افراد حسابدار؛ مهندس سالار کمانگر که در آمریکا زندگی می کند

[ad_1]

بهترین انتخاب ها: سالار کمانگر در سال 1356 در تهران به دنیا آمد، به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا تحصیل کرد. سالار به دلیل مهاجرت به مرسدس به دبیرستان آن شهر رفت و یکی از موفق ترین دانش آموزان مدرسه شد.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر که در آمریکا زندگی می کند

او در ۲۲ سالگی از دانشگاه استنفورد در رشته زیست شناسی فارغ التحصیل شد و سپس در همان سن جوانی در سال ۱۹۹۹ به استخدام گوگل درآمد. این موفقیت را می توان یکی از اولین دستاوردهای «سالار کمانگارا» دانست.

سالار کمانگر زمانی که در استنفورد بود همیشه سعی می کرد صنعت پیشرفته ای بیابد تا پس از فارغ التحصیلی در آن ثبت نام کند و در عین حال به آن علاقه مند شود، بنابراین فهرستی از علایق و عواملی که برایش کارساز بود تهیه کرد. او تصمیم گرفت به دنبال سه شرکت مانند گوگل، Ask Gee و Direct Heath باشد و با ارسال رزومه و پرکردن پرسشنامه سعی کرد راهی قطعی برای مصاحبه پیدا کند و ثابت کند که می تواند کارمندی ارزشمند و نمونه باشد.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر که در آمریکا زندگی می کند

دستیار سابق گوگل، سرگئی برین، در سال 1999 به دانشگاه استنفورد بازگشت تا سعی کند از طریق گوگل با دانشجویان رهبری و صحبت کند تا به آنها ملحق شود و اطلاعات تماس آنها را به آنها بدهد.

سالار کمانگر پس از چند هفته و تحلیل شرایط رقابتی شروع به جستجو و ارسال اطلاعات خود برای سرگئی کرد و چند هفته بعد سرگئی و تیمش با او مصاحبه کردند و در نهایت او را به خدمت گرفتند.

او در مصاحبه ای می گوید: «وقتی به مدرسه رفتم، آنقدر می خواستم پزشک شوم که وقتم را به تماشای پزشکان می گذراندم. از آن زمان من واقعاً می خواستم دانشمند شوم. بعداً، وقتی دو هفته برای گوگل کار کردم، متوجه شدم که اقدامات مربوط به من انرژی زیادی به من می دهد. درسی که من آموخته ام این است که فقط ارائه یک شغل کافی نیست و ما باید مطمئن شویم که این حرفه هیجان و انگیزه مورد نیاز روزانه را فراهم می کند.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر که در آمریکا زندگی می کند

او نظارت بر طرح تجاری را آغاز کرد و اولین طرح تجاری گوگل را در سال 2000 آغاز کرد. وی علاوه بر مسئولیت های قبلی، مسئولیت معاملات حقوقی و مالی را نیز بر عهده دارد.

سالار کمانگر مدیرعامل گوگل میل (جی میل) و جستجوی وب گوگل بود. اما شاید مهمترین فعالیتی که سالار کمانگر و تیمش به آن مشغول بودند، سرویس گوگل ادز بود. عملکرد این سرویس به این صورت است که با پرداخت هزینه به مدیران کسب و کار می توانند وب سایت خود را در بالای نتایج جستجو به اندازه پرداختی خود نشان دهند. طبق آمارهای موجود، ۹۶ درصد از درآمد امروز گوگل به این سرویس تعلق دارد. او با همان ذهنیتی که وجود داشت و با رشد سریع این سرویس توانست به سرعت وارد جمع 10 مهندس جوان برتر گوگل شود.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر که در آمریکا زندگی می کند

پس از 10 سال حضور در گوگل، در 32 سالگی پس از اخراج «چاد هورلی» که دوران تقریبا ناموفقی را در یوتیوب پشت سر گذاشت، به عنوان مدیرعامل این شرکت بزرگ منصوب شد و تا سال 2014 در این سمت باقی ماند. او علاوه بر آنچه تاکنون گفته شد، مدیریت جیمیل، پیکاسا و گوگل تی وی را نیز بر عهده داشت. این روزها او یکی از مدیران اجرایی گوگل است.

جان یوشای، نویسنده و ویراستار فوربس می‌نویسد: «این طبیعی نیست که فردی به عنوان نهمین کارمند گوگل تا این حد موفق باشد.» این شرکت در حال حاضر بیش از 30000 کارمند دارد. پشتکار و علاقه سالار کمانگر می تواند مهمترین ویژگی او باشد. ممکن است گوگل دیرتر از حد انتظار به این رشد درآمد دست یافته باشد، اما با در نظر گرفتن این شخص، خیلی زودتر به هدف خود رسید.

[ad_2]

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما