بارقه امید در خوابگاه هواداران پرسپولیس

[ad_1]

روزنامه ورزشی ایران: فرهنگ، مکتب و اصالت به واژه های مورد علاقه فوتبالدوستان ایران تبدیل شده است. هر اقدام کوچک بازیکن با ریشه و اصالت باشگاه مرتبط است و به راحتی می توان به بازیکنان حریف توهین کرد.

پیدا کردن کسی که بگوید “من باید فرهنگم را بالا ببرم” سخت تر از یک الماس در خیابان است. همه ما معتقدیم که دیگران بی فرهنگی هستند وگرنه ما نه تنها فرهنگ نداریم بلکه مشکل ما این است که زیاد داریم و چنین فرهنگی ما را بی فرهنگ کرده است!

معلوم نیست با وجود 83 میلیون فرهنگی چرا چنین وضعیتی پشت فرمان داریم، چرا هر جا می رویم زباله می ریزند و چرا این همه فحش و ناسزا در فضای مجازی شنیده می شود؟ آیا این موضوع فضایی های بی فرهنگ نیست که می خواهند ما روشنفکران را زیر سوال ببرند؟! پس از تساوی تلخ و تند یک بر یک پرسپولیس و ذوب آهن برای هواداران این تیم، مثل همیشه دو قطبی در حمایت و مخالفت یحیی حلمخمدی در فضای مجازی شکل گرفت. انتقاد از دلایل عقب نشینی تیم در نیمه دوم، تعویض ها و … که پس از نتیجه نامطلوب طبیعی است اما در این میان انتقادات به رفتار حامد لاک و سعید اوهایو متفاوت از گذشته بود. چیزی شبیه بارقه امید در تاریکی!

حامد لاک در سه ماه گذشته یکی از پنج بازیکن برتر پرسپولیس از نظر فنی بوده است و هواداران از درخشش او قدردانی کردند و می دانستند که بعید است او با راداشویچ به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد، اما دو بار به دلیل سهل انگاری و به موقع بودن مورد حمله شدید قرار گرفته است. . او در دقیقه 70 بدون هیچ ضربه ای خود را روی زمین انداخت و نشان داد که مصدوم است. بنابراین او چند دقیقه وقت گذاشت تا بازی کند، اما بلافاصله بلند شد، توپ را کاشت و همان پایی که ادعا شد. آسیب دید، چنان شوت زد که توپ حتی از وسط زمین گذشت!

در آخرین دقیقه بازی پس از برخورد جزئی با بازیکن ذوب آهن به حدی آسیب دید که سعید آقایی به وسط درگیری پرید و کارت زرد دوم را دریافت کرد و اخراج شد. در نتیجه این حذف، پرسپولیس به تساوی رسید. عکسی منتشر شده که نشان می دهد پای بازیکن فولاد توسط حامد کثیف شده است، اما برخورد به این صورت نبود که لکه بر عادت سابق او در مهندسی، نساجی، فولاد و… بپیچد و وقت را تلف کند.

بدون شک او در این راه سعی کرد سرعت حملات فولاد را متوقف کند اما این روش همیشه جواب نمی دهد و سعید اوهایو که فصل گذشته در قالب سپاهان قبل از بازی با پرسپولیس عکسی با کبوتر قرمز منتشر کرد تا نشان دهد. تعصب او به قرمزها، از پشت بام افتاد، اخراج شد، تیمش یک گل زد و یک بازی مهم مقابل سپاهان را باخت.

آیا این دو رفتار به خودشان آسیب نمی رساند؟ بسیاری از پرسپولیسی ها از ویژگی های فنی حامد لاک قدردانی کردند و نوشتند که او و سعید آقایی یاد بگیرند که پرسپولیس به این چیزها نیازی ندارد. بازیکنان یک تیم بزرگ که همیشه تا آخرین نفس به جنگیدن و جنگیدن شهره بوده اند، نباید وقت را تلف کنند و حواشی بی مورد ایجاد کنند و از این طریق به تیم لطمه بزنند و اعتبار و احترام آن را در نگاه فوتبالی از بین ببرند. طرفداران

البته به کسانی هم حمله کردند که «فرگوسن گرا» هستند و این چیزها در فوتبال لازم است چون فقط سه امتیاز مهم است و … فقط نقطه تلاقی با فرهنگ و اصالت و ریشه به هر قیمتی است. چیزی که در جامعه زیاد از آن صحبت می کنیم اما وقتی صحبت از منافع شخصی می شود چشمانمان را می بندیم و می گوییم اشکالی ندارد بدون اینکه بدانیم این فرهنگ نهادینه شده است و فردا رقبا منافع ما را غارت می کنند و بعد شکایت می کنند که فایده ای ندارد. چرا؟ چون در بزنگاه نشان دادیم که “هدف وسیله را توجیه می کند” برای موفقیت، هم شما حق دارید هر کاری می خواهید انجام دهید و هم رقیبتان.

نتیجه؟ این جو آشفته ای است که ما داریم. این ناله ها و گلایه ها و غرغرها سرود ملت ما شده است و هیچکس نمی پذیرد که در ایجاد آن نقش داشته باشد!

[ad_2]

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما