با صدا سلول های بنیادی را به استخوان تبدیل کنید!

[ad_1]

فرارو- نقش سلول های بنیادی در کاهش بسیاری از عوارض مهم امروزه مورد توجه بسیاری از دانشمندان علوم پزشکی قرار گرفته است و اکنون تیمی از محققان روشی نوآورانه ابداع کرده اند که می تواند سلول های بنیادی را با استفاده از فرکانس صدا به سلول های استخوانی تبدیل کند.

به گزارش فراارسلول های بنیادی توانایی غیرعادی برای تبدیل به هر نوع سلول دیگری دارند، ابرقدرتی که برخی از حیوانات از آن برای ترمیم اندام های از دست رفته استفاده می کنند. در پزشکی انسانی، آنها می توانند به ما کمک کنند تا قسمت هایی از بدن انسان را که در اثر جراحت یا بیماری آسیب دیده اند، ترمیم کنیم. البته انجام این ترمیم ها مستلزم توانایی دستکاری سلول های بنیادی در صورت نیاز است و اکنون یک مطالعه جدید روشی نوآورانه برای انجام این کار ارائه می دهد.

این روش جدید از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تبدیل سلول های بنیادی به سلول های استخوانی در کمتر از پنج روز با 10 دقیقه درمان محرک در روز استفاده می کند. علاوه بر این، محققان امیدوارند که این تکنیک – که مزایای زیادی نسبت به فرآیندهای مدرن دارد – بتواند برای بازسازی استخوان های از دست رفته به دلیل سرطان یا سایر بیماری های دژنراتیو استفاده شود.

امی گولامی، محقق موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT) در استرالیا می گوید: امواج صوتی مدت زمان تبدیل سلول های بنیادی به سلول های استخوانی را چند روز کاهش می دهد. همچنین برای القای استخوان نیازی به داروهای خاصی ندارد و استفاده از آن برای سلول های بنیادی بسیار آسان است. این رویکرد مبتنی بر سالها کار در زمینه اصلاح مواد با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالای 10 مگاهرتز است. این رقم در واقع بسیار بیشتر از فرکانس هایی است که محققان قبلاً در این نوع آزمایش استفاده می کردند. در اینجا از یک ریزتراشه برای تبدیل سلول های بنیادی استفاده شد که در روغن سیلیکون قرار داده شد و در یک صفحه کشت قرار گرفت.

با صدا سلول های بنیادی را به استخوان تبدیل کنید!

سایر فرآیندهای آزمایشی تا حدودی موفقیت آمیز بوده اند، اما تنظیم آنها نیز پیچیده، پرهزینه و دشوار است. آنها همچنین به سلول های بنیادی استخراج شده از مغز استخوان بیمار نیاز دارند که یک روش دردناک است. با این حال، این رویکرد جدید یک پیشرفت در همه این زمینه ها است، زیرا محققان نشان داده اند که می تواند با انواع سلول های بنیادی، از جمله سلول های بنیادی چربی که به طور دردناکی از بدن خارج نمی شوند، کار کند. لزلی یو، مهندس شیمی در RMIT می‌گوید: «ما می‌توانیم از امواج صوتی برای اعمال فشار مناسب بر سلول‌های مناسب در مکان‌های مناسب برای شروع فرآیند تغییر استفاده کنیم. دستگاه ما ارزان است و در این فرآیند استفاده آسان است، بنابراین می توان آن را به راحتی ارتقا داد تا همزمان تعداد زیادی سلول را پردازش کند، که برای توسعه بافت های آسیب دیده بسیار مهم است.

البته این به روز رسانی مرحله بعدی این فرآیند است. از نظر تئوری، این رویکرد باید بتواند در خارج از یک آزمایشگاه کوچک کار کند، اما دانشمندان باید اعتماد به نفس برای انجام این کار را به دست آورند. همچنین فرصت هایی برای کاهش بیشتر این فناوری وجود دارد. محققان در حال حاضر در حال انجام چندین پیشرفت در تبدیل سلول های بنیادی به انواع سلول های مختلف برای مبارزه با عوارض مختلف مرتبط با سلامت هستند. بنابراین، همانطور که درک خود را از این بلوک های ساختمانی بیولوژیکی گسترش می دهیم، درک بهتری از نحوه عملکرد بدن خود به دست می آوریم.

تیم تحقیقاتی می گوید که اگر بتوان این فرآیند خاص را بهبود بخشید، راه های مختلفی برای استفاده از آن به عنوان درمان وجود دارد. در نهایت، امید است بتوان بیوراکتورهایی برای پردازش سلول های بنیادی به این روش طراحی کرد. امی هولمی می‌گوید: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که این رویکرد جدید پتانسیل زیادی برای استفاده در درمان سلول‌های بنیادی قبل از کاشت آن‌ها در ایمپلنت یا معرفی مستقیم آن‌ها به مهندسی بافت دارد». بنابراین می توان امیدهای زیادی در زمینه درمان سلول های بنیادی داشت که هزینه ها و عوارض بسیار کمتری را به دنبال دارد و از همه مهمتر نرخ بسیار بالایی دارد. این امید می تواند بسیاری از افراد مبتلا به عوارض سرطان مانند سرطان استخوان را درمان کند و ورود آنها به زندگی عادی را تسریع کند. نتایج این مطالعه در مجله می باشد کم اهمیت منتشر می شود.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما