بایدن: پوتین تصمیم به حمله به اوکراین گرفته است

[ad_1]

رئیس جمهور آمریکا گفته است که معتقد است ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تصمیم نهایی برای حمله به اوکراین را گرفته است و در روزهای آینده حمله خواهد کرد.

به گزارش الجزیره، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت که نیروهای مسلح تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین که کی‌یف آن‌ها را جدایی‌طلب می‌خواند، در روزهای اخیر مرتکب «نقض فاحش» شده‌اند. «یک آتش بس وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه نیروهای طرفدار روسیه مقامات کی یف را به حمله به دونباس در شرق اوکراین متهم کرده اند، افزود که روسیه یک “کمپین گسترده اطلاعات نادرست” را برای استفاده از بهانه حمله به اوکراین راه اندازی کرده است.

بایدن حضور حدود 150 هزار نیروی روس در مرز اوکراین و بلاروس و در دریای سیاه را تایید کرد و گفت: دلایلی داریم که باور کنیم روسیه در روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کرد.

او گفت: “همچنین هدف کیف، پایتخت اوکراین، جایی که 2.8 میلیون انسان بی گناه در آن زندگی می کنند، خواهد بود.”

وی گفت که ایالات متحده به اوکراین نیرو اعزام نخواهد کرد اما به کمک های دفاعی خود ادامه خواهد داد.

بایدن تاکید کرد که غرب موافق است و در مورد اعمال تحریم های سخت علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین جدی است و هرگونه تهاجم روسیه منجر به “جنگ فاجعه بار” خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت تصمیم وی توسط ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی او برای ترک کشور در بحبوحه تنش با روسیه “ممکن است غیر منطقی باشد”.

بایدن گفت: “او (زلنسکی) حق دارد که خودش تصمیم بگیرد. شاید این تصمیم عاقلانه ای نباشد، اما یک انتخاب برای اوست.”

دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین پیشتر تایید کرده بود که زلینسکی تصمیم گرفته است در کنفرانس امنیتی مونیخ که از 18 تا 20 فوریه برگزار می شود، شرکت کند.

تلاش های دیپلماتیک

بایدن گفت: “می خواهم یک بار دیگر تاکید کنم که روسیه هنوز هم می تواند دیپلماسی را انتخاب کند و هنوز دیر نشده است. اگر روسیه بخواهد تنش ها را تشدید کند، این درها را می بندد و ما آماده انجام این کار هستیم.” اگر روسیه به اوکراین حمله کند. ما تحریم هایی را علیه روسیه اعمال خواهیم کرد.»

او با اشاره به دیدار آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه با سرگئی لاوروف همتای روس خود در اروپا در روز پنجشنبه (24 فوریه) گفت: «روسیه باید بین دیپلماسی و پیامدهای فاجعه بار اقدامات نظامی خود تمایز قائل شود.» یکی را انتخاب کنید.

اوایل روز جمعه، کاخ سفید در گفت‌وگوی تلفنی اعلام کرد که بایدن و رهبران متحدان کلیدی ایالات متحده درباره «تداوم تجمع نیروهای روسیه» در نزدیکی اوکراین ابراز نگرانی کرده و «حمایت خود را از حاکمیت اوکراین تکرار کردند».

در بیانیه کاخ سفید آمده است که رهبران «متعهد به ادامه دیپلماسی برای کاهش تنش‌ها و حصول اطمینان از آمادگی برای اعمال تحریم‌های اقتصادی سریع و هماهنگ علیه روسیه در صورت انتخاب گزینه‌های بیشتر هستند».

وال استریت ژورنال اخیراً به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است که حمله روسیه به اوکراین “حتمی” است و مسکو از تانک، هواپیما و حملات سایبری استفاده خواهد کرد.

[ad_2]

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: یک معرفی جذاب
فالوور اینستاگرام راهی برای افزایش تعداد پیروان شما
افزایش فالوور اینستاگرام راهی برای رسیدن به موفقیت
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Authority and Rankings
تعبیر خواب تلفنی و آنلاین: چگونه به رمزگشایی دستورالعمل‌های ناخودآگاه خواب بپردازیم؟
شیر بت بهترین سایت پیش بینی و شرط بندی
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorial
تماس با ما