بلینکن: روسیه به دنبال یک سناریوی دروغین برای حمله به اوکراین است

[ad_1]

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، با ارائه سناریوی فاجعه بار حمله روسیه به اوکراین، که واشنگتن می‌گوید، «غیرقابل اجتناب» است، از روسیه خواست تا از جنگ دست بردارد.

بر اساس گزارش رویترز، بلینکن در شورای امنیت سازمان ملل گفت: من امروز اینجا نیستم تا جنگی را آغاز کنم، بلکه برای اجتناب از آن.

وی افزود: شک ندارم که اظهارات امروز من بیشتر از سوی دولت روسیه تکذیب خواهد شد. دولت روسیه امروز می‌تواند بگوید که به اوکراین حمله نمی‌کند، این را برای همه جهان روشن می‌کند و با بازگرداندن نیروها، تانک‌ها و هواپیماهایش به پادگان‌ها و فرستادن دیپلمات‌هایش به میز مذاکره، آن را ثابت می‌کند.

بلینکن هشدار داد: در روزهای آینده، جهان این تعهد یا امتناع آن را به خاطر خواهد آورد.

سناریوی جنگ
بلینکن بدون اشاره به جزئیات گفت: اطلاعات ما به وضوح نشان می دهد که نیروهای روسیه در مرز با اوکراین، از جمله نیروهای زمینی و هواپیماها، برای حمله به اوکراین در روزهای آینده آماده می شوند.

وی سناریوی حمله مورد انتظار توسط اطلاعات آمریکا را به تفصیل تشریح کرد که شامل حمله موشکی و بمباران اوکراین، علاوه بر حملات سایبری به نهادهای حیاتی اوکراین و سپس حمله به تانک‌ها و سربازان در تاسیسات اصلی از جمله پایتخت اوکراین است.

به گفته بلینکن، این سناریو “اکنون زمانی وجود دارد که روسیه به سمت جنگ پیش می رود و تهدید خصومت از سر گرفته می شود.”

بلینکن بر شک و تردید کسانی که اشتباهات اطلاعاتی آمریکا در گذشته را به یاد می آورند، تأکید می کند. او گفت که می خواهد جزئیات بیشتری را فاش کند به این امید که با در میان گذاشتن این موضوع با جهان، روسیه را از مسیر جنگ دور کند.

خودتو توجیه کن
بر اساس سناریویی که در انتظار واشنگتن است، مسکو به حمله خود با یک حادثه خشونت‌آمیز در روسیه پاسخ خواهد داد که مسکو آن را به عنوان کشف «تروریستی» یا ساختگی یک گور دسته‌جمعی، یا حمله هواپیمای بدون سرنشین به غیرنظامیان یا جعلی نسبت می‌دهد. یا حتی یک حمله واقعی با سلاح های شیمیایی دلیلی برای حمله پیدا می کند.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به افزایش “هشدارهای نادرست” در رسانه های دولتی روسیه در روزهای اخیر، گفت روسیه می تواند آن را به عنوان “پاکسازی قومی یا نسل کشی” تلقی کند. اوکراین “. و اینجاست که حمله آغاز خواهد شد.

بلینکن درباره حمله مورد انتظار بدون ارائه مدرکی برای حمایت از این سناریوی فاجعه‌بار گفت: موشک‌ها و بمب‌های روسیه به اوکراین خواهند رسید، ارتباطات قطع خواهد شد و حملات سایبری مؤسسات کلیدی اوکراین را فلج می‌کند.

پس از آن، تانک ها و سربازان علیه اهداف کلیدی که قبلا شناسایی شده اند، از جمله کیف پایتخت اوکراین، وارد عمل خواهند شد.

وزیر امور خارجه بدون اشاره به جزئیات گفت که دولت او “اطلاعاتی دارد که روسیه گروه های خاصی از اوکراینی ها را هدف قرار خواهد داد.”

پاسخ روسیه
سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به اظهارات بلینکن سناریوهای “بسیار ناامید کننده” آمریکا را محکوم کرد.

این دیپلمات روس اظهارات آمریکا را محکوم کرد و گفت که این اظهارات “تنها به افزایش تنش منجر می شود”.

ورشینین همچنین از اظهارات مسکو ابراز تاسف عمیق کرد و تاکید کرد که ما آماده یک گفتگوی بسیار جدی و نه خنده دار هستیم.

[ad_2]

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما