد که قهرمانان این فصل و فصل آینده چهار سهمیه بگیرند یا تیم هایی که در لیگ بیست و یکم سهمیه می گیرند اصلا سهمیه نگیرند و ایران از بین آنها انتخاب شود. لیگ بیست و دوم اما این موضوع باید با باشگاه ها در میان گذاشته شود تا آنها به عنوان ذی نفع پرونده نظرات خود را برای تصمیم گیری به فدراسیون فوتبال اعلام کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم