(تصاویر) رمز و راز دریاچه مرده زیبا

[ad_1]

فرارو- دریاچه یونچنگ در استان شانشی چین در سال های اخیر به لطف عکس های هوایی رنگارنگ از مناظر در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی محبوب شده است.

CNN به نقل از فرارو نوشت، دولت چین اکنون می خواهد این محبوبیت آنلاین را به گردشگری واقعی تبدیل کند. اولین مرحله دریاچه برای مسافران چینی تبلیغ می شود.

شرکت‌های مسافرتی اخیر در شبکه‌های اجتماعی چینی، از جمله Weibo و WeChat، Xiechi را «دریاچه مرده چین» می‌نامند و زیبایی و خواص درمانی آن را تبلیغ می‌کنند.

تبلیغات تلویزیونی چینی برای دریاچه در سال 2019، به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، اعلام می کند: “یافتن”.

سه نوع دریاچه نمک در جهان وجود دارد: کربناته، کلرید و سولفات. دریای مرده اسرائیل و دریاچه نمک بزرگ در یوتا کلرید هستند. با این حال، یونچنگ در گروه دوم قرار می گیرد و یک سولفات است.

اگر آب شما دارای سولفات بیشتری نسبت به کلسیم باشد، تمام کلسیم شما مصرف می شود. برنی اوون، استاد جغرافیا در دانشگاه باپتیست هنگ کنگ، می گوید: سپس سولفات اضافی خواهید داشت و دریاچه سولفات خواهید داشت.

Yuncheng همچنین یک دریاچه با “استخر سرپوشیده” است، به این معنی که به رودخانه یا اقیانوس نمی ریزد، که توضیح می دهد که چگونه محتوای نمک در آن بسیار بالا باقی می ماند.

«آب با نمک می آید. آب تبخیر می شود و نمک باقی می ماند. آب بیشتری با نمک می آید و همان فرآیند تبخیر انجام می شود و نمک باقی می ماند. اوون توضیح می دهد که هیچ راهی برای خروج وجود ندارد و به تدریج شورتر می شود.

اما رنگ های زیبایی که باعث محبوبیت این دریاچه در بین عکاسان شد، چطور؟ این رنگ ها مربوط به گونه های جانوری و گیاهانی است که در آب زندگی می کنند.

اوون می گوید: “اگر میگوی دریایی داشته باشید، قرمز می شوید. در دریاچه های بسیار شور، رنگ های سبز یا نارنجی وجود دارد.”

دریاچه های نمک می توانند به سرعت یخ بزنند، اما نه به سرعت دریاچه های دیگر، زیرا آب نمک در دمای پایین تری نسبت به آب شیرین یخ می زند.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: یک معرفی جذاب
فالوور اینستاگرام راهی برای افزایش تعداد پیروان شما
افزایش فالوور اینستاگرام راهی برای رسیدن به موفقیت
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Authority and Rankings
تعبیر خواب تلفنی و آنلاین: چگونه به رمزگشایی دستورالعمل‌های ناخودآگاه خواب بپردازیم؟
شیر بت بهترین سایت پیش بینی و شرط بندی
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorial
تماس با ما