تراشه Apple M2 Max احتمالاً در RTX 3070 عملکرد بهتری نسبت به Core i9-12900HK خواهد داشت – Zomit

[ad_1]

پیش‌بینی‌های عملکرد پردازشی و گرافیکی برای تراشه‌های Apple Max M2 و M2 نشان می‌دهد که سیلیکون آینده اپل ممکن است در مقایسه با Max M1 و M1 Max فعلی عملکرد خوبی داشته باشد. عملکرد چند هسته ای M2 Max می تواند از Alder Lake Core i9-12900HK بهتر عمل کند. در همین حال، پردازنده گرافیکی 40 هسته‌ای آن از نظر تئوری می‌تواند به عملکرد گرافیکی لپ‌تاپ RTX 3070 نزدیک‌تر باشد.

اخیراً اخبار زیادی شنیده ایم که نشان می دهد اپل قصد دارد دستگاه های مجهز به تراشه های M2 را در ماه مارس (مارس 1400 یا آوریل 1401) معرفی کند. ما هنوز عملکرد Apple M2 را در دنیای واقعی ندیده ایم. اما با توجه به مقیاس اخیر تراشه های اپل در مقایسه با نسل های قبلی خود، می توانید ایده های منصفانه ای دریافت کنید.

مقالات مرتبط:

اکنون Macworld ارقامی را ارائه کرده است که می تواند تخمین تقریبی از عملکرد پردازشی و گرافیکی تراشه های Apple M2 و M2 را به ما ارائه دهد. برای تخمین این ارقام، مقیاس مشابهی بین تراشه‌های بیونیک اپل A14 و A15 برای M1 و M2 استفاده شد. بر این اساس، تعداد هسته های قدرتمند M2 در ساختار هسته پردازشگر چندخوشه ای ممکن است دو برابر A15 bionic باشد.

A15 Bionic دارای دو هسته قدرتمند و چهار هسته برای استفاده کارآمدتر و پنج هسته گرافیکی در مدل های iPhone 13 Pro است. بنابراین با توجه به مقیاس قبلی، برای اپل M2 می توان چهار هسته قدرتمند و چهار هسته کم مصرف در نظر گرفت. همچنین با توجه به مقیاس M1 در مقایسه با M1 Max، می توان فرض کرد که M2 Max دارای 6 هسته قدرتمند و دو هسته کم مصرف است و حداکثر از 40 هسته گرافیکی استفاده می کند.

عملکرد M2 Max 7 درصد سریعتر از Core i9-12900HK است

تراشه A15 bionic در تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب حدود 7 و 20 درصد سریع‌تر از A14 است. با توجه به نمرات تکی M1 و M1 Max فعلی، Macworld تخمین می زند که نمرات M2 و M2 Max در این آزمون از 1800 فراتر خواهد رفت.

از آنجایی که M1 Max فعلی هسته های قدرتمندتری نسبت به M2 دارد، تخمین زده می شود که تراشه M2 در تست چند هسته ای کمتر از 9000 امتیاز یا 27 درصد کمتر از M1 Max چند هسته ای کسب کند. با این حال، انتظار می رود M2 Max حداقل 19.5 درصد سریعتر از M1 Max با امتیاز 14632 باشد. این بدان معنی است که M2 Max مورد انتظار ممکن است 2.7٪ سریعتر از تراشه Alder Lake Core i9-12900HK در آزمایش چند هسته ای باشد. با مصرف انرژی بسیار کمتر، در تست تک هسته ای نیز همین کار را انجام می دهد.

عملکرد پردازنده تراشه M2 Max RTX 3070 است

از نظر عملکرد گرافیکی، می توان انتظار داشت که M2 به 10 هسته گرافیکی مجهز شود. اما M2 Max می تواند تا 40 هسته داشته باشد. در تست های گرافیکی ساده مانند 3DMark Sling Shot Extreme Unlimited، عملکرد تراشه A15 bionic حدود 24 درصد بهتر از تراشه A14 bionic است. با توجه به نتایج آی‌پد پرو در این بنچمارک، چون نسخه دسکتاپ ندارد، می‌توان پیش‌بینی کرد که تراشه Apple M2 با افزایش 33 درصدی می‌تواند بیش از 10000 امتیاز کسب کند.

در معیار دیگری، 3DMark Wildlife Unlimited، که برای آزمایش بین پلتفرم مناسب است، A15 تقریبا 30 درصد بهتر از A14 عمل می کند. پیش بینی می شود که M2 حدود 30٪ سریعتر از M1 باشد. اما انتظار می رود M2 Max تا 23 درصد سریعتر از M1 Max باشد.

به گفته Macworld، امتیاز پیش بینی شده برای M2 Max در 3DMark Wildlife Unlimited بسیار نزدیک به حساب موبایل RTX 3070 است. البته در پایگاه داده 3DMark اینطور نیست. با این حال، به راحتی می توان حدس زد که GPU M2 Max در کنار گرافیک های دسکتاپ پیشرفته انویدیا، ایمد و اینتل اجرا می شود.

با این حال، انتظار می‌رود که اپل همچنان از رهگیری پورتر با تراشه گرافیکی مورد انتظار پشتیبانی نکند. به طور کلی، تغییر از M1 به M2 ممکن است مشابه چیزی باشد که بین Apple A14 و A15 bionic اتفاق افتاده است. بنابراین می توانید انتظار بهبود عملکرد CPU را تا 20% و بهبود عملکرد GPU تا 30% داشته باشید.

نیازی به گفتن نیست که پیش بینی ها ممکن است دقیق نباشند. این به این دلیل است که انتظار می‌رود اپل تراشه M2 را با معماری TSMC N4 بسازد که مصرف انرژی بیشتری دارد و می‌تواند در فرکانس‌های کاری بالاتر کار کند. طبق گفته TSMC، یک فرآیند تولید چهار فوتی باید 11 درصد عملکرد بهتری با مصرف انرژی یکسان یا 22 درصد توان کمتر داشته باشد تا عملکردی مشابه یک فرآیند پنج فوتی ارائه دهد.

متغیرهای دیگری نیز در عملکرد تراشه دخیل هستند، مانند موتور عصبی اپل، مکانیسم‌های رمزگذاری و رمزگشایی ویدیو، حافظه تاس مقطعی، و عملکرد ذخیره‌سازی حافظه. با توجه به همه اینها، انتظار می رود اپل تراشه های قدرتمند کنترل شده با قدرت را در مقایسه با پردازنده های پرچمدار لپ تاپ امروزی دوباره عرضه کند.

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

فالوور اینستاگرام راهی برای افزایش تعداد پیروان شما
افزایش فالوور اینستاگرام راهی برای رسیدن به موفقیت
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Authority and Rankings
تعبیر خواب تلفنی و آنلاین: چگونه به رمزگشایی دستورالعمل‌های ناخودآگاه خواب بپردازیم؟
شیر بت بهترین سایت پیش بینی و شرط بندی
Sidebar Backlink SEO: Boosting Your Website’s Ranking and Visibility
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorial
تماس با ما