اینتل برای خودروهای آینده تراشه می‌سازد!

[ad_1]

فرارو-سازنده تراشه های کامپیوتری اینتل نیز در تلاش است تا وارد بازار تراشه های خودرویی شود. این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد که به خودروسازان در ارتقای پردازنده های خودرو کمک خواهد کرد.

به گزارش فراار، این سازنده تراشه در تلاش است تا از بازار نیمه هادی در حال رشد سریع درآمد کسب کند. اینتل پیش‌بینی می‌کند که پردازنده‌های خودرو که حدود ۴ درصد از قیمت خودروها در سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دادند، تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰ درصد افزایش خواهند یافت.

امروزه خودروها با پیشرفت‌های فناوری خودرو، عملکردهای کمک راننده مانند ترمز اضطراری خودکار، تراشه‌هایی که همه چیز از فشار لاستیک گرفته تا دمای باتری، نمایشگر داشبورد و سیستم‌های سرگرمی جذاب را کنترل می‌کنند، در حال تبدیل شدن به رایانه‌های روی چرخ هستند. اینتل اکنون از طریق زیرمجموعه MobileEye وارد بازار می شود و سیستم های پیشرفته کمک راننده یا ADAS را توسعه می دهد. پت گلزینگر، مدیر عامل اینتل گفت: «از آنجایی که تراشه ها در همه محصولات گسترش می یابند، جهان در آغاز عصر طلایی نیمه هادی ها قرار دارد.

اینتل برای خودروهای آینده تراشه می‌سازد!  // ویرایش

اینتل در رویداد سالانه خود چالش جدیدی را در برابر رقبای Nvidia و Qualcomm ارائه کرد. همچنین از تلاش‌های جدیدی برای بهبود تراشه‌های گرافیکی رایانه‌های شخصی، ادامه به نوسازی تولید پردازنده‌های مشکل‌دار خبر داده و انتظار دارد تا پایان این دهه پردازنده‌هایی با 1 تریلیون ترانزیستور بسازد. خودروها مدت‌هاست که از پردازنده‌ها برای کنترل موتورها، ترمزهای ضد قفل، سیستم‌های ناوبری داشبورد و سایر زیرسیستم‌ها استفاده می‌کنند. تسلا که تراشه های خودروی خود را توسعه می دهد و نرم افزار خودروی خود را به روز می کند، در خط مقدم این رویکردهای محاسباتی قرار دارد. اینتل همچنین قصد دارد در این مسیر حرکت کند و بستر محاسباتی را برای خودروسازان فراهم کند.

واحد خودروی جدید اینتل بخشی از خدمات ریخته گری اینتل است، یکی از تلاش های اصلی گلسینگر برای کاهش افت اینتل از فناوری ساخت تراشه های پیشرفته. گلسینگر، که یک سال پیش به اینتل بازگشت، امیدوار است پس از بیش از پنجاه سال مشکل در نوسازی تولید، با تکمیل تراشه‌های خود به این توسعه سرعت بخشد. او تقاضای انفجاری برای تراشه های تقویت شده را عصر طلایی جدید برای صنعت می نامد. IFS به این معنی است که اینتل علاوه بر محصولات خود، تراشه هایی را برای شرکت های دیگر نیز ایجاد می کند. اینتل با خرید Tower Semiconductor به مبلغ 5.4 میلیارد دلار موافقت کرده است، معامله ای که به طور قابل توجهی انواع تراشه هایی را که IFS می تواند برای مشتریان ایجاد کند گسترش می دهد.

ساخت تراشه برای دیگران به اندازه تجارت فعلی اینتل سودآور نیست، اما در برنامه های بزرگتر اینتل نقش دارد. اگر اینتل بخواهد در این زمینه با TSMC و سامسونگ رقابت کند، باید تراشه‌هایی در مقیاس بزرگ تولید کند تا سرمایه‌گذاری بسیار گران قیمت در تجهیزات تراشه را جبران کند. IFS برای ارائه بخشی از این حجم طراحی شده است. اگر IFS Gelsinger موفق شود، اینتل حتی می‌تواند تراشه‌هایی را برای رقبایی مانند Nvidia Graphics و طراح تراشه‌های هوش مصنوعی، طراح تراشه و تراشه AMD و طراح تراشه برای گوشی‌های هوشمند Qualcomm ایجاد کند.

منبع: cnet

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما