بهبود عملکرد بازی های قدیمی در ویندوز 11


فرارو-مایکروسافت قصد دارد ویژگی های جدیدی را به سیستم عامل جدید ویندوز 11 خود اضافه کند که یکی از این ویژگی ها بهینه سازی و بهبود پشت صحنه بازی های رایانه ای مهم است. این غول نرم افزاری قصد دارد اپلیکیشن Xbox HDR Game Calibration را به ویندوز 11 منتقل کند و بازی های قدیمی تر را با تاخیر ورودی کمتر، HDR خودکار و نرخ تجدید متغیر (VRR) راه اندازی کند.

به گزارش فراار، برنامه آینده Windows HDR Calibration به گیمرهای رایانه‌های شخصی اجازه می‌دهد تا دقت رنگ و ثبات صفحه HDR را درست مانند Xbox بهبود بخشند. این ویژگی شامل سه الگوی آزمایشی برای کالیبراسیون موثر HDR خواهد بود و آزمایش‌کنندگان ویندوز 11 می‌توانند قبل از انتشار عمومی به برنامه‌ها دسترسی داشته باشند.

ویندوز 11 با ویژگی HDR خودکار Xbox Series X / S ارائه می شود و مایکروسافت اکنون در حال کار بر روی برخی بهینه سازی ها برای بازی های پنجره ای است که از HDR و VRR خودکار پشتیبانی می کنند. به گفته مایکروسافت، بهینه سازی همچنین می تواند «تأخیر قابل توجهی» را برای بازی های قدیمی که در حالت پنجره اجرا می شوند، بهبود بخشد. بخش گرافیکی رابط پیکربندی ویندوز 11 دارای یک تنظیم بهینه سازی جدید برای بازی های پنجره ای است که برای بازی های قدیمی DirectX 10 و DirectX 11 اعمال می شود.

در حالی که در گذشته مجبور بودید بازی ها را به صورت تمام صفحه اجرا کنید تا از تأخیر و عملکرد کامل استفاده کنید، مایکروسافت تغییراتی را در DirectX در ویندوز 10 و ویندوز 11 ایجاد کرده است تا بازی ها را در حالت پنجره ای اجرا کند. هانا فیشرمی می‌گوید: «این بهینه‌سازی جدید مخصوصاً برای بازی‌های بدون پنجره و حاشیه صادق است، زیرا وقتی آنها در تمام صفحه اجرا می‌شوند، به دلیل همان بهینه‌سازی‌هایی که از قبل وجود داشت، این تنظیمات جدید مهم نیست در کجا کار می‌کنند. “این یک تجربه پایدار به ارمغان می آورد.”

بهبود عملکرد بازی های قدیمی در ویندوز 11 // ویرایش

این بهینه‌سازی‌های جدید نحوه نمایش بازی روی صفحه را به مدلی مدرن‌تر ارتقا می‌دهند. با ویژگی‌های جدیدی که ویندوز 11 برای بازی‌های آنلاین ارائه می‌کند، ویژگی‌هایی مانند صدا برای بازی‌های قدیمی‌تر امیدوارکننده‌تر خواهند بود، اما می‌توانند باگ‌ها و مشکلاتی نیز داشته باشند. این هفته، مایکروسافت به گیمرهای رایانه شخصی اجازه می دهد از این بهینه سازی ها در بیلدهای آزمایشی ویندوز 11 استفاده کنند و ممکن است در صورت بروز مشکل، بازی ها یا برنامه های خاصی را حذف نصب کنند.

فیشر می‌گوید: «ما برنامه‌هایی را که مشکلات پیش‌فرض دارند غیرفعال می‌کنیم تا مطمئن شویم بهترین تنظیمات را داریم، نه حدس زدن چه چیزی ممکن است اشتباه باشد. مایکروسافت به تازگی آزمایش این افزونه های بازی جدید را در ویندوز 11 آغاز کرده است، بنابراین ممکن است چندین ماه طول بکشد تا آنها به طور کامل در دسترس همه کاربران قرار گیرند. در اوایل این هفته، توسعه دهنده گفت که اکنون قصد دارد ویژگی های جدیدی را در ویندوز 11 معرفی کند.

منبع: theverge


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم